Skocz do zawartości

All in one - jaki wybrać


Ropóh

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Grały QR5, potem Evoki 30 i właśnie KEF-y.

QR5 - dałem im drugą szansę (najbardziej podobają mi się wizualnie), podobała mi się w nich przestrzeń. Muzyka rockowa, brzmiała ok, klasyka też, dopiero przy szybkich i wysokich tonach zrobiło się nieprzyjemnie (Wim Mertens - Struggle for pleasure),

Evoke 30 - grają niżej od QR5. Rock tu brzmiał najlepiej, ale klasyka jak wyżej, pomimo zabawy kablami.

R7 - dopiero one dały radę klasyce. Najlepsza kultura dźwięku, większa szczegółowość (Pink Floyd - One is these days zabrzmiało czysto jak bym puszczał z płyty, na pozostałych dwóch "zabrudzone" jakby wersja koncertowa). Przy rocku początkowo trochę brakowało mi basu, ale po dłuższym odsłuchu stwierdziłem, że w sumie to jakoś bardzo za nim nie tęsknię. Później, na jakimś techno pokazały że jak potrzeba, to potrafią przywalić basem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grały QR5, potem Evoki 30 i właśnie KEF-y.

QR5 - dałem im drugą szansę (najbardziej podobają mi się wizualnie), podobała mi się w nich przestrzeń. Muzyka rockowa, brzmiała ok, klasyka też, dopiero przy szybkich i wysokich tonach zrobiło się nieprzyjemnie (Wim Mertens - Struggle for pleasure),

Evoke 30 - grają niżej od QR5. Rock tu brzmiał najlepiej, ale klasyka jak wyżej, pomimo zabawy kablami.

R7 - dopiero one dały radę klasyce. Najlepsza kultura dźwięku, większa szczegółowość (Pink Floyd - One is these days zabrzmiało czysto jak bym puszczał z płyty, na pozostałych dwóch "zabrudzone" jakby wersja koncertowa). Przy rocku początkowo trochę brakowało mi basu, ale po dłuższym odsłuchu stwierdziłem, że w sumie to jakoś bardzo za nim nie tęsknię. Później, na jakimś techno pokazały że jak potrzeba, to potrafią przywalić basem.

Znalazłem taką ofertę, wygląda obiecująco:

https://planetadzwieku.com/kef-r7-walnut-exdemo.html?yamaha

Ktoś wie coś więcej o tym sklepie i może coś powiedzieć?

 

Edytowano przez Ropóh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadaj polska gw to kupuj i jeśli to nie pomyłka aby za 2szt mniej niż 5k zapłacić. Napisane exdemo ale tego się nie bać, pewnie z wystawy czy coś tak że luz, najważniejsza gwarancja, zawsze liczy się od daty zakupu w sklepie i czy jest chonorowana w Polsce. Niektóre sklepy sprowadzają z zagranicy i później jest ewentualny problem z serwisem pogwarancyjnym w kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BaliGdynia napisał:

Jeśli posiadaj polska gw to kupuj i jeśli to nie pomyłka aby za 2szt mniej niż 5k zapłacić. Napisane exdemo ale tego się nie bać, pewnie z wystawy czy coś tak że luz, najważniejsza gwarancja, zawsze liczy się od daty zakupu w sklepie i czy jest chonorowana w Polsce. Niektóre sklepy sprowadzają z zagranicy i później jest ewentualny problem z serwisem pogwarancyjnym w kraju.

Ta cena jest za sztukę. Para kosztuje 9 230,00 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grzegorz. napisał:

Robiłem w nim zakupy. I transakcja nie polegała na samym zakupie. Poprosiłem o możliwość wypożyczenia na zasadzie, że jeśli się nie spodoba, to zamieniam na coś innego; no i bez problemu z tej możliwości skorzystałem. Jednym słowem - polecam. Bardzo dobry kontakt z "elastyczną" załogą.

Dzięki za informację.

2 godziny temu, S4Home napisał:

Napisz do nas. Postaram się zrobić taką cenę za nowe.

Zobaczymy co się uda. Podaj mi numer telefonu na PW.

Hej, ale my już korespondowaliśmy na PW ;) 

Czekam na ofertę od Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep Planeta Dźwięku mogę polecić bardzo ze względu na samo zachowanie " nam zależy ". Przyjechałem do nich 5 min przed zamknięciem po głupie podkładki pod kolce i znaleźli czas ,żeby dokładnie mi pokazać co mają i pogadać chwilę. Kiedy wychodziłem już po godzinach zamknięcia to jeszcze była tam para na odsłuchach Klipsch i też ich nikt nie poganiał i zostali wszyscy jeszcze po moim wyjściu. Ogólnie w porządku wrażenie zrobili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomasz S. napisał:

Sklep Planeta Dźwięku mogę polecić bardzo ze względu na samo zachowanie " nam zależy ". Przyjechałem do nich 5 min przed zamknięciem po głupie podkładki pod kolce i znaleźli czas ,żeby dokładnie mi pokazać co mają i pogadać chwilę. Kiedy wychodziłem już po godzinach zamknięcia to jeszcze była tam para na odsłuchach Klipsch i też ich nikt nie poganiał i zostali wszyscy jeszcze po moim wyjściu. Ogólnie w porządku wrażenie zrobili.

Dzięki za info, niestety mam do nich spory kawałek, żeby tak sobie podjechać i sprawdzić to empirycznie. Napisałem wczoraj maila w sprawie tych kolumn, czekam na odpowiedź.

Edytowano przez Ropóh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam jestem posiadaczem Moona Ace z Mind 2, zakupiłem go w bardzo dobrej cenie, w chwili kiedy firma Simaudio przesiadała się w tym sprzęcie z MIND 1 do MIND 2.

Do tego podłączone są kolumny Tannoy revolution xt 8f.

Salon 32 m2. + kuchnia 9 m2 otwarta komunikacja z salonu na resztę domu.

Generalnie dźwięk bardzo zadowalający.

Ważna sprawa: Aplikacja sterująca urządzeniem. Na razie nie mam wykupionego Roona, ale za pomocą firmowej apki wzystko działa

sprawnie. Tidal super, ale pliki to pliki. Dużo lepiej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Do Arcama polecam quadrale seria platinium 7 plus mam ten zestaw dirac robi robote mam skosny wysoki dach 40 mkw salon, w media expert maja na te kolumny promocje dostaniesz je za 9 tys zl, w tej samej cenie na gieldzie hifi.pl dostaniesz fyne audio f502 sp; odsluchaj jeszcze pylon audio diamond 30 polskie glosniki piekne! ale ja sposrod nich wybralem qudrala 7ke najpiekniejszy bas, miekki, miesisty, kojacy, arcam cudnie pcha moc, a dirac wypelnia przestrzen, kolumny singiel wire, z wbudowanymi reduktorami, z tylu kolumny, wysokich tonow; na odsluchach mialem tez davon rive zakochalem sie w nich i w ich dzwieku po uszy; te kolumny to temat na osobny rozdzial, ozdoba i wyzszy poziom dzwieku nieosiagalny dla wszystkich przeze mnie wymienionych kolumn, nawet moje quadrale sa przy nich nagie; ale do nich tylko sonneter alabaster i dluga opowiesc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kupiłem trzymiesięcznego Arcama SA30 za 6300 w stanie jak nówka ,choć pierwszy właściciel kupił go w salonie za 7500zł.Kolega z fejsa ,któremu dałem namiar na salon(inny niż był kupowany mój) też kupił go za 7500zł.Wychodzi na to że trzeba się targować i można go kupić znacznie taniej poniżej cen w salonach .U kolegi(z Gdańska) gra z Audio Physic Classic 8 i jest bardzo zadowolony. Ja mam od tygodnia T+A Cryterion TS 350 ale jeszcze nie robiłem kalibracji .Właśnie mam w związku z tym pytanie może jest ktoś z Warszawy kto ma tego Arcama i pomógł by mi to zrobić plus jeszcze trochę pomocy przy programowaniu pilota .Oczywiście taka pomoc była by nie za darmo.

Chciałbym jeszcze dodać że zastanawiam się nad transportem cd do niego bo cd z dackiem nie jest mi koniecznie potrzebne i prosił bym o pomoc w doborze czegoś co nie będzie zbyt drogie a dobrze sprawdzi się w roli transportu płyt cd .W większości słucham Tidala ,ale mam ze starych czasów ze 300 płyt i czasem mógłbym też ich posłuchać.

Jak najbardziej może to być używka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 22.02.2020 o 19:11, Ropóh napisał:

Witam,

Szukam urządzenia typu all in one. Po odsłuchach, wstępnie wybór ograniczony został do:

1. MOON Ace Mind 2,

2. ARCAM SA 30.

Bardziej się skłaniam do Arcama (taki bardziej cieplejszy, bardziej muzyczny).

 

Ktoś ma to urządzonko już dłużej i może coś więcej powiedzieć na jego temat?

I z jakimi kolumnami to próbować spinać? Salon wielkości około 30 m2 otwarty z tyłu na kuchnię, więc się robi jeszcze większa przestrzeń.

 

Hej mam 31m2 dali opticon 8mk2 z arcamrm sa30(wypożyczony) gra mega

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Czy przesiadka z Roksana Caspiana m2 na Arcama Sa30 to dobry kierunek? 

Kolumny kef R700,

Kable Qed Ruby AE,

Dac Roksan k3,

Streamer Bluesound Node 2i,

Słucham głównie Rocka, czasem trochę muzyki elektronicznej. 

Obecny zestaw gra poprawnie, ale brakuje mu trochę detali i pazura. Przy niskich głośnościach nie powala jakością. 

Raz przy nieobecności domowników pozwoliłem sobie dojść do połowy głośności i Caspian się wyłącza przy niższym zejściu basu w utworze. Wyglada jakby tej mocy w Roksanie było zbyt mało do tych Kolumn.

Stąd moje pytanie o wspominanego Arcama Sa30. Lub inne propozycje.

Śledzę Leema Tucana, ale ciężko coś wyrwać i myślę nad all in one.

Dziękuję

Marcin 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcingom1 napisał:

Czy przesiadka z Roksana Caspiana m2 na Arcama Sa30 to dobry kierunek? 

Nie. Roksan Caspian to lepszy wzmak od Arcama SA 30.

Ok nowszy Arcam ma Dirac. Ale sama budowa wzmaka znacznie lepiej stoi po stronie Roskana.

Więc zdecydowanie nie.

14 godzin temu, Marcingom1 napisał:

Śledzę Leema Tucana, ale ciężko coś wyrwać i myślę nad all in one.

Tucana to bardzo dobry wzmacniacz.

Nie szukaj all in one. Ale poluj faktycznie na niego.

Ale 2. Tu widzę sens wymiany.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcingom1 napisał:

Raz przy nieobecności domowników pozwoliłem sobie dojść do połowy głośności i Caspian się wyłącza przy niższym zejściu basu w utworze. Wyglada jakby tej mocy w Roksanie było zbyt mało do tych Kolumn.

Skoro przy takim wzmacniaczu brakuje Ci mocy, to pomyśl raczej nad jakąś końcówką mocy. Kolumny, które posiadasz potrzebują dużo prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Nie. Roksan Caspian to lepszy wzmak od Arcama SA 30.

Ok nowszy Arcam ma Dirac. Ale sama budowa wzmaka znacznie lepiej stoi po stronie Roskana.

Więc zdecydowanie nie.

Tucana to bardzo dobry wzmacniacz.

Nie szukaj all in one. Ale poluj faktycznie na niego.

Ale 2. Tu widzę sens wymiany.

Piotr

Zdaję sobie sprawę, że Caspian to zacny wzmacniacz jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny. 

Poprzednio wygrał zdecydowanie z Roksanem K2 i K3, ale kolumny wtedy to Kef Q700 i  MA Gold 200, 4G (okazały się zbyt małe i to granie MA jakoś do mnie nie przemawia).

Mając już tylko Caspiana wymieniłem kolumny z kef Q700 na R700 (MA sprzedałem po 2 tygodniach użytkowania). Spodziewałem się sporego kroku na przód względem niższej serii Q, ale chyba tylko wokal jest lepszy, a poza tym wydaje się jakby Caspian był dla nich ograniczeniem bo muzyka grana z tego duetu nie jest zbyt wciągająca. 

Niepokoi mnie również ten objaw wyłączania się przy dużej głośności ( godzina 12 na Caspianie), czego przy podpieciu  Q700 i MA gold 200 nigdy nie doświadczyłem.

Leema ma dobre recenzje i zdecydowanie większą moc. Mam do przeznaczenia około 10-12k, ale ciężko coś znaleźć. Może jakaś alternatywa dla Leemy nowy/używany bez różnicy w tym budżecie?

Jeszcze przewinęły mi się przez myśl Denon Pma2500, Yamaha as2100, mają większą moc od Caspiana, który zdecydowanie nie wystartuje każdych kolumn, ale czy ww wzmaki stworzą synergie z Kef R700? Może ktoś miał porównanie?

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

Skoro przy takim wzmacniaczu brakuje Ci mocy, to pomyśl raczej nad jakąś końcówką mocy

Już nie o samą moc chodzi, ale o znalezienie partnera do Kef r700, który nie będzie dla nich ograniczeniem i pokaże to co naprawdę potrafią.

Szukam raczej ciekawiej integry bo zabawa w pre-ampy jakoś mnie zniechęca.

Swoją drogą deklarowana moc 85W na kanał podana przez producenta jest raczej zawyżona, bo kilka lat temu miałem Nadc356bee i Cambride Audio cxa80 i wydawały się mocniejsze, ale inny system jeszcze grał mogę się mylić.

11 godzin temu, Felix1 napisał:

To zależy od akustyki pomieszczenia. Jeżeli jest zła i nie ma możliwości poprawy (z takich czy innych powodów), to cała "lepszość" Caspiana się marnuje i w rzeczywistości SA30 może zagrać lepiej dzięki DL.

Ciekawe to co piszesz o Arcamie i DL, ale niestety nie mam możliwości odsłuchu przynajmniej w tym roku ( mieszkam w Irlandii, a tu bieda z HiFi). Pozostaje zakup w ciemno. 

Chciałbym, aby muzyka była bardziej dynamiczna z pazurem bo tego mi brakuje przy Caspianie, mam wrażenie jakby spowalniał dziwięk, i czasem zamiast poczuć ciary to kładzie do poduchy.

Arcam gra raczej ciepło z tego co piszą uzytkownicy, więc trudno stwierdzić czy nadał by więcej dynamiki.

Chyba muszę się przekonać kupując inny klocek i porównać bezpośrednio z Caspianem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcingom1 napisał:

Niepokoi mnie również ten objaw wyłączania się przy dużej głośności ( godzina 12 na Caspianie), czego przy podpieciu  Q700 i MA gold 200 nigdy nie doświadczyłem.

Jak długo go tak słuchasz?

12 to nie jest mało. To niekiedy szczyt niektórych wzmacniaczy.

11 godzin temu, Marcingom1 napisał:

Leema ma dobre recenzje i zdecydowanie większą moc. Mam do przeznaczenia około 10-12k, ale ciężko coś znaleźć. Może jakaś alternatywa dla Leemy nowy/używany bez różnicy w tym budżecie?

Musical Fidelity. To także Demony mocy. Chodź pod KEF moga być za łagodne.

Ewentualnie Hegel. Dostaniesz używany w bardzo dobrych cenach. Bo one mocno traciły na wartości.

Ale ja i tak bym polował na leeme. W UK to kwestia czasu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...