Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok. 1500 zł


Mateusz Milczarek

Recommended Posts

Witam. Szukam zestawu stereo za które max mam dyspozycji 1500 zł. Za kolumny podstawkowe(chciałbym żeby były nowe) chciałbym wydać max 900-1000 zł, za wzmacniacz max ok. 600 zł(używany). Źródłem jest karta Audiotrak Prodigy Cube z opampem MUSES8820, a muzyka jest ze Spotify Premium  Słucham głownie muzyki klasycznej, muzyki organowej oraz czasami popu i rocka. Pokój ma ok 15 m2. Chciałbym żeby akcentowany był nieco bas w muzyce klasycznej( w szczególności mam na myśli tą wyższą partię basu, ale niższa także).

Edytowano przez Mateusz Milczarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz spróbować naprawdę tanio, to kup za grosze starą wieżę Philipsa FW-630 czy inny zbliżony model. Mam taką od lat 90., teraz używam jej już tylko jako nagłośnienia w sypialni. Jak na tak tani sprzęt, te wieże brzmiały zdumiewająco dobrze. Interesuje Cię tylko wzmacniacz, więc tuner, magnetofon kasetowy i CD mogą być niesprawne. U mnie działa już tylko tuner i wzmacniacz. Wieża ma jedno wejście AUX. Podłącz do niego jakiś w miarę przyzwoity DAC, np. FX-Audio DAC X6.

Wieżę z kolumnami zdobędziesz na OLX czy Allegro za 50-150 zł, fabrycznie nowy DAC kosztuje ok. 350 zł - w sumie więc zmieścisz się w 500 zł, a dźwięk będzie akceptowalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...