Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo. Polk T50 + ???


Raus

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie ;) To mój pierwszy post więc mam nadzieję, że nie narażę się ;)

Do rzeczy...od dłuższego czasu marzy mi się zestaw stereo. Sprzęt będzie grał w salonie 24m2 (5,2m x 4,6m).

Zdecydowałem się na kolumny podłogowe Polk T50 (ewentualnie w podobnym budżecie są TAGA HARMONY TAV-606F v.3 ale nie mogę znaleźć opinie), ale największy ból głowy to co kupić do nich. Budżet to 1500zł. Celuje raczej w nowy sprzęt bo zawsze można skorzystać z rat. 

I teraz tak - chciałbym aby na co dzień sprzęt był podłączony do TV SAMSUNG UE58RU7102K. Na co dzień zwykłe kanały TV + Netflix, na weekendy więcej muzyki różnego rodzaju. Natomiast bardzo mi zależy żeby była możliwość wygodnego streamowania muzyki z telefonu np. przez BT. No i tu pojawia się problem. Bo ogólnie chciałem kupić wzmacniacz np. polecany do tych Polków Pioneer A30, ale rozumiem, że jako iż nie posiada DAC to nie ma jak podłączyć TV przez optyka? Więc pozostaje albo dokupienie dac fiio d03k, albo po prostu nowszy Pioneer A40 z wbudowanym DACiem. Dobrze myślę?

Natomiast jak rozwiązać problem z brakiem BT i możliwością puszczania muzyki z telefonu? Powiedzmy, że wybiorę tego Pionka A40 i co do tego? Chromecast Audio? Adapter Logitech Bluetooth Audio? Zagra to razem?

Nie ukrywam, że najbardziej pod względem możliwości łączności pasowałby mi amplituner stereo. Ale naczytałem się sporo na temat wyższości wzmacniacza nad ampli, że już sam nie wiem. Co prawda do tej pory musiałem się zadowolić głośniczkami wbudowanymi w TV więc domyślam się, że każdy wybór da mi duży skok jakościowy, ale może jest jakiś amplituner w podobnym budżecie (1500zł), który zagra równie dobrze z Polk T50 jak wyżej wspomniany Pionee

ps. W pierwszej kolejności mam zamiar kupić kolumny, a potem wzmacniacz/ampli. A jako, że fajnie jakby grały zanim dokonam zakupu to udało mi się załatwić całkowicie za free coś takiego - Grundig Fine Arts V12. Zagra to z Polkami T50 do czasu, aż kupię coś sensownego czy to totalny "dziad"? ;)

20200223_175659.jpg

20200223_175719.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu go wykorzystasz.

Natomiast co do samego docelowego wyboru to nie uważam żeby wybór amplitunera do T50 był aż tak słzym wyborem. to też kolumny typowo kinowe. Więc amplituner jako kombo moim zdaniem się tu sprawdzi. Taki RN602 od Yamahy.

Ewentualnie jeśli faktycznie chcesz wzmak to Pioneer A40.

Zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

Do Polk Audio t50 zdecydowanie bardziej pasowałby Pioneer a40ae lub marantz pm6006, który doda energii i kontroli tym kolumnom. Jeśli chciałbyś nieco cieplejszy charakter brzmienia to polecam Onkyo a9130.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Dziękuję Panowie za odpowiedź

W takim razie zakupię te Polki, a tymczasowo pograją na tym starym Grundigu zanim nazbieram fundusze na wzmacniacz i chyba faktycznie wybiorę polecany przez Q21 Onkyo gdyż można go mieć w Niemczech za okolo 1100zl. Pozostaje jeszcze pytanie o stream muzuki z telefonu. Skoro zarówno Pioneer A40 jak i bliźniaczy Onkyo 9130 mają DAC i wejście optyczne to Chromecast Audio z nimi będzie współpracować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc! Onkyo A-9130 + Indiana Line Nota 550x stoją już w moim salonie 😉. Mam jeszcze pytanie natury technicznej - na kolumnach jest tabliczka z oznaczeniem impedancji "4-8ohm", a w instrukcji Onkyo widnieje zapis, że "standardowo wzmacniacz ustawiony jest na 8ohm, jesli wykorzystujemy kolumny 4ohm lub wiecej, ale poniżej 8ohm to przestawić wzmacniacz na 4ohm". Czy w moim przypadku lepiej przestawić go na 4ohm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Tylko T50 jest do pomieszczeń od 20m a 550x do 20m :P

Taki wybór.

Kurcze tego nie wiedziałem wczesniej 😉. Cóż trafiły się te Indiany w Media Markt za 1100zl za komplet co wydawało mi się dobrą ceną. Zapewne za jakiś czas i tak apetyt wzrośnie wiec wtedy przeskoczę o półeczkę wyżej np. Pylon Pearl 25 lub Heco 700😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...