Skocz do zawartości

Stereo- dylemat


Sofo

Recommended Posts

Witam, rozważam zakup stereo do pokoju 25m2. Słucham jazzu, instrumentalnej muzyki filmowej, w tym symfonicznej, bardzo rzadko rocka. Lubię szczegóły i przestrzeń, głębie, brak przekłamań, neutralnie. Źródło dźwięku raczej streamer. Rozważam Moon 240i z Monitor Audio Silver- wydaje się, że dobrze balansują jego zasobne w niższe tony brzmienie w zakresie średnio i wysokotonowym. Myślałem też o Naim Nait XS3 i Opera Seconda, bo wzmacniacz raczej jest melodyjny bardzo przestrzenny a kolumny raczej grają gęsto, takie ma wrażenia odsłuchowe. Co sądzicie o tych wyborach? Może byście polecili coś innego? A może zaszaleć i wziąć jakiś system dzielony preamp+końcówka? Choć wydaje mi się, że chyba nie będzie w tym przedziale cenowym wielkiej różnicy na korzyść systemu dzielonego. Jakieś propozycje co jeszcze posłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje obydwie propozycje są jak najbardziej optymalne, chociaż w zadanym budżecie można znaleźć jeszcze wiele innych, równie ciekawych propozycji. Do wzmacniacza Moon warto podpiąć kolumny Audiovector, może Audio Academy Hyperion, koniecznie Kef R7. Z Naim warto posłuchać Audio Physic. A może warto spojrzeć na system Gato, może system skandynawski Primare z System Audio Saxo 60.

Propozycji jest mnóstwo, zarezerwuj sobie trochę czasu i podjedź do naszego salonu. W danym budżecie mamy od ręki do zaproponowania dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać, porównać. Zapraszam serdecznie, zaufaj własnym odczuciom, a my na pewno pomożemy w znalezieniu najbardziej dopasowanego do Twoich preferencji systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon z silver to nie jest dobre połączenie.

Moon z elaciem tak

Silver z naimem też.

Czy system dzielony. Zależy jaki. Moim zdaniem ten naima tani nie jest. A integry już dają naimowy harajter. Z kolei przystępnie cenowo dzielone systemy są od atolla. I na przykład ten do silvera pasuje. 

Powiem ci tak. Poszedł bym raczej w integre a lepiej dołożył do kolumn. Goldy, elaci, pmc no gra to jednak lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po kilku odsłuchach zdecydowałem się na integrę Moona z głośnikami KEF. Zastanawiam się teraz nad pasującym odtwarzaczem CD. Myślałem  nad CA CXC ewentualnie Roksan K3, rozważałem też Atoll CD100. Co o tym sądzicie? A może będzie poszukać coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...