Skocz do zawartości

Kolumny do yamahy rx-485


SK_

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze kolumn stereo(raczej stojące na podłodze)  do amplitunera Yamahy RX-485D.

Budżet jakim dysponuje to około 1500 zł.

Muzykę jakiej słucham to klasyka rock/Metal/muzyka progresywna np Perjl Jam, Faith More,TOOL , metalica itd.  i duzo muzyki jazoowej, Miles davis, coltrain itp.

Kolumny będa grały w salonie połączonym z kuchnią około 30m2 (salon około 22m2). Mieszkanie jest w starej kamienicy więc mam tez dosyć wysoko bo 3,3 metra.

Z góry będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiem że to ampltuner kina, ale niestety chcieliśmy najpierw zrobić kino domowe do projektora. Obecnie zmieniła się koncepcja i raczej postawiliśmy na muzykę gdyż jednak dużo rzadziej oglądamy filmy.  Amplituner posiada opcję stereo i miałem nadzieję że uda się uzyskać przyzwoity dźwięk na tym aplitunerze. Pytanie mam czy moge cos jeszcze zrobic aby "podciagnąć" jakoś dźwięku z tym amplitunerem ? ? z czasem dokupić subwoofer ? A może jednak dolozyc jeszcze cos do kolumn np 2 tys ? Chciałbym jeszcze zapytać czy przy kolumnach stereo bedzie się dało oglądać filmy - czy np trzeba dokupić chociażby jakiś centralny głosnik aby było dobrze słychać teksty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home ,Q21 dziękuję za podpowiedzi co do głośników.

Generalnie to odpadają Heco Victa 702 - dlatego że kolumna będzie stać w salonie w miejscu gdzie jest bar oddzielający salon od kuchni i blat baru jest na wysokości 104 cm , a kolumna Heco Victa 702 ma 105 cm(musi się wejśc pod blat bo inaczej nie mam gdzi ejej postawić) :) Dobrze że sprawdziłem bo to była by niezła wtopa :) 

Co do pozostałych dwóch to 

Monitor Audio Monitor 200 - 1500 zł za dwie sztuki

Magnat 1002 - 1100 zł za dwie sztuki.  te wizualnie bardziej mi się podobają i jeśli maja głębszy bas to pójdę raczej w tę stronę.

Tylko pytanie cz tutaj jednak klasowo jednak te Audio Monitor 200 sa lepsze ? - wnioskuje tylko i wyłącznie po cenie.

Pytanie do Was czy jeszcze jakieś kolumny byście polecili tak żeby dobić do 1500 z zyskiem dla dźwięku ? 

 

Będę również wdzięczny za komentarz do mojego poprzedniego posta :) Pozdrawiam !

6 godzin temu, SK_ napisał:

Cześć, wiem że to ampltuner kina, ale niestety chcieliśmy najpierw zrobić kino domowe do projektora. Obecnie zmieniła się koncepcja i raczej postawiliśmy na muzykę gdyż jednak dużo rzadziej oglądamy filmy.  Amplituner posiada opcję stereo i miałem nadzieję że uda się uzyskać przyzwoity dźwięk na tym aplitunerze. Pytanie mam czy moge cos jeszcze zrobic aby "podciagnąć" jakoś dźwięku z tym amplitunerem ? ? z czasem dokupić subwoofer ? A może jednak dolozyc jeszcze cos do kolumn np 2 tys ? Chciałbym jeszcze zapytać czy przy kolumnach stereo bedzie się dało oglądać filmy - czy np trzeba dokupić chociażby jakiś centralny głosnik aby było dobrze słychać teksty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentarz do poprzedniego posta pojawił się trzykrotnie, od trzech osób (z czego od dwóch jeszcze przed jego pojawieniem się ;)

Dnia 24.02.2020 o 07:37, S4Home napisał:

To amplituner kinowy i tak nie za bardzo sprawdzi się w stereo :/

Przykro mi

 

23 godziny temu, Q21 napisał:

Mamy amplituner kina domowego co jest dużym ograniczeniem

i wisienka na torcie spinająca dwa powyższe i nadająca kierunek, który - również moim zdaniem, powinieneś obrać

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Sprzedaj amplituner , jak chcesz iść w stereo te wszystkie zabiegi z subem , dokładaniem do kolumn nie mają sensu

Możesz postawić kolumny i za 10k, ale "zysk" dla dźwięku będzie bez porównania mniejszy, niż przy prostym i wcale niekoniecznie drogim zabiegu zamiany tej Yamahy na klasyczny wzmacniacz stereo.

I tak, przy stereo będzie można normalnie oglądać filmy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update i kolejna prośbą o rekomendacje:) 

Kupiłem Magnaty 1002 - muszę przyznać że zagrały bardzo fajnie,klasycznym wyglądem i estetyką mnie urzekły:)Chodzi o to że moja druga połówka nie spodziewała się takich gabarytów kolumn i niestety nie mogłem ich zostawić :(

Teraz prosiłbym o podpowiedź co do tego jakie kolumny podstawkowe wybrac i czy w tym przypadku rozważać suba?

Dnia 23.02.2020 o 23:44, SK_ napisał:

YamahA RX-485D.

Budżet jakim dysponuje to około 1500 zł.

Muzykę jakiej słucham to klasyka rock/Metal/muzyka progresywna np Pearl Jam, Faith No More,TOOL , metalica itd.  i duzo muzyki jazoowej, Miles davis, coltrain itp.

Kolumny będa grały w salonie połączonym z kuchnią około 30m2 (salon około 22m2). Mieszkanie jest w starej kamienicy więc mam tez dosyć wysoko bo 3,3 metra.

Z góry będę wdzięczny za pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...