Skocz do zawartości

amplituner marantz nr 1501


Recommended Posts

Witam,
będę wdzięczny za waszą radę. Lat temu z 9 może 10 kupiłem w pewnym wam dobrze znanym salonie prezent na święta, mianowicie amplituner kina domowego Marantz nr 1501 w zestawie z głośnikami Yamaha (2xns50, ns-p 60: centralny + 3 satelity + subwoofer Sw12). Raz go naprawiałem (padła płyta do HDMI czy coś takiego) ale jakoś obecnie gra i nagłaśnia mój salon - całe 20 m2 i pewnie bym tak trwał gdyby nie to, że przenoszę familię i siebie na większy metraż. Saloon ma w idealnym prostokącie 55 m2, po szerokości ustawiam tv z 3 metry od sofki no i.... tu moje pytanie: to co mam starczy? Wymienić kolumny, wszystkie głośniki? Może całość to szmelc i szukać coś nowego? Chętnie poczytam wasze pomysły. PS. Budżet - jak to przy zakupach nowego M jest ograniczony ale rozciągliwy. Zestaw wyłącznie do filmów, 0 muzyki - do tego mam moją yamahę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

Dużym wyzwaniem w Twoim przypadku jest ogromne pomieszczenie i aby dźwięk był pełny trzeba postawić na potężne kolumny. Jeśli głównym założeniem jest kino domowe to koniecznie rozważ zestaw Denon 4500h + Klipsch rp8000f+ rp600m + rp600c + r115sw. Jest to dynamiczne i niezwykle szczegółowe brzmienie. 

Jeśli miałoby być taniej to polecam Yamahe rxv685 + Heco Aurora 1000+300+center + Klipsch r115sw. W takim przypadku masz porządne kolumny o cieplejszym charakterze brzmienia dlatego lepszym rozwiązaniem będzie amplituner Yamahy, który doda dynamiki i pazura.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekają mnie zakupy. Na raz to ja wszystkiego nie zakupię ale raczej rozciągnę kompletowanie na dłuższy czas. Od czego proponujecie zacząć? Do Marantza dodać np. nowe frontowe Aurory czy lepiej amplituner wymienić? Choć tak sobie się zastanawiam czy nie ma innego rozwiązania. Ja nawet dziś do AV mam podpięty tylko TV. Filmów z odtwarzacza może odpaliłem z 20 razy, korzystam wyłącznie ze steamingu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Te Klipschy są trochę tańsze od Heco - muszę gdzieś je znaleźć i posłuchać vs. reszta, choć to pewnie nic nie da, lepsze byłoby wypróbować u siebie. Niemniej kierunek mam choć jeszcze się trochę zastanawiam czy nie lepiej samo 2.1 bo pomieszczenie duże i nie wiem czy reszta z zestawu nie będzie za słaba. Z tego co czytam jedynie fronty dostosowuje się do powierzchni a resztę już nie? Czy to jest OK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomasz Jaroszewski napisał:

Z tego co czytam jedynie fronty dostosowuje się do powierzchni a resztę już nie? Czy to jest OK?

centralny i subwoofer - dwie najważniejsze kolumny w kinie. 

Jeżeli chodzi o kolumny, to lepiej ich posłuchać nawet w salonie, niż nie zrobić tego w ogóle. Jakiś tam pogląd na brzmienie będziesz miał. Klipsch, jeżeli jego brzmienie nie jest Ci znane, to zdecydowanie odradzam zakup w ciemno, w oparciu o internetowe opinie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o serię R

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc

22 minuty temu, Markcox napisał:

centralny i subwoofer - dwie najważniejsze kolumny w kinie

surroundy sobie poradzą, tym bardziej, że często czym innym jest cała powierzchnia pomieszczenia, a czym innym powierzchnia odsłuchowa.

ale skoro efekty nie są dla Ciebie ważne, to w ogóle bym się zastanowił na Twoim miejscu nad zasadnością wchodzenia w kino. W tych samych pieniądzach zmontujesz dużo lepsze "stereo". A to, czy w Twoim przypadku lepszym będzie 5.1, czy 2.0, to już nikt za Ciebie nie zadecyduje. Sam musisz odpowiedzieć sobie na to fundamentalne pytanie, a dopiero później dobierać komponenty do wybranego w pełni świadomie systemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam kino domowe ale nie stosuję efektów a jedynie wirtualne stereo na wszystkich głośnikach. Efekty mnie drażnią gdyż wyraźnie spada głośność i muszę kręcić zestaw głośniej. Sub mam ale wymienię z czasem np. na Klipscha. Co do stereo, właśnie wcześniej o to podpytywałem. Może lepiej. A jeśli stereo to co? Np. Yamaha rn 803 + Tesi 661 + Klipsch 115? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po pewnych wycieczkach po sklepach jednak poszedłem w polecane Heco Aurora 1000. Klasyczny wygląd, dobre wykonanie, kolce w zestawie, no i ta waga... to nie to co wcześniejsze yamahy, nie wspominając o wysokości: 1,2 m robi wrażenie.  Co się rzuca na szybko w porównaniu to bas, dużo mięsistego basu. Dużo lepiej wypełnia się też dźwiękiem pomieszczenie, szczególnie dobrze to słychać kilka metrów od nich. Szczegółowość też się poprawiła i dynamika. Niemniej te kolosy obnażają moc mego Marantza, Nie żeby było tragicznie ale zmiana jest nieodzowna. Co byście polecili:
najlepiej ampli Yamahy, mam jeszcze amplituner stereo tej marki - więc MusicCast może się wykaże. RXV685 da radę na mój metraż i do Heco czy konieczne będzie coś mocniejszego? 
Pewnie bezpodstawnie zastanawiam się nad Marantzem, może 5014 - jest w akceptowalnej cenie. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...