Skocz do zawartości

CXN (V2) Series 1 a Series 2


Gość

Recommended Posts

Ktoś ma może wiedzę jakie są różnice pomiędzy CXN V2 w Serii 2 i Serii 1? 

Technica Support z Cambridge Audio twierdzą, że różnice są natury kosmetycznej (szczegółów nie podali) i środek jest ten sam w obu przypadkach.

Jak mi ktoś zaproponuje CXN V2 Series 1 to czy jest sens cisnąć o Series 2 czy nie warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cambridge czy polski dystrybutor ? Gdzie pytałeś?

Rożnica jest w aktualizacji apki i podobno było w procesorze. Zmienili na jakiś szybszy.

I mówie tu o CXN vs CXN V2 a nie ten obecny CXN V2 Series 2

Ale właśnie o Serie 1 i 2 sam nie wiem. Dla mnie to te same urządzenia. Może design ? Nie wiem zeby spasował z nowymi CXA81. Tu musiał byś zapytać kobiety :P

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

Dnia 21.02.2020 o 10:20, Adam Wesolowski napisał:

Ktoś ma może wiedzę jakie są różnice pomiędzy CXN V2 w Serii 2 i Serii 1? 

Technica Support z Cambridge Audio twierdzą, że różnice są natury kosmetycznej (szczegółów nie podali) i środek jest ten sam w obu przypadkach.

Cześć,

Pytanie bardzo ciekawe ale jakoś pozostało bez konkretnej odpowiedzi. Sam stoję przed decyzją czy nabyć CA CXN v2 Series 1 czy CA CXN v2 Series 2 - wyceniono mi je z różnicą w cenie 700zł więc i wiele i niewiele - zależy za co płacimy.

 

Ze zdobytych przeze mnie informacji, poza rzucającą się w oczy różnicą w kolorze (nie mam innego sprzętu CA i nie chcę mieć więc jakikolwiek kolor wybiorę to będzie OK bo i tak nie będzie pasował do reszty chociażby stylistyką... ;) ), największa polega na tym, iż w II kwartale 2020r, Series 2 dostanie aktualizację obsługującą pliki MQA. Kolejna, dla mnie akurat nieistotna to Roon. Dalej mamy marketingowe 'bla bla bla', że nowy model ma poprawioną płynnośc i tak dalej ale nic namacalnego jak myślę z tego nie wynika - ot, musieli to napisać...

 

A więc czy warto zabijać się za możliwość odtwarzania plików MQA? Sam jeszcze nie wiem, pomimo, iż nie jedno już na ten temat przeczytałem. Z pewnością MQA to żadne 'wow' jeżeli choodzi o jakość i jak mi się wydaje nie o to twórcom chodziło. MQA to przede wszystkim pliki stosunkowo lekkie i co ważniejsze - standard, który jak zakładam patrząc na silną pozycję lobbystów tego systemu - zdominuje świat streamingu na dekadę jak nie lepiej. Może chociaż z tego względu warto mieć MQA... Sam nie wiem.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o tym formacie MQA. 

Patrząc na Twój problem z innej perspektywy to nawet jakbyś kupił Series 2 to nie jest wykluczone, że za rok lub dwa nie wyjdzie Series 3 lub V3 i będzie miał większe możliwości niż wersje poprzednie. Nie da się dogonić tych wszystkich zmian. Znam ludzi, którzy używają jeszcze iPhone 5 i działa i są szczęśliwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jakub Olczykowski napisał:

Wszystko ok, ale obserwując aktualizowanie sprzętu CA w kwestii streamerów to trochę leży i kwiczy. Skoro CXN V2 dostanie obsługę MQA to dlaczego CXN V1 jej nie otrzyma ? Pieniążki się nie zgadzają ? ;)

Może V1 ma gorszy microprocesor i za mało pamięci. Może to też być oczywiście kwestia pieniędzy tj. żeby klient miał świadomość, że posiada stary sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 6.03.2020 o 12:05, Jakub Olczykowski napisał:

Wszystko ok, ale obserwując aktualizowanie sprzętu CA w kwestii streamerów to trochę leży i kwiczy. Skoro CXN V2 dostanie obsługę MQA to dlaczego CXN V1 jej nie otrzyma ? Pieniążki się nie zgadzają ?

Kupując CXN trzeba być świadomym jakiego rodzaju DAC jest w środku. CA stosuje tu swoją metodę upsamplingu ATF.   Wszystko czym jest "karmiony" DAC jest upsamplowane do 384 kHz i nie można nawet tej funkcji wyłączyć!  Jak dla mnie trochę dziwny DAC, bo już nawet pomijając MQA (którego fanem nie jestem absolutnie), to dlaczego wszystko trzeba słuchać w 384 kHz?   Ten DAC z natury nie jest                    bit-transparentny tylko wprowadza swoje określone zmiany. Czy to jest dobry patent, tego nie wiem bo nie słyszałem żadnego CXN i powiem, że trochę jestem ciekawy takiego rozwiązania.

Integracja/aktualizacja CXN dla MQA wydaje się być niemożliwa w tym przypadku gdyż wymaga modyfikacji sprzętowej (hardware) w celu zainstalowania dekodera Full MQA.  

 

Link do forum Roon na ten temat:    https://community.roonlabs.com/t/cambridge-audio-cxnv2-upsampling-everything-to-384khz/101383

Link do CA:  https://techsupport.cambridgeaudio.com/hc/en-us/articles/360000579989-Does-the-TIDAL-update-support-MQA-playback-

 

No i film jak działa ATF:   (jak dla mnie to trochę pic, ale mogę się mylić ;))

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam CXN pierwszą wersję i chcąc nagrać materiał z zewnętrznego źródła np. dysku przenośnego, CXN nie przepuszcza sygnału do stacjonarnej nagrywarki po wyjściach cyfrowych- wyskakuje komunikat unlock, próbowałem na wszystkie strony, tymczasem po analogu przepuszcza bezproblemowo. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku gdy źródłem sygnału jest radio internetowe, wtedy bez problemu przepuszcza na nagrywarkę sygnał po wyjściach toslink czy coaxial. Może ktoś pomoże w rozwiązaniu problemu, nie jest to na pewno wina nagrywarki. 

Pozdrawiam Adam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem CA CXN V2 series 2. Ciekawa jednak rzecz. Na zdjęciach w necie ten odtwarzacz jest szary ze wszystkich stron oprócz tyłu. Mój szary ma tylko przód a boki i góra jest czarna. Podoba mi się to nawet bo reszta moich komponentów audio jest czarna, ale zastanawiam się, o co tu chodzi. :)

20220331_185604[1].jpg

Edytowano przez El-Maniaque
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2022 o 12:08, El-Maniaque napisał:

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem CA CXN V2 series 2. Ciekawa jednak rzecz. Na zdjęciach w necie ten odtwarzacz jest szary ze wszystkich stron oprócz tyłu. Mój szary ma tylko przód a boki i góra jest czarna. Podoba mi się to nawet bo reszta moich komponentów audio jest czarna, ale zastanawiam się, o co tu chodzi. :)

20220331_185604[1].jpg

Gratuluję wyboru, kolego. To niezwykle przyjemny w obsłudze sprzęt. Też go posiadam i ciekaw jestem co u Ciebie zadecydowało o zakupie tegoż właśnie. Ja swój kupowałem dwa lata temu i pamiętam długo zastanawiałem się, co wybrać… 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2022 o 12:14, sonique napisał:

Gratuluję wyboru, kolego. To niezwykle przyjemny w obsłudze sprzęt. Też go posiadam i ciekaw jestem co u Ciebie zadecydowało o zakupie tegoż właśnie. Ja swój kupowałem dwa lata temu i pamiętam długo zastanawiałem się, co wybrać… 

Ja też się długo zastanawiałem. na początku chciałem kupić coś marki Denon, ale obecnie tylko jeden odtwarzacz mają w ofercie, jak otypowy streamer i o klasę niżej zdecydowałem się na Cambridge audio.

O wyborze CXN v 2 zadecydowała  głównie cena, którą musiałem zapłacić za odtwarzacz, dużo niższa niż oficjalne ceny sklepowe przed 1 kwietnia. Myślałem o zakupie modelu Azur 851, ale tutaj musiałbym dużo więcej wysupłać z portfela no i jednak ten odtwarzacz jest dużo starszy od CXN v2 i miałem wątpliwości co do tego, jak długo będzie jeszcze wspierany ten Azur. Brzmienie było ważne,ale pomny tego, że  streamer mam podpięty po analogu i o brzmieniu w większym stopniu decyduje tu wzmacniacz miało pozornie drugorzędne znaczenie. 
Co do obsługi i funkcjonalności CXN v2 pełna zgoda. Jest świetnie. Po optyku dźwięk z TV jest bardzo fajny chociaż większość twierdzi, że telewizor to kiepskie źródło audio.

Edytowano przez El-Maniaque
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...