Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dali Zensor 7 i Onkyo 676


Diodak

Recommended Posts

Witam
Zamierzam poprawić stereo w swoim zestawie i tu pytanie czy wzmacniacz do 2tyś poprawi jakość dżwięku w zestawie który posiadam.
Zestaw który posiadam to amplituner onkyo 676 i zestaw 5.1 dali zensor 7.Jaki sensowny wzmacniacz za tą kwotę można by było kupić i to wszystko połączyć ze sobą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kupując wzmacniacz za 2000 PLN poprawisz jakość stereo. Z tym że niestety Twój amplituner nie ma wyjścia pre out co bardzo utrudnia połączenie amplitunera i wzmacniacza. Są co prawda dzielniki napięcia (czy jakkolwiek się to nazywa) ale to kolejna inwestycja i nie wiem czy coś takiego będzie Ci odpowiadało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz ciekawego bo Amp AV Onkyo 676 nie ma wyjścia pre-out na końcówkę mocy tu też na wzmacniacz. To się poprawiło dopiero w najnowszym modelu 696 gdzie już jest pre-out na fronty. Jedynie co możesz zmienić to kolumny one w tym zestawieniu słabym ogniwem są, Heco Aurora, Klipsch RP. Zależy jaki masz duży pokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz jak byś chciał to musi posiadać opcje końcówki mocy bo nie każdy wzmacniacz się nadaje.

Ja Miałem Zensor7 to wiem akurat czego im brakowało, dynamiki i dołu, średnica i wysokie super nie męczące i fajna dość scena ale dołu im brakowało, to samo się potwierdziło ostatnio gdzie na testach byłem Heco vs Dali vs Klipsch vs Pylon Audio vs Melodika. Taki test kolumn do 3tys zł. Heco Aurora 700 były uniwersalne jeśli chodzi o muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego basu. Sam mam mniejsze zensory (piątki) co prawda w o wiele mniejszym pomieszczeniu bo zaledwie 14-metrowym ale na brak basu nigdy nie narzekałem. A może raczej nigdy od czasu kiedy do stereo wykorzystuje wzmacniacz a nie amplituner AV. Ale wiem, że są ludzie którzy uwielbiają bas w ogromnych ilościach. Dlatego odnośnie tego elementu zdałbym się raczej na słuch aniżeli ocenę innych 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam bardzo podobny zestaw (Zensor 7, 1 + vokal + sub SVS oraz Onkyo 686). Również zastanawiam się nad tym czy wzmacniacz stereo poprawi znacząco odbiór muzyki. Na Onkyo w Pure audio jest... OK. Ale jakoś tak troszkę podudni, trochę posyczy a środek jakiś taki wycofany. Nie wiem czy to dobre określenie - taki suchy ten dźwięk.

Dużo przesuwałem te kolumny. Czasami stawiałem na kolce. Ostatecznie stoją na dość cienkich gumowych antypoślizgach. Jest OK. Ale czy wzmak coś z nich jeszcze wyciągnie?

Przez pół roku posiadałem Music Hall A35.2. Góra była zdecydowania fajniejsza, ale bas zupełnie zniknął a i scena... chyba była węższa niż na Onkyo. 

Wzmak sprzedałem i teraz zastanawiam się czy nie iść po bandzie i przetestować chwalonego Atoll'a? czy może ampli wymienić na bardziej muzykalny (używka Marantz lub Anthem). 

Dopisuje się do postu bo może ktoś doradzi zarówno koledze @Diodak jak i takiej świeżynce jak ja. 

Dodam jeszcze że pomieszczenie mam podobne 5,5x6,5.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2020 o 14:05, BaliGdynia napisał:

A wzmacniacz jak byś chciał to musi posiadać opcje końcówki mocy bo nie każdy wzmacniacz się nadaje.

Ja Miałem Zensor7 to wiem akurat czego im brakowało, dynamiki i dołu, średnica i wysokie super nie męczące i fajna dość scena ale dołu im brakowało, to samo się potwierdziło ostatnio gdzie na testach byłem Heco vs Dali vs Klipsch vs Pylon Audio vs Melodika. Taki test kolumn do 3tys zł. Heco Aurora 700 były uniwersalne jeśli chodzi o muzykę.

widocznie jestes "basolubem" , Heco 700 są przeładowane basem , na 13 czy 14 ostatnio odsłuchanych kolumn Heco 700 miały najwiecej basu (jakie były testowane mozesz sprawdzić w moim temacie). Nie zmienia to faktu ,ze bas ten jest bardzo fajny , tak samo jak i bardzo dobre to kolumny w relacji cena/jakość , bardzo muzykalne do tego. Niestety trzeba ich odsłuchać ,bo do mniejszych pomieszczeń mogą niezbyt sie nadawać.

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój ok 20-25m2 wygłuszony akustycznie ( w siedzibie s4home ) , inne kolumny basu mialy zdecydowanie mniej , zgadzam sie ,ze w domu to i tak inaczej zagra , tak samo jak kazda z tych kolumn ,

grało z Yamaha r-n803

ps. dodam jeszcze ,ze osoba , z ktora byłem z odsłuchiwanych kolumn wybrałaby własnie Heco, ja z kolei wybralem cos innego bardziej pod moje potrzeby i odczucia

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...