Skocz do zawartości

Sluchawki do telefonu


Recommended Posts

Na wstepie witam wszystkich serdecznie.

Szukam sluchawek do telefonu(note9 nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie :)+ spotify.

Przedzial cenowy 1000-1500 (£200-£300) mieszkam w uk

Muzyka jakiej slucham to glownie rock (np. z polskich cos typu coma),pop rock?Daria zawialow itp. Symphonic metal. Nie wiem jaki to gatunek muzyczny :) k.fly seattle sesion. ehh chyba mniej wiecej sprecyzowalem. :)

Prosze o rade siedze w temacie od dwoch tygodni i odnosze wrazenie ze coraz bardziej sie gubie. Warunki w jakich slucham muzyki to salon i ogrod wiec nie musza miec wygluszenia.

moje typy jak na razie:

KEF space one

Sennheiser 600/650 z tym ze one chyba wymagaja dodatkowego wzmacniacza, a to chyba nie jest zbyt dobre rozwiazanie dla telefonu.

Z gory dziekuje wszystkim za wyrozumialosc i pomoc w wyborze.

Pozdrawiam Jaroslaw ;)

Edytowano przez Jaro Slaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z słuchawkami Sennheiser 600/650 problem nie polega na tym ze potrzebny jest dla nich wzmacniacz słuchawkowy, a raczej że do ich dobrego napędzenia jest potrzebny wzmacniacz stacjonarny. Przenośne DAC/Ampy będą na ogół zbyt słabe lub będą w stanie grać nie pozwalając im osiągnąć pełnię możliwości. Generalnie kupowanie dobrych słuchawek i podłączanie ich bezpośrednio do telefonu raczej mija się z celem. Gdy wybierzesz słuchawki bezprzewodowe musisz się liczyć z ich gorsza jakością jako same słuchawki. Moim zdaniem same słuchawki bezprzewodowe jako takie warto brać np. Sony WH1000XM3. Ze słuchawek które jest bardzo łatwo napędzić nawet telefonem możesz brać pod uwagę AKG K550 lub z nimi spokrewnione wersje np. K845bt, które są ich mobilną wersja z bluetooth, choć trochę już przestarzałym jego modułem. Można je w Polsce kupić od jakiegoś czasu za mniej niż połowę wyjściowej ceny czyli około 500 zł ( czasem nawet jeszcze taniej ). Warto je kupić nawet jako tylko przewodowe. Do takich przewodowych słuchawek warto zapatzryć się w DAC/Amp słuchawkowy, odpowiednio do nich dobrany. Do tych słuchawek myślę ze dobrym wyborem były Shanling Up4. Trzeba by to jednak sprawdzić. Działa on przewodowo i bezprzewodowo. Przy takim DAC/Ampie myślę ze można brać pod uwagę Sennheiser 58X. Warto by je wtedy wyposażyć w kabel do podłączenia zbalansowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tym słuchawkom nigdy basu nie brakowało i zawsze schodziło on bardzo głęboko. Na tle słuchawek z wyraźnie podbitym ( do nich nalezą Sony WH1000XM3 ) tym zakresem mogą wypadać tak że jest go mało. W pierwszej generacji bas był dość liniowy z pewnym jego podkreśleniem. W drugiej było go więcej a w trzeciej do tego podkreślono nieco bardziej górę pasma która we wszystkich  trzech generacjach była wyrazista. Zawsze zaliczano te słuchawki do zrównoważonych brzmieniowo i dość neutralnych. Na ich tle wymienione wyżej Sennheiser 600/650 wypadają jak zupełnie pozbawione basu. Na dodatek bez jego głębszego zejścia. Do K550 zwykle dobiera się elektronikę o ciepłym brzmieniu lub neutralnym, w zależności od tego co się podoba ich użytkownikowi. Ich dużą zaletą jest to ze nie potrzeba im dużej mocy do ich napędzenia. Przyzwoity telefon powinien wystarczyć a Shanling Up4 wydaje mi się bardzo sensownym do nich połączeniem z opcją bezprzewodową również. Do tego słuchając muzyki z telefonu można odebrać nim nadchodzące połączenie. Unikał bym podłączania do nich urządzeń grających bardzo jasno jak Audioquest DragonFly Red, za to tańszy Black były już dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zorientowany jak sprawa wygląda w UK. AKG K550 ostatnio były w Polsce słabo dostępne.

Są na allegro:

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-akg-k550-mkiii-czarne-8781301667

i tu wyskoczył adres z google:

https://www.eglobalcentral.pl/Yrw6YDZRnWkGlP7jRX97.html

Nie znam tych źródeł na ile są pewne.

Słyszałem że ktoś ostatnio kupował je na niemieckim amazonie.

Za to K845bt jest łatwiej kupić: https://www.ceneo.pl/27131518

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak. Takie przesyłki o większej wartości są wysyłane z pełnym śledzeniem i dostarczane w Polskich warunkach przez kuriera. Jeśli przesyłka nie dotrze w czasie 60 dni, nawet zwykła przesyłką bez pełnego śledzenia pieniądze wracają na konto. Chyba że sprzedawca się odwoła i wtedy dochodzi dodatkowe 30 dni. Przesyłki polecone zwykle dochodzą w czasie 2 tygodnie lub do miesiąca. Jeśli sklep ma magazyny w Europie, to może być dużo szybciej. Niektóre sklepy mają magazyny w UK. Z Niemiec dostałem kiedyś po 2 dobach. Up 4 możesz kupić od polskiego dystrybutora na allegro lub z jego sklepu.

https://allegro.pl/oferta/shanling-up4-dac-amp-z-ldac-aptx-hd-balans-8838152460

https://audeos.pl/pl/p/Shanling-UP4-DACAMP-z-LDAC-aptX-HD-balans/1072

 

Z tym że pewnie co do warunków wysyłki musiał byś się z nim kontaktować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...