Skocz do zawartości

Focal Dimension+sub air VS JBL Bar 5.1


Recommended Posts

Witam mam pytanie, zastanawiam się nad zakupem sundbara Focal Dimensjon+Sub Air a sundbarem JBL Bar 5.1. Czy ktoś jest w stanie doradzić mi fachowo? W każdym sklepie mówią mi coś innego bo wiadomo każdy chwali swój towar i chce go sprzedać. Lubie głośno słuchać muzyki a kino swoją drogą. Pomieszczenie jest wielkości 30 metrów kwadratowych. Co lepiej zagra? Jaki zestaw jest lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiście w tym dużo prawdy ale nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na klasyczny system stereo. Wielu osobom zależy na wzmocnieniu sygnału z telefonu i od czasu do czasu na słuchaniu muzyki. Co raz czestrzym wyborem zamiast soundbarów stają się monitory aktywne takie jak System Audio Saxo 7 Active.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warto uświadamiać, może wtedy wygospodarowanie takiego miejsca będzie możliwe - tym bardziej, że autor tematu nic o braku miejsca (póki co) nie wspomniał.

A tu wchodzi w grę 30m2 i "głośne słuchanie muzyki"

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Co raz czestrzym wyborem zamiast soundbarów stają się monitory aktywne

i to już jest dużo rozsądniejsze rozwiązanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba soundbary umożliwiają na prawdę głośne słuchanie i warto się o tym przekonać. Wiem doskonale, że są to znienawidzone urządzenia przez większość osób ale niektórzy biorą pod uwagę wyłącznie tego typu urządzenia i spełniają ich oczekiwania.  Osobiście także bym kierował się ku monitorom aktywnym, które zagrają lepszą prezentacją sceny dźwiękowej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, miałem focal dimension + Air Sub Focal. Dla Mnie mistrzowski soundbar. Dźwięk jak w kinie a nawet lepszy. Niestety awaria wyswietlacza i serwis nie jest w stanie juz mi tego naprawic, brak możliwości sprowadzenia czesci. Sklep proponuje mi w zamian adekwatny sprzet czyli JBL BAR 9.1 co o tym sadzicie ? 

 

Zależy mi na odpowiedzi osoby ktora sluchala focal i JBL

 

Troche sie obawiam bo Focal to wysoka poprzeczka ale nie znam JBL jal sobie radzi. Focal był z 2015r wiec JBL nowszy byc moze gra super ale sie boje ze sie rozczaruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Nie przesadziłeś trochę czasami? 😉

Zdecydowanie nie przesadziłem, pytając Mnie czy przesadziłem od razu wiem ze nie słyszałes jak gra Focal z subem Air focal 😉 wiem ze jest spiecie z kinem domowym a soundbarem. Ale technologia idzie do przodu. Oczywiście nie mowie tam o jakiś tam efektach 3D. Ale dźwięk dla Mnie i każdego kto przychodzil do Mnie ogladnąc np. Jakiś horror itp.  😁 wychodził po srany ze tak powiem. A jeszcze bardziej cieszyło Mnie ze kazdy gadal ..... łoooo dzwiek jak w kinie, nawet bym nie pomyslał.  😁 Dlatego jestem ciekaw jak gra JBL bo focal to dla Mnie mistrzostwo patrząc na soundbary. 

 

Przykladowo , kuzyn kupił jakis soundbar sony za 1500zl 😉 to faktycznie, przyznam racje i sie nie dziwie że soundbar to tragedia, ale sprzet sprzętowi nie rowny. 

 

Szkoda ze serwis mi juz go nie zwrocił bo chetnie bym Ci zaprosił do Mnie na odsłuch. 

 

Kina Mnie nie interesuja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lotnik911 napisał:

sprzet sprzętowi nie rowny. 

To wiem. Pewnie są jakieś dobrze brzmiące soundbary, ale raczej na pewno do klasycznych zestawów kina domowego nie mają startu.

 

2 minuty temu, Lotnik911 napisał:

Oczywiście nie mowie tam o jakiś tam efektach 3D

No, akurat takie efekty to raczej są najważniejsze w kinie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym z tobą przesłuchać sprzęt kina domowego i ten zestaw który Ci przedstawiłem. Oczywiście z podobnej półki cenowej... co byś powiedział 😉 nie jeden zmienił zdanie. Wiadomo kino domowe pod wzgledem efektow grania za naszymi plecami czy tam z sufitu nie ma szans, chodz widze ze soundbary ida na przód.

Dla Mnie to ważne gdy sprzet gra czysto i inteligentnie wie kiedy wzbudzić w sobie emocje jak Focal. 

Zreszta z tego co widzę to soundbary ida drogą kina... tez juz maja glosniki z tyłu itp. Dlatego tu pytam kogoś kto słuchał jak taka belka gra. 

Wiem ze moze byc soundbar nawet 11.1 .4 a bedzie gorzej grala niz focal. Dlatego co piszą za bardzo ludzie tez nie patrze wole sam w miare możliwości sprawdzić, ale jestem ciekaw opini. Narazie w moich sklepach stacjonarnych ten JBL bar 9.1 jest nie dostepny i nie mam jak posłuchać. 

 

Majac sprzet focala poprostu nie chce zejsc na przenośny glosnik BT z manty😅 tak bym to porównał. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie minimalizm kina domowego. 

 

Ale szczerze ? Nie czuje żadnej różnicy jako laik miedzy tym sprzetem co miałem a prawdziwym kinem jak chodzilem. Mało kiedy w kinie slychać naprawde dobre efekty dźwiękowe według Mnie aby zrobiły woow. A pewnie domowe kino domowe wyższej klasy, gra jeszcze lepiej niz kino do jakiego chodzi sie na codzień skoro soundbar klasy premium robi na Mnie i innych już takie wrażenie. 

Dobra, wracając do tematu 😁 dalej czekam na kogoś kto słuchał oby dwóch sprzętów aby mi doradził.🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porówania do Focal, ale słyszałem przez chwilę jak w sklepie sprzedawca prezentował tego JBL jakieś parce - na 90% to był ten o który pytasz. Bas był, ogólnie moc było słychać - JBL ma to w genach. Ale jak na moje ucho to wokal, dialogi jakieś takie głuche, dużo buczało co dla mnie było dość irytujące by je zrozumieć, poza tym efektom tłuczącego szkła brakowało najwyższych częstotliwości - tyle że mam porównanie do klasycznego kina domowego na sprzęcie Klipsch którym w kinie ciężko coś zarzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lotnik911 napisał:

Słuchałeś jak gra Focal z Air Sub ? Bo jestem przekonany ze nie. 

Równie dobrze można by spytać czy Ty słuchałeś dobrego kina... No ale ok. Wiele mogło się złożyć na fakt że ten soundbar Ci podpasował. Układ pomieszczenia, akustyka, udane miejsce na subwoofer, porówanie do innych budżetowych grajbelek, ogólnie nie wygórowane oczekiwania... Szukaj dalej, ten JBL jednak odpuść bo słabo brzmiał - pisałem to wcześniej. Dla mnie dźwięk w multipleksie kinowym też specjalnie nie jest zgodny z oczekiwaniami. Co innego dobrze ogarnięty w domowych warunkach - może dech zapierać. Dosłownie. I nie musi się wiązać z bóg wie jakim budżetem.

 

 

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z tego JBL zrezygnuje i pójdę poprzeczkę dalej 😁 fakt że trzeba dołożych ale zapewnie warto. Bede sie wybierał na odsłuch tych dwóch modeli. 

 

1. naim mu-so 2
Lub
2. Bang & Olufsen Beosound Stage

Dlaczego te modele bo zależy mi aby zajmowało to mało miejsca a cieszyło uszy 😁

Ktoś może słuchał te dwa modele ? Bo podobno, klasa ale cena także. 

Edytowano przez Lotnik911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lotnik911 napisał:

Słuchałeś jak gra Focal z Air Sub ? Bo jestem przekonany ze nie. 

Nie. Nie słuchałem tego konkretnego ale słuchałem innego soundbara 5.1. Dziękuję postoję.
A co to ma do mojego pytania na które nawet nie raczyłeś odpowiedzieć?
Ty mówisz o kinie domowym czy kinie typu Multikino?

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2021 o 12:24, Lotnik911 napisał:

Nie czuje żadnej różnicy jako laik miedzy tym sprzetem co miałem a prawdziwym kinem jak chodzilem. Mało kiedy w kinie slychać naprawde dobre efekty dźwiękowe według Mnie aby zrobiły woow. A pewnie domowe kino domowe wyższej klasy, gra jeszcze lepiej niz kino do jakiego chodzi sie na codzień skoro soundbar klasy premium robi na Mnie i innych już takie wrażenie. 

Kolega jasno się wyraził... Porównuje "Multikino" do soundbara.

Mi też się kiedyś wydawało że mam spoko sprzęt w domu. I rodzinka nawet robiła wow jak subwoofer zadudnił tak że drzwi, szyba i całe szkło na półkach dzwoniło. Do czasu aż u kolegi koncert na dobrym kinie z atmos przeżyłem... Od tamtej pory ten mój "spoko" sprzęt brzmi jak radyjko z budzikiem. No i buduję teraz tak by być zadowolony.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...