Skocz do zawartości

Jaki amplituner do Tesi 561?


Błażej Perz

Recommended Posts

Witam, posiadam kolumny Indiana Tesi 561. Jednak nie mam niczego co da im życie. Interesuje mnie z jakim ampli zagrają najlepiej z niżej wymienionych zawierających funkcje sieciowe:

1) yamaha 402d (popularny zestaw w sklepach branżowych)

2) Yamaha 602

3) onkyo 8250

4) Pioneer sx n30ae

5) Pioneer nc 50 dab (ten z cd i wyświetlaczem)

6) Pioneer xchm86d (również cd i wyświetlacz)

Proszę o pomoc i wiedzę 

Edytowano przez Błażej Perz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 402 sobie odpuść bo warto dołożyć do Yamahy rn602 tylko że ona jest bez d, ale dobrze się zgrywa z indiana line. Pioneer nc50dab to ciekawy kombajn ale gra gorzej. Z wymienionych przez ciebie pozycji warto zwrócić uwagę jeszcze na Onkyo 8250. Oczywiście najlepiej umówić się na jakiś odsłuch i sprawdzić co tobie przypadnie najbardziej do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie modeli i ogólnie w cenach oscylujących koło 2 tys. moim zdaniem zdecydowanie Yamaha R-N602. Szybkie, dynamiczne, ofensywne granie amplitunera świetnie uzupełni plastyczny, gesty, ciepły charakter kolumn.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 12:11, Q21 napisał:

Cxa60 lub Audiolab 6000a to częsty wybór w połączeniu z Audio Pro Link 1. Jeśli chciałbyś zyskać na lepszej dynamice to NAD c338 może być ciekawym rozwiązaniem.

Poczytałem trochę o NAD i wydaje się buc ciekawy rozwiązaniem. Kwestia jak zgra się Tesi 561 w porównaniu do y602 albo onkyo 8250/70

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Błażej Perz napisał:

Znalazłem jeszcze urządzenie Yamaha CD-NT670D które ma funkcje sieciowe. I tak zamierzałem z czasem dokupić cd bo mam spora kolekcje. Może w/w odtwarzacz połączyć z klasycznym wyzmacniaczem yamahy (tylko jakim??) który zagra z Tesi 561?

Jeśli chciałbyś wszystko jednej marki to wybierz Yamahe as701, a w przyszłości dokup cd-nt670d. Tylko rozmiarami będzie dysproporcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podobnie.

Uważa się że NAD 338 to czysty wzmacniacz i zagra ciekawiej. A prawda jest taka że w pewnym aspektach będzie ciekawszy, pełniejszy. Ale to podstawowa klasa D. Moim zdaniem zagra deczko lepiej.  od Y 602. Jeśli posłuchasz to odnajdziesz lub nie różnice. I zdecydujesz.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 28.05.2021 o 07:09, S4Home napisał:

Podobnie.

Uważa się że NAD 338 to czysty wzmacniacz i zagra ciekawiej. A prawda jest taka że w pewnym aspektach będzie ciekawszy, pełniejszy. Ale to podstawowa klasa D. Moim zdaniem zagra deczko lepiej.  od Y 602. Jeśli posłuchasz to odnajdziesz lub nie różnice. I zdecydujesz.

Zapraszam

Dzięki wszystkim za opinie. Pojawię śie w Oświęcimiu jesienią bo tam mam 30min :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...