Skocz do zawartości

Castle Knight 5 - czym napędzić w salonie multimedialnym?


wujekbania

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam prośbę o pomoc w wyborze odpowiedniego amplitunera/wzmacniacza stereo (cena około 2-3 tys. PLN) do kolumn CASTLE KNIGHT 5.

do wyboru ( póki co :) stają: 

typ 1 DENON DRA-800H - faworyt jeśli chodzi o możliwości sterowania/obsługi, złącza HDMI, wbudowane serwisy streamingowe, cena również atrakcyjna

typ 2 YAMAHA R-N803D - wybrany z powodu popularności i rekomendacji różnych użytkowników na wielu "forach" branżowych, niestety brak HDMI i trochę przekracza budżet jeśli trzeba będzie dokupić kolejne urządzenia by uzyskać funkcjonalność podobną do DENONA czy ONKYO

typ 3 ONKYO TX-8270 - również popularny model, nie tak funkcjonalny jak Denon, ale ma HDMI. Także droższy od Denona. Ciekawie zaprojektowany wzmacniacz, także często zestawiany do porównań ze sprzętem stereo nowszych technologii

typ 4 CAMBRIDGE AUDIO SR10v2 + YAMAHA WXAD-10 - zestaw polecony przez lokalny salon audio - w zasadzie jestem najmniej przekonany do tego zestawu, ale cena promocyjna 1900zł za komplet trochę działa na wyobraźnię

Sprzęt będzie używany jako wzmacniacz do kolumn j.w. W koncepcji zakupu wybór padł na uniwersalne urządzenie i możliwości obsługi zdalnej z telefonu/tabletu serwisów muzycznych np. TIDAL, SPOTIFY. W grę wchodzi również sprzęt używany, a jeśli z gwarancją to jak najbardziej. Odsłuch będzie najczęściej na niewielkim poziomie głośności, z konturową barwą, jednak zakładam też czasem odkręcenie gałki Volume odważniej:) Będzie podłączony do monitora w celu oglądania głównie koncertów mniej filmów. Do niego będzie podłączony napęd Blu-ray/CD oraz okazjonalnie laptop. Nie chciałbym bez potrzeby rozmnażać urządzeń na osobne - wzmacniacz, tuner, streamer itd. jeśli nie ma ku temu przesłanek, chodzi bardziej o kompromis. 

Zdaję sobie sprawę, że w klasycznym wzmacniaczu większy nacisk kładziony jest na solidny zasilacz oraz odpowiednie komponenty i nie jest jasno wyjaśniony status DRA-800H jako droższego klonu AVR-X1500H o czym niektórzy z Was informowali na tym forum. Oglądałem co prawda niemieckojęzyczny filmik podrzucony w tamtym wątku i jestem niemal pewny, że jeśli chodzi o układ końcówki mocy to jest to jednak autonomiczna konstrukcja. Jako ciekawostkę mogę dodać fakt, że układ DAC jest renomowanej firmy Asahi Kasei Microdevices model AK4458 o parametrach klasy premium link i dokładnie takie przetworniki montuje w swoich koncertowo-studyjnych konsoletach cyfrowych firma PreSonus modele serii StudioLive. Z racji posiadania tego urządzenia mogę powiedzieć, że konsoleta brzmi naprawdę wyjątkowo, ogromna rozdzielczość dźwięku i przyjazne "ciepłe" brzmienie :) W przypadku DENONA DRA-800H układ 8 kanałowy jest wykorzystywany w niestandardowy sposób TABLICA z 9:16 min filmu dla podniesienia stosunku sygnał/szum oraz jeszcze lepszej wydajności - układ ten dysponuje 115dB dynamiką w oryginale, więc przy podwójnej obróbce może mieć około 118dB - to co prawda domysły:)

Być może macie doświadczenia osobiste z którymś urządzeniem z mojej listy, a może macie jakiś swój zestaw o podobnych właściwościach użytecznych warty polecenia. Czekam na informacje i wymianę poglądów. Pozdrawiam serdecznie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do Twoich kolumn najlepiej dobrać wzmacniacz/amplituner o raczej swobodnym, analitycznym, szybkim brzmieniu z dobrze kontrolowanym basem. Z amplitunerów sieciowych moim zdaniem najlepiej sprawdzi się Onkyo TX-8270. Denon jest bardzo dobrym urządzeniem, ale gra ciepło, miękko, gęsto. To nie jest odpowiedni charakter do Castle. Natomiast jeśli stawiasz przede wszystkim na jakość dźwięku, a naprawdę przy Twoich kolumnach warto, moja propozycja to klasyczny wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 który uzupełnimy odtwarzaczem Yamaha WXAD-10. Drugą propozycją jest najnowszy all-in-one Advance Paris MyConnect 50. Jest to urządzenie droższe, ale naprawdę broniące się pod względem jakości dźwięku.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś post w sobote. Nie wszyscy działają w sobote. Spokojnie temat się rozkręci :P

Jaką masz powierzchnię do nagłośnienia?

Moim zdaniem Denon nie bedzie do nich dobry ze względu na jednak niższą moc od konkurentów. A Castle ją lubią.

RN803 jeśli nie potrzebujesz HDMI albo Onkyo 8390 jeśli się przyda to lepsze wybory.

Mogę Ci pożyczyć oba do domu to sobie posłuchasz.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2020 o 07:06, S4Home napisał:

Moim zdaniem Denon nie bedzie do nich dobry ze względu na jednak niższą moc od konkurentów. A Castle ją lubią.

RN803 jeśli nie potrzebujesz HDMI albo Onkyo 8390 jeśli się przyda to lepsze wybory.

Mogę Ci pożyczyć oba do domu to sobie posłuchasz.

 

Jak wygląda procedura takiego wypożyczenia? Czy w razie potrzeby ten Denon też jest dostępny?

Z opcji sprzętu używanego zastanawiam się nad :

CARAT AUDIO A57

ADVANCE ACOUSTIC X-i90BT

YAMAHA CD-N500 + A-S500/A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...