Skocz do zawartości

Jaki dac wybrac?


SamyBoy13

Recommended Posts

Witam ubiegłego roku kupiłem Yamah-e AS3000 do moich głośników Opticon 6 I jestem bardzo zadowolony z ich brzmieni,  jednak cały czas jestem ciekawy co dobry dac może zmienić ?

Dlatego ostatnio rozmyślam nad zakupem Yamah-y CDS3000/CDS2100 lub Chord-a Qutest. Jestem w stanie wypróbować w domu Chord-a z wystawki sklepowej, jednak Yamah-a jest tylko na specjalne zamówienie z 15% stratom, jeżeli mi się nie spodoba. Dlatego zwracam do was o pomoc może ktoś miał szanse odsłuchu tych dac-ow? Wiem ze Chord to tylko dac a Yamaha posiada też Sacd/cd, jednak zależy mi na dobry brzmieniu, a 'cd transport' mogę zawsze dokupić. Jestem także otwarty na inne propozycje. Dziękuje z góry za pomoc.

PC -> Hdmi -> optyczne wyjscie TV -> Fiio d03k dac -> QED Performance 40 Rca -> Yamaha As3000 -> Dali Opticon 6

Przepraszam za błędy gramatyczne i ortograficzne, jednak wychowywanie się zagranica robi swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio sobie daruj. Spróbuj Nostromo Wolf 2 dac seria limitowana. Możesz oddać w terminie 14 dni od dnia zakupu. W tym czasie możesz posłuchać w domu. Zostawić lub oddać.

Do daca konwerter i zasilacz. Skontaktuj się z producentem w celu wycenienia zestawu. 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/34-dac-nostromo-wolf-2-wersja-limitowana.html

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Fiio sobie daruj. Spróbuj Nostromo Wolf 2 dac seria limitowana. Możesz oddać w terminie 14 dni od dnia zakupu. W tym czasie możesz posłuchać w domu. Zostawić lub oddać.

Do daca konwerter i zasilacz. Skontaktuj się z producentem w celu wycenienia zestawu. 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/34-dac-nostromo-wolf-2-wersja-limitowana.html

Pozdrawiam 

 

Dzieki za rekomendacje :D Niestety nie ma ich na stanie na dzien dzisiejszy. To dac-ki ktore wymienilem nie sa godne uwagi? Nie wiem czy sie ladowac w high-end-owy dac gdyz nigdy nie sluchalem takiego a moje fiio d03k juz 2 lata ze mna jest i korci mnie wymiana na lepsze. 

 

3 godziny temu, BaliGdynia napisał:


Chodziło mi o to urządzenie, sory jakiś link error wcześniej się wkradł

Dzieki tylko ze jest to dac/amp do sluchawek ? Martwi mnie bateria ktore moze byc awaryjna z czasem? (kolega mial 3 martwe baterie w chord-zie mojo przez 4 lata uzytkowania.) Miales szanse testowac MHA50?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słuchałem tak jestem sceptyczny do tego produktu. Moim zdaniem nie słuchając go stwierdzam że to gadżet za który się płaci bo ma napis mcintosh. Być może nie jest to totalne dziadostwo i broni się dźwiękiem ale raczej na pewno nie broni się ceną.

Jak masz możliwość to sprawdz Qutesta. Znakomity DAC! Jeden z lepszych na rynku. Tylko nie wiem czy sprawdzi się do połączenia z jasnymi opticonami. Dlatego jeśli możesz to spradz koniecznie.

Jak nie on to M2Tech Yang MKIII albo nowy NAD C658. tu masz kalibracje Dirac Live a więc ostrości nei uraczysz.

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mamy w ofercie kilka ciekawych propozycji, m.in wspomniany Chord Qutest, który nie jest już taki ostry jak 2Qute i jest niesamowicie szczegółowy. Brzmienie odrywa się od kolumn co daje fajny efekt przestrzenności. Z ciekawych propozycji masz choćby Roksan k3 DAC, Nuprime DAC 10 lub ciekawa hybrydę Cayin idac 6. 

Napisz do nas na PW, na pewno coś wymyślimy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Jak nie słuchałem tak jestem sceptyczny do tego produktu. Moim zdaniem nie słuchając go stwierdzam że to gadżet za który się płaci bo ma napis mcintosh. Być może nie jest to totalne dziadostwo i broni się dźwiękiem ale raczej na pewno nie broni się ceną.

Jak masz możliwość to sprawdz Qutesta. Znakomity DAC! Jeden z lepszych na rynku. Tylko nie wiem czy sprawdzi się do połączenia z jasnymi opticonami. Dlatego jeśli możesz to spradz koniecznie.

Jak nie on to M2Tech Yang MKIII albo nowy NAD C658. tu masz kalibracje Dirac Live a więc ostrości nei uraczysz.

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu.

Pozdrawiam

 

13 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

Mamy w ofercie kilka ciekawych propozycji, m.in wspomniany Chord Qutest, który nie jest już taki ostry jak 2Qute i jest niesamowicie szczegółowy. Brzmienie odrywa się od kolumn co daje fajny efekt przestrzenności. Z ciekawych propozycji masz choćby Roksan k3 DAC, Nuprime DAC 10 lub ciekawa hybrydę Cayin idac 6. 

Napisz do nas na PW, na pewno coś wymyślimy 

 

 

Dzieki za odpowiedz. To filtry na Chord-zie nie poksromia jaskrawych opticonow? Patrzac na Chorda jest warty swej cenny? Widzialem dac w sklepie i to bardzo mala rzecz jest jak na cenne? Jakies opinie o RME ADI-2 zostal mi polecony przez sklep ale bez mozliwosci odsluchu?!

Edytowano przez SamyBoy13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord jest absolutnie warty swojej ceny.

Znakomity układ przetwarzania i autorski. Nie kupują kości ess sabre za 15 złotych i pakują do daca za 6k.

Te filtry nie działają tak jak myślisz. Ich celem nie jest modulowanie dźwięku. Filtr o którym mówisz chyba czerwony ma za zadanie zniwelować szorstkość i jaskrawość częstotliwości hi res. Opticony krzyczą znacznie wcześniej.

Przy dobrej jakości plikach i muzyce elektronicznej na przykład będzie znakomicie. Ale połączenie starego rocka, Pink Floyd, dżem no będzie to źle grać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Chord jest absolutnie warty swojej ceny.

Znakomity układ przetwarzania i autorski. Nie kupują kości ess sabre za 15 złotych i pakują do daca za 6k.

Te filtry nie działają tak jak myślisz. Ich celem nie jest modulowanie dźwięku. Filtr o którym mówisz chyba czerwony ma za zadanie zniwelować szorstkość i jaskrawość częstotliwości hi res. Opticony krzyczą znacznie wcześniej.

Przy dobrej jakości plikach i muzyce elektronicznej na przykład będzie znakomicie. Ale połączenie starego rocka, Pink Floyd, dżem no będzie to źle grać.

Pozdrawiam

Dawno nie sluchalem Dzem-u i spedzilem godzine szukajac plyty... Czy bylo warto to nie wiem gdyz duzo wspomnien ale po objektywnym odsluchu to brzmi bardzo ostro, nie naturalnie i syblicznie. Mam tez zamiar wymienic te opticony na Rubicony a moze nawet epicony. Sluchalem Rubiconow i bylem zachwycony ale kiedy kupowalem Yamahe za niecale 10,000zl to funduszy nie wystarczylo na nie. Nie wiem czy ladowac sie w ciemno za pare miesciecy w Epicony czy moze tez sa inne glosniki warte odsluchu. Nie wiem czy zamiar zakupu glosnikow za pare miesiecy cos zmieni ale bylbym wdzieczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Sam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, SamyBoy13 napisał:

Jakies opinie o RME ADI-2 zostal mi polecony przez sklep ale bez mozliwosci odsluchu?!

Ja używam RME ADI-2 DAC i jestem z niego zadowolony. Najkrócej o nim powiem, że jest mega przezroczysty i "melodyjny" - co inaczej bym określił że nadaje się do muzyki spokojnej i klimatycznej, ale nie tylko.  Poszukaj tu gdzieś na forum jest temat o nim. Podobno jest sklep gdzie można wypożyczyć do domu na odsłuch, może ktoś Ci podpowie bo ja nie jestem w Polsce. Najnowsza wersja ADI-2 ma 5 filtrów i większy rozbudowany pilot od poprzedniej.

O wypożyczenie do domu zapytaj tu: https://audiostacja.pl/produkty/przetworniki/przetworniki-analogowo-cyfrowe/rme-adi-2-dac-referencyjny-przetwornik-da/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...