Skocz do zawartości

CXA60 i kolumny


mioko (Michał)

Recommended Posts

Moi mili

Moje typy: (kolejność przypadkowa)

  1. Dali ZENSOR 7 - jednak
  2. Fyne Audio F501
  3. Dynaudio Emit M30 
  4. Melodika BL40 MK3
  5. Klipsch Reference Base R-820F
  6. Wharfedale Evo 4.2
  7. Wharfedale Evo 4.3

Co Wy na to?

Pomóżcie mi z tego wybrać max do 5 modeli. Przy czym zależy mi na odsłuchu Wharfedale Evo 4.2.

I pytanie do kolegów, którzy mogą wypożyczyć sprzęt. Co mamy dostępne i na jakich warunkach? Oczywiście pewne tematy omówimy już na PW.

Michał

Edytowano przez mioko (Michał)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

27 minut temu, Mar Ka napisał:

Znam 4 z nich, kolejność nieprzypadkowa:

1.Emit m30

2.Fyne audio f501

3.Melodika bl40 lecz MK2

4.Zensor 7

Uważam,że 1 i 2 są całkowicie bezpiecznym wyborem.Czy spodoba się 3 i 4.Nie wiem,ale #4 nie kupiłbym po raz drugi do tego wzmacniacza, nawet za 50% obecnej ceny.

 

Jak jest z basem w tych EMIT 30? Do jakiego wzmacniacza masz to podłączone, na jakiej powierzchni i do jakiego gatunku muzyki, jeśli można spytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mar Ka napisał:

Znam 4 z nich, kolejność nieprzypadkowa:

1.Emit m30

2.Fyne audio f501

3.Melodika bl40 lecz MK2

4.Zensor 7

Uważam,że 1 i 2 są całkowicie bezpiecznym wyborem.Czy spodoba się 3 i 4.Nie wiem,ale #4 nie kupiłbym po raz drugi do tego wzmacniacza, nawet za 50% obecnej ceny.

 

Dzięki, :) mamy pierwszą opinię. Panowie z Q21, S4Home? Pozostali oglądaczo pisacze ;) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mar Ka napisał:

Znam 4 z nich, kolejność nieprzypadkowa:

1.Emit m30

2.Fyne audio f501

3.Melodika bl40 lecz MK2

4.Zensor 7

Uważam,że 1 i 2 są całkowicie bezpiecznym wyborem.Czy spodoba się 3 i 4.Nie wiem,ale #4 nie kupiłbym po raz drugi do tego wzmacniacza, nawet za 50% obecnej ceny.

 

Emit zrobił na mnie wrażenie kiedys i miałem zagwozdke czy nie kupić. Z mojej strony patrzac to Emit, ale to tylko moje zdanie. 

 

26 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Jak jest z basem w tych EMIT 30? Do jakiego wzmacniacza masz to podłączone, na jakiej powierzchni i do jakiego gatunku muzyki, jeśli można spytać.

Emit basem pozamiatał Tannoy-ami na dualconcentriku. Ale podobno tannoy nie ma jakiegoś mondtrualnego basu wiec.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Jak jest z basem w tych EMIT 30? Do jakiego wzmacniacza masz to podłączone, na jakiej powierzchni i do jakiego gatunku muzyki, jeśli można spytać.

Bas jest przyjemny, masujący,pomieszczenie tak jakby nim oddychało.Nie jest twardy,punktowy,ale też nie rozlazły i bez jego zaznaczenia.Synergiczne brzmienie, wszystko jest dokładnie na swoim miejscu.Może to chore,ale odczuwam niesamowitą przyjemność ze słuchania, uwielbiam wprost.Lubię dać głośniej jak nie ma nikogo w pobliżu, żeby nie było marudzenia.Sąsiedzi jeszcze nigdy się nie skarżyli.

Nie ma dudnień jakbym ich nie ustawił.Myślę,że lepiej nie mogłem zestawić całości w tej cenie,co mnie bardzo cieszy.Kolumny są ze mną rok i z czasem oraz każdym odsłuchem odkrywam je na nowo.Nie do końca umiem to opisać.Grają z cxa60+malinka z digione signature+podwójny zasilacz liniowy diy na niecałych 17m2.Wiem że są za duże i wystarczą monitory,ale dla mnie nadal są wymarzone i nie mam ochoty na zmiany.Sprawdziłbym jedynie starszego brata cxa80 i pewnie tak będzie jak ceny za używki zejdą do normalności.

Ach,sorki.Jeszcze muzyka... Słucham głównie radia paradise,tam jest moja ulubiona muzyka.A tak poza tym tidal i wszystko po trochę.Jestem otwarty na każdy rodzaj muzyki,może oprócz metalu i bardzo ciężkich psychodelicznych brzmień.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mar Ka napisał:

Bas jest przyjemny, masujący,pomieszczenie tak jakby nim oddychało.Nie jest twardy,punktowy,ale też nie rozlazły i bez jego zaznaczenia.Synergiczne brzmienie, wszystko jest dokładnie na swoim miejscu.Może to chore,ale odczuwam niesamowitą przyjemność ze słuchania, uwielbiam wprost.Lubię dać głośniej jak nie ma nikogo w pobliżu, żeby nie było marudzenia.Sąsiedzi jeszcze nigdy się nie skarżyli.

Nie ma dudnień jakbym ich nie ustawił.Myślę,że lepiej nie mogłem zestawić całości w tej cenie,co mnie bardzo cieszy.Kolumny są ze mną rok i z czasem oraz każdym odsłuchem odkrywam je na nowo.Nie do końca umiem to opisać.Grają z cxa60+malinka z digione signature+podwójny zasilacz liniowy diy na niecałych 17m2.Wiem że są za duże i wystarczą monitory,ale dla mnie nadal są wymarzone i nie mam ochoty na zmiany.Sprawdziłbym jedynie starszego brata cxa80 i pewnie tak będzie jak ceny za używki zejdą do normalności.

Ach,sorki.Jeszcze muzyka... Słucham głównie radia paradise,tam jest moja ulubiona muzyka.A tak poza tym tidal i wszystko po trochę.Jestem otwarty na każdy rodzaj muzyki,może oprócz metalu i bardzo ciężkich psychodelicznych brzmień.

A szczegółowość? Tzn czy można wyłapać każdy instrument z całej melodii i jego dźwięk odbierasz jako naturalny?

Nie wiem czy nawet na tym nie zależy mi bardziej niż na baaaaaardzo niskim basie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są szczegółowe, właśnie tego brakło mi w Z7.Scenę mógłbym opisać w swojej szerokości,oraz głębokości.Wokal jest raczej w centrum i lekko cofnięty.Separacja instrumentów to też coś za co je polubiłem.

W naturalność brzmienia bardzo dużo wniosła malinka z digione oraz zasilacz liniowy.Takie zmiany już były słyszalne i system ewoluował głównie przez bardzo dobre(jak dla mnie)żrodło.Wierzę że kolumny mogą zagrać jeszcze lepiej,lecz prawdopodobnie musiałbym podpiąć inny wzmacniacz do nich. Z opinii które czytałem,to zagrają tak dobrze jak dobrą elektronikę podamy.Czyli są rozwojowe.

Jak ktoś jest z opolskiego,to zapraszam na odsłuch 😉 Łatwiej odsłuchać,niż pisać ach i och 😂

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mar Ka napisał:

Tak są szczegółowe, właśnie tego brakło mi w Z7.Scenę mógłbym opisać w swojej szerokości,oraz głębokości.Wokal jest raczej w centrum i lekko cofnięty.Separacja instrumentów to też coś za co je polubiłem.

Jak ktoś jest z opolskiego,to zapraszam na odsłuch 😉 Łatwiej odsłuchać,niż pisać ach i och 😂

😁 No niestety, Mazowieckie, ale przyjechałbym z chęcią gdybym mógł, szczególnie, że masz ten sam wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba się do końca nie zrozumieliście. @Karol64208 nie miał chyba na myśli, że ucho ludzkie (bardziej zmysł słuchu, bo samo ucho to jak niepodłączony do niczego mikrofon) reaguje w sposób liniowy na dostarczone dźwięki tylko, że przy głośności 90dB krzywa czułości jest najmniej nieliniowa w porównaniu do krzywych dla innych wartości głośności, które są bardo nieliniowe. Czasami w takich przypadkach dla uproszczenia przyjmuje się, że pewna zależność jest liniowa inaczej inżynierowie zwiariowaliby przy obliczeniach. 

Podobnie jest z systemem widzienia i odbieraniem barw. Przy pewnej jasności źródła światła (impulsu wywołującego reakcję wzrokową) zmysł wzroku zaczyna nie odróżniać barw tak samo jak przy niższych wartościach jasności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Może ktoś wyjaśnić ta rozbieżność

tu masz różnicę

ISO 226:2003 - Acoustics — Normal equal-loudness

"Ten międzynarodowy standard określa kombinacje poziomów ciśnienia akustycznego i częstotliwości czystych ciągłych dźwięków, które są odbierane przez ludzi jako równie głośne. Specyfikacje oparte są na następujących warunkach: pole akustyczne przy nieobecności słuchacza składa się z wolnej progresywnej fali płaskiej; źródło dźwięku znajduje się bezpośrednio przed słuchaczem; sygnały dźwiękowe są czystymi tonami; poziom ciśnienia akustycznego mierzy się w miejscu, w którym znajdowałby się środek głowy słuchacza, ale pod nieobecność słuchacza; słuchanie jest obuuszne; słuchaczami są osoby otologicznie normalne w wieku od 18 do 25 lat włącznie."

czy słyszałeś o dynamicznym scanie słuchu?

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego są te różnice, ISO bada w otoczeniu, a dynamika słuchu, jest scanowanie ucha dynamiczne o różnych częstotliwościach i jego wpływ na narząd słuch wew. To tak trochę ogólnie zarys. 

Oczywiście jak piszą autorzy dla normalnego ucha / powszechnego/ są od tego odchyłki w przypadku chorób narządów słuchu czy uszkodzeń, czy innych wad.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżności to normalna rzecz. Ta norma jest z 2003 roku. W międzyczasie badania jak i medycyna poszły do przodu. Jeszcze 20 lat temu naukowcy znali tylko 4 różne receptory w siatkówce oka. Krótko po tym odkryli piąty ipRGCs. 
Krzywa czułości oka ludzkiego też co 10/20 lat jest uaktualniania.

Do tego jeszcze pewnie te krzywe są podawane dla osobników w danym przedziale wiekowym np. 25-30 lat. Dla osobnika np. 50 lat będą inne. 
Normy to nie dogmat. Może dlatego różne źródła podają różne dane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Do tego jeszcze pewnie te krzywe są podawane dla osobników w danym przedziale wiekowym np. 25-30 lat. Dla osobnika np. 50 lat będą inne. 

jak można zauważyć że różnią się sposobem badania ale mówiliśmy o narządach słuchu i jak ucho odbiera dźwięk optymalnie  równo całe pasmo. Natomiast wiadomo że słuch się osłabia z wiekiem i jak był szanowany- chroniony. Ostatnio sam byłem na badaniu scanerem-ciekawostka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaner magnetyczny ujawnia wszystkie wady i reakcję na częstotliwości, jak reaguje kowadełko, młoteczek itd co w środku jest :D bez czynników zewnętrznych dlatego jest taka różnica w wykresach.

Sam badam słuch co kilka lat, i polecam to wszystkim audiofilomB|.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karol64208 napisał:

Skaner magnetyczny ujawnia wszystkie wady i reakcję na częstotliwości, jak reaguje kowadełko, młoteczek itd co w środku jest :D bez czynników zewnętrznych dlatego jest taka różnica w wykresach.

Sam badam słuch co kilka lat, i polecam to wszystkim audiofilomB|.

Może wyjdzie taniej zbadać słuch niż kupowanie przewodów za kilka tysięcy euto, żeby podłączyć głośniki do wzmacniacza.

W każdym bądź razie dobrze by było od tego zacząć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Może wyjdzie taniej zbadać słuch niż kupowanie przewodów za kilka tysięcy euto, żeby podłączyć głośniki do wzmacniacza.

o tak polecam, bo jak czytam niektóre posty to mam wrażenie że:4_joy: a piszą jak by mieli słuch sowy, lub psa. Do tego dodam że mają klocki ustawione jak by to był stadion9_9 w domu.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...