Skocz do zawartości

Onkyo TX-RZ840 - Pomoc w doborze kolumn


nickerosner

Recommended Posts

Witam.
Poproszę o pomoc w doborze kolumn.
Zmieniłem AV z Denona 1804 na Onkyo TX-RZ840
W obecnej chwili używam od 16 lat Paradigm Monitor 7v3 i pomyślałem że może to już pora na zmianę.

Poszukuję głośników w cenie do ok 5-6 tyś.  Tak aby w stereo też dość przyjemnie zagrały z Onkyo TX-RZ840.
Głównie preferuję muzykę ROCK, czasami słabszy czasami mocniejszy rock.

Jak wiadomo kolumn jest bardzo dużo.
Proszę o wskazanie w którym kierunku zwrócić uwagę.

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś wielkości salonu. Jeśli zależy Ci na mocnym, energicznym dźwięku, na pewno sugeruję kolumny Klipsch. To dobre połączenie z Onkyo. Równie dobrze, energicznie zagra także Polk Audio RTi. Bardziej pod katem muzyki natomiast Pylon Audio serii Diamond.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 8 months later...
14 godzin temu, Valdi napisał:

Witam

Odświeżę temat i zapytam o dobór zestawu 5.0 (sub mam Supernova MK IV) - salon w bloku (4x5 m) a w przyszłości może większy salon w domy. Zazwyczaj ogladam filmy lecz nie stronię również od słuchania głośnego rocka

Z góry dziękuję

 

Dnia 6.07.2020 o 08:26, S4Home napisał:

Monitor Audio Bronze 2/FX/ Center/Sub

Magnat 753 x3 / center / sub

KEF Q350 / 150 / center / sub

może Dalie Oberon 3 / 1 / vokal sub E12?

Zapraszam na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że może. Jak lubisz takie jasne kinowe brzmienie to jak najbardziej.

To kolumny które na prawdę potrafią zagrać z wciągającą werwą.

Zmień tylko tył na 402S i center Klipsch 404C .

Ewentualnie coś równie jasnego i dużego to Monitor audio Silver 500 albo Magnat Signature 707.

Ewentualnie coś cieplejszego to ELAC debut Reference albo duże Aurora 1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że kierowałem się tzw. chwią , wkur... wystawiłem na lokalnym portalu ogłoszenie i stale głośniki Jamo poszły od ręki to też czas na zmiany. Przyznam że już dokonałem zakupu aczkolwiek po waszych opinia zaczynam zastanawiać się i przemyśleć innych możliwości

Wkurzony kierowałem się ceną, drozej to lepiej, także mogłem sobie strzelić w tzw kolano.... teraz zostaje pytanie czy warto odsyłać,  zmieniać.... ???

Edytowano przez Valdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Valdi napisał:

Przyznam że kierowałem się tzw. chwią , wkur... wystawiłem na lokalnym portalu ogłoszenie i stale głośniki Jamo poszły od ręki to też czas na zmiany. Przyznam że już dokonałem zakupu aczkolwiek po waszych opinia zaczynam zastanawiać się i przemyśleć innych możliwości

Wkurzony kierowałem się ceną, drozej to lepiej, także mogłem sobie strzelić w tzw kolano.... teraz zostaje pytanie czy warto odsyłać,  zmieniać.... ???

Przyjdą to posłuchasz i zadecydujesz. Nie ma co się nakręcać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...