Skocz do zawartości

Które glosniki są lepsze?


sebastianw4

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie bo kompletnie się nie znam A chciałbym usłyszeć opinie fachowców. 

 

Które glosniki lepsze do Amplitunera Onkyo HT-494? q acoustics 2010i czy onkyo skm-518s?

Obecnie mam 4x Q Acoustics 2010i A teraz okazyjnie kupilem zestaw SKM-518S i rozważam nad zostawieniem Q Acoustics czy  wymienić na ONKYO?

Dodam że onkyo są 8ohm z mocą 130W a Acoustic 6ohm 75W. 

Nie wiem czy patrzeć na waty czy ohmy nie mam pojęcia co sie bardziej liczy...

Obecnie nie mam amplitunera aby sprawdzić gdyż jest w drodze i będzie dopiero jutro dlatego pytam o opinie.

 

Pozdrawiam i dziękuję 

Edytowano przez sebastianw4
Przeliterowanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Yyyyy no ciężki orzech do zgryzienia masz. słabe vs bardzo słabe.

Ten ampli już masz?

Budujesz tylko kino?

Właśnie  ampli mi przyszedł dzisiaj, ale właściwy  będę  miał jutro bo niechcący  dwa mi się kupiło. 

Teraz mam ONKYO TX-SR607 i właśnie testuje. 

Jak narazie na przód zostawiłem sobie Acoustica 2010i, centrala SKC-518C, Sub ONKYO  SKW-501 i jako surround SKM-518S....

 

Na moje wymagania nawet ładnie gra, nie chodzi mi o moc lecz bardziej o jakość. Głównie ma służyć do oglądania filmów i gier PS4.

Jutro mi przyjdzie drugi ampli który obsługuje ATMOSA - ONKYO HT-494. Zobaczymy jak się będą sprawowały glosniki na nim.

 

Glosniki które mam jeszcze dostępne A nie podłączone to dwa fronty Onkyo SK-518 i dwa ten sam model Acoustica.

 

Chyba to nie jest problem gdy są podłączone fronty 6omowe i centrala i surroundy 8 omowe?

Rozważam też za 3 opcją aby surroundy ONKYO podłączyć wysoko w rogach pod sufitem a wtedy Acoustica dać jako Fronty i surroundy aby grało jako 5.1.2.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

Yyyyy no ciężki orzech do zgryzienia masz. słabe vs bardzo słabe.

Ten ampli już masz?

Budujesz tylko kino?

Właśnie  ampli mi przyszedł dzisiaj, ale właściwy  będę  miał jutro bo niechcący  dwa mi się kupiło. 

Teraz mam ONKYO TX-SR607 i właśnie testuje. 

Jak narazie na przód zostawiłem sobie Acoustica 2010i, centrala SKC-518C, Sub ONKYO  SKW-501 i jako surround SKM-518S....

 

Na moje wymagania nawet ładnie gra, nie chodzi mi o moc lecz bardziej o jakość. Głównie ma służyć do oglądania filmów i gier PS4.

Jutro mi przyjdzie drugi ampli który obsługuje ATMOSA - ONKYO HT-494. Zobaczymy jak się będą sprawowały glosniki na nim.

 

Glosniki które mam jeszcze dostępne A nie podłączone to dwa fronty Onkyo SK-518 i dwa ten sam model Acoustica.

 

Chyba to nie jest problem gdy są podłączone fronty 6omowe i centrala i surroundy 8 omowe?

Rozważam też za 3 opcją aby surroundy ONKYO podłączyć wysoko w rogach pod sufitem a wtedy Acoustica dać jako Fronty i surroundy aby grało jako 5.1.2.

 

14 minut temu, sebastianw4 napisał:

Właśnie  ampli mi przyszedł dzisiaj, ale właściwy  będę  miał jutro bo niechcący  dwa mi się kupiło. 

Teraz mam ONKYO TX-SR607 i właśnie testuje. 

Jak narazie na przód zostawiłem sobie Acoustica 2010i, centrala SKC-518C, Sub ONKYO  SKW-501 i jako surround SKM-518S....

 

Na moje wymagania nawet ładnie gra, nie chodzi mi o moc lecz bardziej o jakość. Głównie ma służyć do oglądania filmów i gier PS4.

Jutro mi przyjdzie drugi ampli który obsługuje ATMOSA - ONKYO HT-494. Zobaczymy jak się będą sprawowały glosniki na nim.

 

Glosniki które mam jeszcze dostępne A nie podłączone to dwa fronty Onkyo SK-518 i dwa ten sam model Acoustica.

 

Chyba to nie jest problem gdy są podłączone fronty 6omowe i centrala i surroundy 8 omowe?

Rozważam też za 3 opcją aby surroundy ONKYO podłączyć wysoko w rogach pod sufitem a wtedy Acoustica dać jako Fronty i surroundy aby grało jako 5.1.2.

 

Właśnie przyszedł mi ONKYO HT-494. 

Szczerze to niezbyt jestem zadowolony....

Spodziewałem się że ten ampli będzie dużo lepszy od poprzednika ale to były moje dwa pierwsze ONKYO jakie miałem i chyba dwa ostatnie.

Wcześniej miałem DENONa i żałuję że się pozbylem.

Menu jest sztywne i ampli wygląda jak z średniowiecza. 

Mam podłączony do TV Samsung Q85r przez HDMI ARC lecz ATMOS z jakiegoś powodu się nie uaktywnia a chciałem sobie przetestować....

 

Co do głośników to zostawiłem sobie 4 Acoustica, centrala i Sub ONKYO.

 

Teraz rozglądam się nad kolejnym ampli, właśnie dwa są już wystawione na sprzedaż...

 

Ktoś mi poleci jakies dobre, polecane, używane w rozsądnej cenie?

Fajnie jakby obsługiwał ATMOS i nie chce już nic z ONKYO... jakoś się zraziłem.

Edytowano przez sebastianw4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 18:32, sebastianw4 napisał:

Teraz mam ONKYO TX-SR607 i właśnie testuje. 

Masz 607 i zmieniasz na 494?? Why????????

Widze że naczytałeś się o Atmosie. Że tak będzie fajnie i modnie i wogóle. A nie będzie :(

5.1 w dobrej konfiguracji, dobre dźwiękowo jest znacznie lepsze od protezy Atmosa. Uwierz. Nie rób sobie sam w głowie marketingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Masz 607 i zmieniasz na 494?? Why????????

Widze że naczytałeś się o Atmosie. Że tak będzie fajnie i modnie i wogóle. A nie będzie :(

5.1 w dobrej konfiguracji, dobre dźwiękowo jest znacznie lepsze od protezy Atmosa. Uwierz. Nie rób sobie sam w głowie marketingu.

Tak myslisz?....

No teraz to mama dwa 607 i  494. Obecnie mam podłączony 494 ale oba są już na sprzedaż wystawione i czaję się teraz na DENONA 2200 albo 2300. ONKYO mi nie podpasowało.

No właśnie ATMOS namieszał w głowie, ale teraz tak myślę że masz rację, bo w konfiguracji mojego salonu to 5.1 jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sebastianw4 napisał:

Tak myslisz?....

No teraz to mam dwa 607 i  494. Obecnie mam podłączony 494 ale oba są już na sprzedaż wystawione i czaję się teraz na DENONA 2200 albo 2300. ONKYO mi nie podpasowało.

No właśnie ATMOS namieszał w głowie, ale teraz tak myślę że masz rację, bo w konfiguracji mojego salonu to 5.1 jest najlepszym rozwiązaniem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zdawać sobie sprawę z tego że żaden współczesny amplituner nie ma impedancji wyjściowej 8 ohm. Praktycznie zawsze jest ona dużo mniejsza niż 0,5 oma. Producent takiego urządzenia zwykle nie podaje tej wartości, tylko informację jaka jest najniższa dopuszczalna dla niego impedancja kolumn. Z drugiej strony bardzo często się podłącza kolumny o zbyt niskiej impedancji do wzmacniaczy których producent na to nie pozwala. Producenci kolumn często okłamują kupujących. Zwykle to nawet działa. Co najwyżej wzmacniacz się przegrzewa i szczególnie z czasem może się wyłączać przy głośniejszym graniu. głośnik centralny najlepiej jeśli pochodzi z tej samej serii co fronty. Kolumny tylne już nie musza być tak dobierane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest coś co mnie bardzo zainteresowało a mianowicie "głośnik centralny najlepiej jeśli pochodzi z tej samej serii co fronty".

Fronty mam 6omowe Q Acoustics  a centrala 8 omowa ONKYO. Przy oglądaniu normalnych stacji TV typu jak wiadomości lub głupawe seriale na TVN-ie gra mi tylko centrala gdy mam ustawione w ampli Dolby Surr. Czy to może być tego powodem? Dodam że jak włączam filmy na Netflix, Youtube itp. to gra wszystko normalnie....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Z centralnego słychać zwykle dialogi. Problem może polegać na tym ze centralny z innego kompletu niż fronty może brzmieć inaczej.

No właśnie nie chodzi tu o inne brzmienie tylko o to że bardzo często działa mi tylko i wyłącznie centrala a fronty nie... to mnie martwi i delikatnie dziwi. Jak zmienię  A stereo lub mono to gra centrala i fronty czyli tak jak powinno być, a jak ustawie na Dolby, lub NEO 6 to tylko centrala... ale to tylko na telewizyjnych kanałach....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze po prostu gdy oglądasz serial, wtedy grają wszystkie kanały przednie, jednak gdy bohaterzy rozmawiają wtedy dźwięk koncentruje się wokół głośnika centralnego. Kanały tylne gdy są włączone i dźwięk jest odtwarzany ze ścieżki z kanałami tylnymi , bywa ze na wielu filmach tylne głośniki prawie cały czas milczą. Czasem coś się z nich odezwie przez moment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2020 o 07:50, S4Home napisał:

Denon 2300 spoko maszynka. Za tysiaka powinieneś wyrwać. Może poniżej. 

Czemu Onkyo ci nie spasowało? Dźwiękowo?

494 ze względu na dźwięk, nie brzmi tak dobrze jak 607 chociaż jest nowszy.

Oba onkyo tez nie podobają mi się wizualnie i piloty wyglądają jak Nokia 5110 i to beznadziejne menu... jakoś ogólnikowo wszystko mi w nich  je pasuje.

Miałem wcześniej DENONA AVR-X2000, sprzedałem, kupilem dwa ONKYO i teraz codziennie zadaje sobie pytanie: "co ja zrobiłem i czym się kierowałem", mój DANONEK był o niebo lepszy od tych dwóch ONKjusów razem wziętych. Dlatego chce wrócić do DENONA tylko ciut lepszej wersji, dlatego czaję się na x2200 lub x2300 jak wyhaczę  w miare za rozsądną cenę. Ale najpierw muszę sprzedać te dwa, bo żona już wariuje jak widzi kolejne ampli ustawiane w kącie sypialni oczekujące  na potencjalnego kupca.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ht-494  juz spakowany i czeka na chętnych :) teraz tx-sr607 gra, ale w nijak nie mogę zrobić żeby się obraz pojawił na TV, wydaje mi się że chyba coś tam się nie zgrywa. Dźwięk idzie tylko z optikala, chociaż na Tv pokazuje że z HDMI, ale gdy odołączę optical to tracę dźwięk całkowicie. A gdy w TV zmienię na optical to ampli przechodzi na tryb wyciszony "mute", ogólnie do d**y...

 

A teraz jeszcze jedno pytanie do specjalistow:czy warto kupić avr-x1200?

Jak wspomniałem wcześniej, że zastanawiałem się nad kupnem x2300 ew x2200 i dalej poszukuje czegoś w dobrej cenie, ale ostatnio spotkałem się na x1200 za w miare rozsąde pieniądze i się zastanawiam nad tym. Przeglądałem  specyfikację i oprócz trochę słabszej mocy od x2200 to sie nie różni zbytnio. Mogę się mylić lub coś przegapiłem.

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...