Skocz do zawartości

CXA60 i kolumny


mioko (Michał)

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

19 godzin temu, mioko (Michał) napisał:

Dzięki, :) mamy pierwszą opinię. Panowie z Q21, S4Home? Pozostali oglądaczo pisacze ;) ?

Mogę się zgodzić. No klipsch do wyrzucenia na pewno.

Dynaudio i fyne to od tego bym zaczął i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie. 

9 godzin temu, Karol64208 napisał:

A wiesz dlaczego wybrałem sowę?

Bo dla niektórych -6dB dla 40Hz czy wyżej, to nic to tylko cyferki:4_joy:

Psa to bym obraził, sunia często słucha ze mną. Ostatnie badania wykazują że psy dolne pasmo słyszą  jak człowiek.

Czyli nie słyszą? To czemu tak się petard boją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Mogę się zgodzić. No klipsch do wyrzucenia na pewno.

Dynaudio i fyne to od tego bym zaczął i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.

OK. To co z tej listy można u Was i na jakich warunkach? Chyba że na PW? Oczywiście chodzi o wypożyczenie do odsłuchu u siebie, bo aż do Oświęcimia nie pojadę niestety...

OSTATECZNA LISTA:

  1. Fyne Audio F501
  2. Dynaudio Emit M30
  3. Melodika BL40 MK3
  4. Wharfedale Evo 4.2
  5. Wharfedale Evo 4.3

Mamy 5 par 😎

Edytowano przez mioko (Michał)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

Czyli nie słyszą? To czemu tak się petard boją?

Psy jak pisałem słyszą dolne pasmo jak ludzie, Sowy zaczynają od 50Hz słyszeć.

Proszę mi odpowiedź, czy obecnie kolumny do stereo są pakowane w pary, czy można pojedynczo?

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje powstało na podstawie opisów przez forumowiczów, jednemu grają za , innymi przed, a to wszystko powinno grać zależności od aranżacji nagrania, i jaki zamysł był artystów.

Czytając te opinie mam wrażenie że obecnie kolumny stereo - jako para nie są parą faktycznie, kiedyś po rozpakowaniu takich kolumn /Hi-fi/ producent zamieszczał w specyfikacji - kolumny parowane.

Te różne zjawiska to albo błąd w ustawieniu kolumn, ale raczej to tak jak by nie były z fazie wspólnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karol64208 napisał:

Czytając te opinie mam wrażenie że obecnie kolumny stereo - jako para nie są parą faktycznie, kiedyś po rozpakowaniu takich kolumn /Hi-fi/ producent zamieszczał w specyfikacji - kolumny parowane.

Dynaudio paruje,tzn opakowania posiadają indywidualny numer pary.Dodatkowo kolumny następujący po sobie numer.

Czy parują faktycznie,czy też klepią numery po sobie? Tego nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Jeżeli nie jest podana charakterystyka, to raczej nie, a później wszyscy szukają dźwięków i nażekają na akustykę, lub co lepsze piszą że potrzeba mocniejszy wzm. ręce opadają.

Karolu, rozchmurz się 🙂, straszny z Ciebie malkontent. Nie ma rzeczy idealnych. Chcieliśmy globalizmu, to mamy. Czasy prawdziwych rzemieślników, jeśli jeszcze się nie skończyły, to się kończą. Fakt, ja za tym tęsknię, za solidnością. Ale na dzisiejsze czasy solidność jest za droga... Dobrze że mamy muzykę, która pomaga to wszystko przetrwać. Słuchajmy więc! 🍺

Edytowano przez mioko (Michał)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Jeżeli nie jest podana charakterystyka, to raczej nie, a później wszyscy szukają dźwięków i nażekają na akustykę, lub co lepsze piszą że potrzeba mocniejszy wzm. ręce opadają.

Pewnie nie,ale nie wymagajmy indywidualnego strojenia w kolumnach które są masówką,nawet tą klasy średniej.

Osłuchanie i określenie potrzeb zastępuje w/w

6 minut temu, mioko (Michał) napisał:

No kolejny, no... 🤪

Nie uważacie, że ten wątek ewoluował już zupełnie w inną stronę od tematu?

Właśnie szykuję sobie składankę odsłuchową :)

Ewoluował,ale tak jest często.Lepiej w tą stronę,niż w rozkminę o kablach wszelkiej maści 😂

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, mioko (Michał) napisał:

Lewy Ctrl + Shift

nie pomaga:4_joy:

 

8 minut temu, Mar Ka napisał:

Pewnie nie,ale nie wymagajmy

Nie wymagam nawet bym nie smial¬¬.

Ale nalezy przestrzegac nowicjuszy przed wydaniem kasy, kupujac taki sprzet producenci utwierdzaja sie ze ciemna masa wszystko kupi.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artsky napisał:

Wiecej słuchajmy muzyki, co nam się podoba, nie popadajmy w paranoję, słupki, wykresy są dobre, ale ostrożnie...

Tak,im więcej się słucha,tym łatwiej jest się określić.Fajnie jest budować system,wymaga to czasu i prób.Mi zajęło to około roku.

Można kupić gotowca i cieszyć się tym co jest.Najważniejsze jednak kupić świadomie i nie wtopić wyborem.

4 minuty temu, Karol64208 napisał:

Ale nalezy przestrzegac nowicjuszy przed wydaniem kasy, kupujac taki sprzet producenci utwierdzaja sie ze ciemna masa wszystko kupi.

Tak,to prawda.A odpowiedź na to w sumie wiąże się z moim wpisem wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...