Skocz do zawartości

Jaki gramofon wybrać?


Recommended Posts

Witam.

Dokladnie tak jak w tytule. Zastanawiam się nad zakupem gramofonu. Właściwie decyzja już podjęta pytanie tylko jaki. Wymyśliłem sobie taki zestaw Pro-Ject DEBUT 3 no i phonobox od Pro-Ject. Grać będzie to pod yamaha r-n303d. Co myślicie o tej koncepcji? Może jakieś lepsze propozycje. Mój budżet to takie 1300-1400. Gramofon ma przede wszystkim grać, żadne USB czy inne dodatki są zbędne. Ważna jest w miarę dobra wkladka(w tym budżecie) oraz możliwość kalibracji ramienia. Z góry dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/gramofon-akai-ap-206c-nowa-pokrywa-full-serwis-8911249897

Wkładka ortofon, ramię typu S, ciężki, masywny, dobry silnik, półautomat, napęd bezpośredni, bardzo cichy, antyscating, regulacja nacisku, stroboskop i regulacja obrotów. Bardzo dobry sprzęt na początek. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj,

Ja w tej cenie widzę przede wszystkim Rega Planar 1. Z dobrym przedwzmacniaczem np. Pro-Ject Phono Box czy Vincent PHO200 uzyskujemy bardzo muzykalne i uniwersalne brzmienie. Gramofony Pro-Ject też są godne polecenia ale zwłaszcza model Debut Carbon. W zestawie możemy dostać znaną i lubianą wkładkę Ortofon 2M red.  Zachęcam do odsłuchu w dobrym salonie audio.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...