Skocz do zawartości

Zmiana Amplitunera na wzmacniacz?


piotr.luczaj

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu posiadam Amplituner Onkyo TX8250 grający z kolumnami KEF Q350. Kolumny są super i zostają. Natomiast pomyślałem że może coś by zmienić w napędzaniu ich. Pierwszym pomysłem był nowy amplituner, może Yamaha R-N803D? Ale z drugiej strony wchodząc w budżet 3-4 tysięcy (bo taki budżet zakładam) może wejść w samodzielny wzmacniacz + jakiś streamer? Teraz pytanie, jaki zestaw pozwoli rozwinąć skrzydła jeszcze bardziej tym kolumnom? Najważniejsze rzeczy jakie powinien mieć sprzęt: wejscie optyczne (TV) i wyjście na suba (czasem go włączam). Streamer żeby obsługiwał głownie TIDAL i Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny dylemat. Wybrałem Yamahe 803 bo potrzebuje funkcjonalności amplitunera. Wcześniej miałem też Onkyo 8250. Na początku nie chciałem amplitunera, bo te Onkyo średnio mi przypadło do gustu, i pomyślałem że z Yamaha 803 będzie podobnie. Ale po podliczeniu kosztów związanych ze wzmacniaczem i zrobieniem zestawu z funkcjonalnością amplitunera trochę nie było mi po drodze. Poza tym nie mam na klocki miejsca. Zmieniłem Onkyo na Yamahe, i to był strzał w 10. To zupełnie inne brzmienie (dla mnie lepsze, mniej zamulone) od Onkyo. Więcej energii, lepsza przestrzeń. Miałem przez chwile w tym samym momencie te dwa amplitunery, robiłem sobie bezpośrednie porównania, i (zaznaczam: dla mnie) i 803 dla mnie to dużo lepszy amplituner, Onkyo 8250 jest daleko w tyle za Yamaha 803. Ale to też może być moje subiektywne zdanie, bo Onkyo nie podszedł mi. Yamaha trafiła w to co lubię. Ja bym na Twoim miejscu zrobił odsłuchy, ja niestety nie mam takiej możliwości i dlatego nowego Onkyo 8250 szybko sprzedawałem. Na szczęście Jamaszka zostanie u mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N803D oczywiście wyraźnie wpłynie na jakość dźwięku, zestaw zagra lepiej, bardziej dynamicznie, swobodnie. Ale jeszcze lepszą opcją jest dobry wzmacniacz stereo. W tym przypadku proponowałbym dwa modele - Cambridge Audio CXA60 lub jeszcze lepiej moim zdaniem Audiolab 6000A. Wzmacniacze można uzupełnić odtwarzaczem WXAD-10 i mamy kompletny system. W przypadku wyboru wzmacniaczy w stosunku do amplitunera możesz liczyć na znacznie większą swobodę grania, plastykę dźwięku, barwę, dociążenie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 22:36, piotr.luczaj napisał:

W Audiolab 6000A nie widzę wyjścia na suba. Czasem sub się przydaje podczas seansów filmowych.

Zgadza się, 6000A nie ma klasycznego wyjścia na Sub, ale jeśli zależy Ci na dobrym subie to warto zastosować subwoofer REL, który łączymy speakonem lub svs, który podłączysz pod wyjście pre out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem CA cxa60 wraz ze streamerem yamahy.
O dźwięku za dużo nie mogę powiedzieć bo w momencie otrzymania go wybierałem się do pracy. Jedyne co to podłączyłem go żeby żona mogła swoje seriale oglądać :)

Natomiast mam problem bo w momencie kiedy przyszedłem do domu czyli po 5 godzinach wzmacniacz był strasznie gorący. Na żadnym jeszcze urządzeniu do doświadczyłem takiej temperatury. Prawie parzyl. Dosłownie po kolejnych minutach wzmak się wyłączył i zaczęły migać diody. Istrukcja opisuje ten przypadek że albo było za długo słuchane prawie na maksa albo wybrano zła impedancję.
Głośność na wzmacniaczu była przekręcona na 1/10. Czyli mniej więcej tak jak się ogląda kanały telewizyjne a nie ogląda kino akcji czy też słucha muzykę w dzień.
O co chodzi, spotkał się ktoś z taka sytuacja?

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odczekałem ponad godzinę (10.40 kurier, 12.15 ostatnie kabelki podłączane) i przez to nie mogłem go za bardzo sprawdzić dźwiękowo bo do roboty musiałem się wybierać. Sprzęt nie był jakos specjalnie zimny kiedy go rozpakowalem.

 

 

 

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy dwie sprawy:

a w zasadzie 3

1. Faktycznie zdarzyła się chyba jakaś wadliwa partia tych wzmacninaczy bo to nie pierwsy przypadek

2. Wzmacniacz może się grzać i jest to normalne. Może być bardzo ciepły. Przy klasycznym odsłuchu nie może parzyć.

3. Szafka! 5 CM to absolutne za mało i teraz nie wiemy. Czy już czegoś nie uszkodziłeś. Owszem zgasił się. Ale chwile pracował w warunkach skrajnych.

 

Moim zdaniem wymień go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...