Skocz do zawartości

Denon AVR-X2600H - jakie kolumny pod filmy


HappySC

Recommended Posts

Witam, chce sobie zbudować kino domowe pod tv, nie musi być jakieś super, ale musi ładnie odtwarzać dźwięk w dolby atmos z płyt blu ray 4K, myślałem nad denon AVR-X2600H tylko nie wiem jaki zestaw głośników do tego wybrać, a może jest inny amplituner godny uwagi w cenie do 3000? na głośniki nie chcę wydawać więcej jak 3k gdyż jeszcze muszę kupić odtwarzacz blu ray 4k a to jest kolejny 1000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając ten sam amplituner i za namową forumowiczów skusiłem się na Heco Aurora 700. Co prawda kupiłem na razie tylko fronty, ale w stosunku do starych głośników (monitory Quadral Argent) jest znaczna poprawa. Kolumny te grają bardzo muzykalnie, dość szczegółowo, mają wyważone w odpowiednich proporcjach tony niskie i wysokie. Średnica również odtwarzana jest nienagannie, co szczególnie słychać przy wokalach. Posiadają również bardzo ładną stolarkę, co czyni je ozdobą salonu. Kolejną zaletą tego zestawu jest to że posłuchasz na nim muzyki jak i wykorzystasz w KD, czyli zestaw na lata.

Obawiam się tylko że w budżecie 3000 nie zakupisz wszystkich głośników, ale na fronty plus centralny przy dobrych negocjacjach powinno starczyć. A na tył jakieś używane podstawki a docelowo w późniejszym czasie dokupisz Aurorki. Pozostaje jeszcze kwestia czy chcesz suba.

Jeśli jednak muzyka Cię nie interesuje a tylko filmy to podejrzewam że wystarczy Heco Victa lub zestawy Kody, Tagi czy najtańszego Magnata ale to już niech si e wypowiedzą posiadacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dobrym rozwiązaniem może być zakup kolumn frontowych, a w przyszłości dokupienie pozostałych elementów. W takim przypadku masz wspomniane Heco Aurora 700 jeśli lubisz cieplejsze brzmienie z mocniejszym dołem, który uzyskasz na Denonie lub Polk Audio S55e.

W zakładanym budżecie zmieścisz się z polskimi Pylon Audio Pearl 25 + Sat + Center i jest to dobre zgranie z Denonem 2600h.

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...