Skocz do zawartości

All in one - jaki wybrać


Ropóh

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Oba urządzenia są godne polecenia. Ale tylko jedno z nich jest bardziej uniwersalne. Mianowicie Moon jest wyborem już do konkretnego systemu gdzie potrzeba takiego brzmienia.

Arcam SA30 gra faktycznie cieplej. Bardziej muzykalnie i dobrze też gra przy niższych rejestrach. Ddoatkowo masz do niego wspaniałą kalibrację. Jego bym stawiał jednak jako pierwsze miejsce.

Co do kolumn do polecam do niego EMIT 30, FYNE F502 czy nieco łagodniej ELAC Uni Fi FS.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie całego kompletu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Arcam SA30 gra faktycznie cieplej. Bardziej muzykalnie i dobrze też gra przy niższych rejestrach. Ddoatkowo masz do niego wspaniałą kalibrację. Jego bym stawiał jednak jako pierwsze miejsce.

 Dzięki za konkretną wypowiedź. No właśnie z tego względu skłaniam się w jego stronę. 

Ale na twojej stronce nie widzę go w ofercie, a może źle szukam?

11 godzin temu, maciek72 napisał:

To , że będzie brzmiało dobrze na odsłuchu w sklepie , nie znaczy , że u Ciebie na tych "hektarach" zabrzmi tak samo dobrze .

Nie lepiej tańszy set , a resztę monety przeznaczyć na poprawę akustyki ? 

Masz rację, jeżeli coś nie zadziała, to zabawa zacznie się od nowa. Poprawa akustyki, hmm... trochę ciężki temat jak się ma kobietę architekta wnętrz. Można się pobawić zasłonami czy meblami, ale żadne dodatkowe ustrojstwa na ściany nie wchodzą w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Hmm, może podasz przykład klocków, z których można taniej złożyć system zawierający:

1. DOBRĄ korekcję akustyki (nie Audyssey itp.)

2. Streamer

3. Dość dobrego DACa

4. Dobrze grający wzmacniacz 120W przy 8Ohm (ok, moc może być niższa)

5. HDMI (choć nie dla każdego ważne)

6. Wygodę obsługi z jednego pilota lub aplikacji

Nie ma sprawy.

Denon PMA-800NE - 2000 zł, Yamaha A-S701 - 2400 zł, NAD C356 BEE - 2700 zł, Marantz PM7005 - 3000 zł, Audiolab 6000A - 3400 zł

miniDSP DDRC-24 + UMIK + Dirac Live - 2600 zł

Google Chromecast - 150 zł, Yamaha WXAD-10 - 650 zł, Onkyo NS-6130 - 1500 zł

Razem: 4750-7500 zł, a zagrają moim zdaniem tak samo.

PS oczywiście dzielonego zestawu tego typu obsługiwanego z jednego pilota, to się nie da. To był wymóg poniżej pasa:)

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się zachwycasz amplifikacją w SA30. To normalny wzmacniacz, jakich są dziesiątki na rynku. Ani lepszy, ani gorszy. Moim zdaniem przesadzasz z tym układaniem urządzeń na niższych i wyższych półkach.

Ale do sedna. Jeśli mamy ściśle określony budżet i sprecyzowane wymagania (np. interesuje nas tylko granie z plików), to złożenie odpowiednio funkcjonalnego zestawu z oddzielnych kloców może być tańsze niż zakup all-in-one. A wówczas zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na lepsze kolumny i/lub adaptację akustyczną i uzyskać całościowo lepszy dźwięk. Tracimy na estetyce i wygodzie użytkowania, ale gra nam lepiej. To rozwiązanie dla osób nie szukających kompromisów. Dla pozostałych (albo dla tych, którzy są gotowi wydać parę stówek więcej by mieć ładnie i wygodnie) all-in-one jest OK.

PS A gonienie króliczka z pomocą wymiany elementów i kabelków mnie nie interesuje. To nie moja bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2020 o 09:51, Kraft napisał:

Może wywiąże się fajną dyskusja, ale raczej o walorach towarzysko-emocjonalnych, niż merytorycznych. Z różnych przyczyn żadnej prawdy obiektywnej w ten sposób nie ustalisz. 

Wróżka czy co??? 😂

Jak widać w tą stronę poszło.

Ale, Denona, Yamachę, Nada i Audiolaba z podanych przez Ciebie miałem okazję odsłuchiwać i jako tako wypadł tylko audiolab.

 

@Felix1 dzięki za udział w dyskusji, potwierdzasz moje spostrzeżenia, o których pisałem już na początku w temacie osobnych klocków. I przypomniałeś mi jeszcze jeden ważny parametr: łatwość obsługi przez kobietę ;) 

 

Edytowano przez Ropóh
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na odsłuchach, i wyszło, hm... dziwnie.

Arcam najpierw zaczął się aktualizować, a potem najzwyczajniej umarł ;).  Więc żeby nie tracić całkiem czasu, odsłuchy kolumn odbyły się na innym all-in-one (żeby być konsekwentnym w tym temacie), na Primare i15 Prisma (Felix1 posłuchaj, może Ci podpasuje). Słabszy (i tańszy) od Arcama (nie było czuć, choć ostatnio słuchałem go 2 tyg temu, bezpośredniego porównania nie było) i nie ma diraca.  Odsłuchiwane były Dynaudio Evoki 30, Audiovector QR5 i Fyne Audio F502.  I cóż, zacznę od końca. F502 jak na basie jeszcze było ok, choć trochę się rozjechały (trochę kultury brakło do Dynaudio),to pogubiły się na szybkich i wysokich (słuchane na Wim Mertens - Struggle for pleasure). QR5 pomimo dwóch głośników niskotonowych wypadły na niskich słabiej i ciszej ?!? (pomimo deklarowanych 91 dB !!!) od Evoke 30 (słuchane na Pink Floyd - One of these days). Do Goldów, niestety nie mam w tej chwili dostępu. 

Na tą chwilę, Evoki nieznacznie wygrywają, ale czekam aż Arcam wstanie, i porównam je na nim ostatecznie z QR5. A potem jeszcze może dojdą Kef R7, żeby było ciekawiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2020 o 18:56, Ropóh napisał:

Takie mi się urodziły opcje:

1. Audiovector QR5,

2. Dynaudio Evoke 30,

3. Monitor Audio Gold 200 5G,

4. Fyne Audio F502.

 

10 godzin temu, S4Home napisał:

Niestety tak to wygląda w przypadku urządzeń sieciowych jeszcze tak rozbudowanych.

DIRAC i tak musisz sprawdzać w domu.

O których Goldach myślisz? 100 stoją u nas na odsłuch.

 O tych Goldach z listy powyżej.

S4Home, to trochę lipa jak to ma się tak zawieszać, przypadek czy to po prostu jest niestabilne niczym Windows na prezentacji z Bill`em Gates`em.

Edytowano przez Ropóh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Jeśli chodzi o soft w Arcamie, to oni zrobili teraz całkiem nową platformę i chwilowo (mam nadzieję) rzeczywiście mają spore problemy z softem. Ale przynajmniej patrząc na wątki o nowych AVR na zagranicznych forach, dość szybko idą w dobrym kierunku i średnio co 2 tygodnie jest nowa wersja, która sporo poprawia (w tym i proces aktualizacji :)). Liczę więc na to, że niedługo sobie z tym poradzą. 

Ale już np. Lyngdorf ma bardzo dobry soft z tego co wiem. U NADa bywa z tym różnie. W przypadku M10 just chyba ok, ale znowu na C658 ludzie narzekają. 

Spróbuj znaleźć jakieś miejsce, gdzie będziesz mógł odsłuchać Goldy 200. Wydaje mi się, że naprawdę warto. 

W sumie nie wiem czemu na naszych forach MA cieszy się tak małym poważaniem. Zwykle w poradach przewija się kilka standardowych modeli, jak np. wspomniany przeze mnie Fyne 501, który wcale nie zrobił na mnie jakiegoś super wrażenia. Silvery 200 (których prawie nikt tu nie poleca) zagrały dla mnie dużo lepiej... 

Jutro będę coś więcej wiedział co tam u Arcama, ale to jak widać takie "choroby wieku dziecięcego".

Wymienione przez Ciebie Silvery już przerobiłem z Moonem, a potem były tańsze Focale Chora 826 i je pozamiatały (dlatego też mam lekki dystans do MA, chociaż wizualnie  jak najbardziej ok). Niestety, Goldy jak na razie dostępne tylko wyjazdowo i to na dłuższą wycieczkę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu zawieszać? Aktualizacja to normalna kwestia. Może dawno nie był uruchamiany. Pamiętam na początku jak sprawdzałem Avatage 1080 to aktualizował się za każdym razem jak go odpalałem. Teraz od pół roku nic.

Duża szansa że na ekspo po prostu nie był podłączany.

A w przypadku aktualizacji nie nalezy ruszać urządzeń. Czasem wygląda jakby się przywiesił. Ale pamiętajmy on aktualizuje soft. W tym także ten "aktualizator" więc dlatego chwile stoi. Rozumiem na odsłuchu niefartowna sytuacja. W domu to idzie gladko. Idziesz na herbatkę i masz.

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Może,  jak masz możliwość wypożyczenia SLIM od Marantz NR  . 

Wiem , że to amplituner , ale całkiem dobry do stereo . I ma kalibrację :)

Slim dobry w stereo? Kalibracje ma. ale jak się ma Audyssey do Dirac!!

Jak Arcama porównać do Marantza slim. Maciek nooo. Please.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Felix1 napisał:

 I co zrobić, jak ktoś chce np. kupić all-in-one i podpiąć do niego np. gramofon? Czy powinien brać widełki cenowe dla najlepszego czy najgorszego źródła? 

Chętnie się czegoś nauczę i może nie będę przepłacał? :)

Dokładnie z tych samych względów dołączam się do pytania :)

 

Edytowano przez Ropóh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maciek72 napisał:

A , powodzenia w wydawaniu ...k 

Jaki % wydanych ...k poprawia jakość dźwięku , a jaki % poprawia samopoczucie w zainwestowanych ...k ? 

Bez irytacji proszę. Przyjmuję życzenia na Dzień Mężczyzny :) 

Po prostu uzasadnij swoją tezę konkretnymi argumentami. Jak prześledzisz cały ten wątek, to dowiesz się, że kolumny które mi najbardziej pasiły, są niestety nieakceptowalne właśnie ze względu na ilość ...k (jak to ładnie ująłeś). I jeśli chodzi już o poprawę samopoczucia, to właśnie dzieje się w drugą stronę,  jak to co wyczytałem (parametry, konstrukcja, wygląd itp.)  rozjeżdża się na odsłuchach. Miało być tak pięknie, już to biorę, a tu d.... :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maciek72 napisał:

Sorry , ale 10k na słuchanie mp3 ? 

Dam ci 5 plików 3 MP3 320kbps a 2 FLAC. Nie poznasz który jest empetrójką. Gwarantuję Ci to. MP3 to także Spotify. Uważasz że nie da się tego słuchać?

Nie wiem Maciek co się tak uniosłeś. Uważam że zupełnie bez potrzeby.

Piszesz że 10k na mp3? A nagle mówisz że bedzie zadowolony z 30k? Nie łapie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...