Skocz do zawartości

All in one - jaki wybrać


Ropóh

Recommended Posts

Witam,

Szukam urządzenia typu all in one. Po odsłuchach, wstępnie wybór ograniczony został do:

1. MOON Ace Mind 2,

2. ARCAM SA 30.

Bardziej się skłaniam do Arcama (taki bardziej cieplejszy, bardziej muzyczny).

 

Ktoś ma to urządzonko już dłużej i może coś więcej powiedzieć na jego temat?

I z jakimi kolumnami to próbować spinać? Salon wielkości około 30 m2 otwarty z tyłu na kuchnię, więc się robi jeszcze większa przestrzeń.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

49 minut temu, Tomasz S. napisał:

Obydwa urzązenia to wzmacniacze z Dacem i streamerem. Czy jest jakiś poważny powód dla którego nie mógłbyś mieć wzmacniacza i streamera oddzielnie ? Jest wtedy pełno możliwości do 10 tys pln

Jeden klocek :)

A poważniej, początkowo dokładnie taką wersję zakładałem: wzmacniacz + streamer oddzielnie. Po kilkumiesięcznych odsłuchach, ze wzmacniaczy pozostał creek evolution 100a. Po dołożeniu DAC-a i streamera + kable zrobiła się porównywalna kwota co powyższe urządzenia, które wygrywają większą uniwersalnością.

 

@BaliGdynia, słuchałem też kilku Cyrus`ów. Gra to, nie powiem. Tylko stylistycznie to zupełnie nie moja bajka, dlatego odpadły.

Edytowano przez Ropóh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też wydaje że lepszym rozwiązaniem jest zakup osobno klocków, all in one hmm...ciężko coś znaleźć dobrego.

A jakie kolumny masz???

30m2 plus otwarta kuchnia to kolumny też muszą być duże coś w stylu Monitor Audio Silver 500, Klipsch RP280F.

Cyrus Liryc brzydki??? No to zależy co się komu podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BaliGdynia napisał:

To trochę nierozumiem, chcesz 10tys na "all in one" wydać a teraz na kolumny nie masz???
 

"tylko jak na razie stać mnie na jedną taką kolumnę :)" - cytuję (w domyśle zakładany budżet TYLKO na kolumny).

 

Nigdzie nie pisałem o braku kasy. 

@BaliGdynia czytaj proszę ze zrozumieniem. I sprawdź, proszę o czym piszemy, te kolumny to kwota ponad 20 tys za parę.

Szukam po prostu propozycji, które będą pasowały do  tego"all in one", czego jeszcze posłuchać i będą po prostu bardziej przystępne cenowo (choć nie jest to warunek konieczny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jak już koniecznie kupować wypasione all-in-one za 10 000 zł, to takie z korekcją akustyki Dirac Live. Dlatego albo ARCAM SA 30, albo NAD M10 (cena wyjściowa ponad 10 000 zł, więc trzeba zapolować na promocję). 

Tak tu mam właśnie, Arcam z Dirac`tem.  Trochę to brzmi w stylu: a kto bogatemu zabroni :) (a za takiego się jeszcze nie uważam).

 Czemu rozpaczliwie bronić większej ilości klocków (przecież każdy ma wpływ na brzmienie i dochodzą do tego jeszcze kable, które też mają przecież wpływ na ostateczny dźwięk), jak w jednym mam potrzebne ustrojstwa i brzmienie całości mi odpowiada. Dlaczego z audiofilskiego założenia zakładamy, że  jeden klocek nie może brzmieć dla potencjalnego klienta akceptowalnie (szczególnie jak wiesz co masz w środku). Nie bronię tu mojego wyboru na siłę, Creek mi jakoś pasił najbardziej, ale po zestawieniu całości, jakość do ceny, z bólem, ale niestety wygrywa Arcam.

 

@seba3002pisałem wcześniej, cyrusa w kilku wersjach już przerabiałem,  wiem  naprawdę gra to👍, ale niestety odpadł stylistycznie. Z wybranych, w pierwszym poście MOON mi się bardziej podoba wizualnie, ale Arcam brzmi jak dla mnie lepiej i z trudem, ale go akceptuję wizualnie.

NAJWAŻNIEJSZE pytanie było czy ktoś miał  sensowne doświadczenia z tym sprzętem i pod co go podpiąć na odsłuchy szukając kompatybilnych kolumn. I tu jak na razie, niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi, więc Panowie prośba, skupmy się tylko na tym temacie ( przez kilka miesięcy przerobiłem trochę wzmacniaczy, decyzja teoretycznie podjęta i tu propozycji już  raczej nie potrzebuję).

Może to  chwilami trochę opryskliwie zabrzmiało, przepraszam, nie miałem tego na celu.

Edytowano przez Ropóh
przecinki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obydwa urządzenia są bardzo do ręczna, łączą prostą obsługę, ładnie wyglądają i przede wszystkim świetnie brzmią. To bardzo minimalny kompromis w stosunku do zestawu dzielonego. Z mojej strony do listy dorzuciłbym jeszcze Gato DIA-250 NPM, które bardzo skutecznie obroni się pod względem klasy dźwięku, w dodatku wygląda bardzo atrakcyjnie. 
Kolumny - zapraszam na odsłuchy, ale biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz uniwersalność systemu, na pewno świetnie sprawdzi się Kef R900, warto posłuchać Fyne Audio F502, jeśli szukasz czegoś delikatniejszego i bardzo eleganckiego, prostego - System Audio Saxo 60, chyba że zestaw firmowy Gato z kolumnami  FM-15.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartek Ligocki napisał:

Na Twoim miejscu posłuchał bym Naima Atoma. Naim w moim przekonaniu brzmi świetnie, może się zgra z Twoimi kolumnami.

Słuchałem, nie mam kolumn, właśnie szukam propozycji do odsłuchów w tym wątku.

10 minut temu, Q21 napisał:

Witaj,

obydwa urządzenia są bardzo do ręczna, łączą prostą obsługę, ładnie wyglądają i przede wszystkim świetnie brzmią. To bardzo minimalny kompromis w stosunku do zestawu dzielonego. Z mojej strony do listy dorzuciłbym jeszcze Gato DIA-250 NPM, które bardzo skutecznie obroni się pod względem klasy dźwięku, w dodatku wygląda bardzo atrakcyjnie. 
Kolumny - zapraszam na odsłuchy, ale biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz uniwersalność systemu, na pewno świetnie sprawdzi się Kef R900, warto posłuchać Fyne Audio F502, jeśli szukasz czegoś delikatniejszego i bardzo eleganckiego, prostego - System Audio Saxo 60, chyba że zestaw firmowy Gato z kolumnami  FM-15.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Gato nie miałem okazji słuchać, wygląda intrygująco.

Nareszcie jakieś propozycje kolumn do przetestowania. A co sadzisz o tańszych modelach Audiovectora, bo te R3 Signature się komponowały? Takie QR3 lub chyba nawet bardziej QR5 ?

Byłem już kiedyś u Was w salonie na odsłuchach, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Tylko mam spory kawałek (jakieś 2,5h w jedną stronę) i wolałbym najpierw potestować to co mogę dostać na miejscu. A o wycenę zawsze się zwrócę z przyjemnością :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ropóh napisał:

Czemu rozpaczliwie bronić większej ilości klocków (przecież każdy ma wpływ na brzmienie i dochodzą do tego jeszcze kable, które też mają przecież wpływ na ostateczny dźwięk), jak w jednym mam potrzebne ustrojstwa i brzmienie całości mi odpowiada. Dlaczego z audiofilskiego założenia zakładamy, że  jeden klocek nie może brzmieć dla potencjalnego klienta akceptowalnie (szczególnie jak wiesz co masz w środku). 

Ależ ja absolutnie nie mam nic przeciwko systemom All-in-one. Często są korzystną ofertą. Jedynie w przypadku tych konkretnych uważam, że ich cena, uwzględniając parametry i walory użytkowe, jest nieco przesadzona. Te same funkcje i możliwości można mieć taniej kupując oddzielne klocki. Rozumiem jednak chęć posiadania wszystkiego w jednej obudowie i z tym nie dyskutuję.

Co do modeli kolumn, które forumowicze mają polecić do tego konkretnego wzmacniacza, to moim zdaniem nie oczekuj zbyt wiele. Może wywiąże się fajną dyskusja, ale raczej o walorach towarzysko-emocjonalnych, niż merytorycznych. Z różnych przyczyn żadnej prawdy obiektywnej w ten sposób nie ustalisz. Lepiej przyjmij, że masz wzmacniacz, który będzie prawidłowo współpracował ze zdecydowaną większością dostępnych na rynku kolumn i zamiast szukać legendarnej synergii, skup się na wyborze takich kolumn, które Ci się najbardziej podobają brzmieniowo i wizualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ropóh napisał:

Słuchałem, nie mam kolumn, właśnie szukam propozycji do odsłuchów w tym wątku.

Gato nie miałem okazji słuchać, wygląda intrygująco.

Nareszcie jakieś propozycje kolumn do przetestowania. A co sadzisz o tańszych modelach Audiovectora, bo te R3 Signature się komponowały? Takie QR3 lub chyba nawet bardziej QR5 ?

Byłem już kiedyś u Was w salonie na odsłuchach, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Tylko mam spory kawałek (jakieś 2,5h w jedną stronę) i wolałbym najpierw potestować to co mogę dostać na miejscu. A o wycenę zawsze się zwrócę z przyjemnością :) 

Qr3 mają fajny oddech i świetnie budują scenę dźwiękową ale należy łączyć z cieplejszymi wzmacniaczami takimi jak Arcam czy Moon. Wzmacniacz Gato może być nieco za ostry i tutaj lepiej postawić na Saxo 60 lub Fyne Audio.

Zapraszam w takim razie o kontaktu, znajdziemy dogodny termin ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Ja byłbym ciekaw jak wypadł by w takim porównaniu z tymi zestawami all in one SMSL A8 z podłączoną maliną jako streamer.
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2020/01/smsl-a8-wzmacniacz-cyfrowy-icepower.html

Też bym chętnie porównał, tylko gdzie?

6 godzin temu, Kraft napisał:

Ależ ja absolutnie nie mam nic przeciwko systemom All-in-one. Często są korzystną ofertą. Jedynie w przypadku tych konkretnych uważam, że ich cena, uwzględniając parametry i walory użytkowe, jest nieco przesadzona. Te same funkcje i możliwości można mieć taniej kupując oddzielne klocki. Rozumiem jednak chęć posiadania wszystkiego w jednej obudowie i z tym nie dyskutuję.

 

No właśnie zaczynałem od poszukiwań osobnych klocków, tą historię masz już w poście nr 4.

6 godzin temu, Kraft napisał:

 

Co do modeli kolumn, które forumowicze mają polecić do tego konkretnego wzmacniacza, to moim zdaniem nie oczekuj zbyt wiele. Może wywiąże się fajną dyskusja, ale raczej o walorach towarzysko-emocjonalnych, niż merytorycznych. Z różnych przyczyn żadnej prawdy obiektywnej w ten sposób nie ustalisz. Lepiej przyjmij, że masz wzmacniacz, który będzie prawidłowo współpracował ze zdecydowaną większością dostępnych na rynku kolumn i zamiast szukać legendarnej synergii, skup się na wyborze takich kolumn, które Ci się najbardziej podobają brzmieniowo i wizualnie.

Na razie miałem okazję posłuchać z Audiovector`ami R3 Signature i było całkiem OK oraz z Opera Quinta SE i tu był lekki dramacik, basu ubyło i góra piskliwa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ropóh napisał:

Na razie miałem okazję posłuchać z Audiovector`ami R3 Signature i było całkiem OK oraz z Opera Quinta SE i tu był lekki dramacik, basu ubyło i góra piskliwa. 

A mógłbyś określić, jakiego dźwięku szukasz, na jakich jego aspektach zależy Ci najbardziej? Dopiero wtedy można by spróbować coś polecać do odsłuchów. Hasło: "kolumny do Arcama do +30m2" jest zbyt pojemne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

A mógłbyś określić, jakiego dźwięku szukasz, na jakich jego aspektach zależy Ci najbardziej? Dopiero wtedy można by spróbować coś polecać do odsłuchów. Hasło: "kolumny do Arcama do +30m2" jest zbyt pojemne.

Naturalności, szczegółowości, lekko ocieplonego, ewentualnie bardziej dociążonego basu. Muzyka: rock progresywny, jazzopodobne (typu Sting), muzyka filmowa, trochę klasycznej i czasami coś ostrzej typu gotyckie klimaty czy Rage Against The Machine. Te Audiovektory były całkiem fajne, tylko niestety trochę wykraczają poza budżet.

Takie mi się urodziły opcje:

1. Audiovector QR5,

2. Dynaudio Evoke 30,

3. Monitor Audio Gold 200 5G,

4. Fyne Audio F502.

 

Edytowano przez Ropóh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak grają te Audiovectory i co Ci się w nich podobało, ale może do Twojego opisu pasowałyby jeszcze Dali Opticon 6 lub 8 i KEF R7 (a może stare R700 lub 900). Dosyć niekonsekwentnie w swoim zestawieniu zebrałeś kolumny małe i duże (Evoki mniejsze z podłogówek tej serii, a Audiovectory większe z dwóch dostępnych modeli). Może to jednak dobrze. W końcu nie wiadomo, jaki rozmiar się najlepiej u Ciebie spisze. Spróbuj obu. Myślę, że Twoje zestawienie jest jak najbardziej godne posłuchania. Byle zrobić to z głową i w porównywalnych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem tak trochę życzeniowo (Audiovectory jadące na plecach już odsłuchanych, a w miarę wpisujące się w budżet) oraz z już polecanych Evoki czy Fyne Audio.

Kef R7 do dostania na odsłuchy. Tylko nie wiem jak to dopisać we wcześniejszym poście, nie mogę go już edytować.

Edytowano przez Ropóh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...