Skocz do zawartości
Diodak

Wzmacniacz do Dali Zensor 7 i Onkyo 676

Recommended Posts

Witam
Zamierzam poprawić stereo w swoim zestawie i tu pytanie czy wzmacniacz do 2tyś poprawi jakość dżwięku w zestawie który posiadam.
Zestaw który posiadam to amplituner onkyo 676 i zestaw 5.1 dali zensor 7.Jaki sensowny wzmacniacz za tą kwotę można by było kupić i to wszystko połączyć ze sobą

Oczywiście, że kupując wzmacniacz za 2000 PLN poprawisz jakość stereo. Z tym że niestety Twój amplituner nie ma wyjścia pre out co bardzo utrudnia połączenie amplitunera i wzmacniacza. Są co prawda dzielniki napięcia (czy jakkolwiek się to nazywa) ale to kolejna inwestycja i nie wiem czy coś takiego będzie Ci odpowiadało. 

Nic nie zrobisz ciekawego bo Amp AV Onkyo 676 nie ma wyjścia pre-out na końcówkę mocy tu też na wzmacniacz. To się poprawiło dopiero w najnowszym modelu 696 gdzie już jest pre-out na fronty. Jedynie co możesz zmienić to kolumny one w tym zestawieniu słabym ogniwem są, Heco Aurora, Klipsch RP. Zależy jaki masz duży pokój.

A wzmacniacz jak byś chciał to musi posiadać opcje końcówki mocy bo nie każdy wzmacniacz się nadaje.

Ja Miałem Zensor7 to wiem akurat czego im brakowało, dynamiki i dołu, średnica i wysokie super nie męczące i fajna dość scena ale dołu im brakowało, to samo się potwierdziło ostatnio gdzie na testach byłem Heco vs Dali vs Klipsch vs Pylon Audio vs Melodika. Taki test kolumn do 3tys zł. Heco Aurora 700 były uniwersalne jeśli chodzi o muzykę.

Odnośnie tego basu. Sam mam mniejsze zensory (piątki) co prawda w o wiele mniejszym pomieszczeniu bo zaledwie 14-metrowym ale na brak basu nigdy nie narzekałem. A może raczej nigdy od czasu kiedy do stereo wykorzystuje wzmacniacz a nie amplituner AV. Ale wiem, że są ludzie którzy uwielbiają bas w ogromnych ilościach. Dlatego odnośnie tego elementu zdałbym się raczej na słuch aniżeli ocenę innych 🙂. Pozdrawiam. 

Dokładnie każdy ma inne ucho i preferencje jak i połączenia, inaczej kolumny z wzmacniaczem zagrają a inaczej z Amp AV. Autor chce wzmacniacz czyli jest coś nie tak