Skocz do zawartości

Wymiana kolumn


krecio

Recommended Posts

Na dzień dobry witam wszystkich (to mój pierwszy post na tym forum)!

Problem mam taki. Muszę zmienić kolumny do stereo i KD. Do tej pory mam Monitor Audio Bronze BX5. O ile w KD jakoś tam to gra to w stereo (NAD 326BEE) już tak cudownie nie jest. Zdecydowanie brakuje mi dołu. Atrapa w postaci subwoofera to jednak tylko atrapa i raczej tego nie używam. Muszę wymienić je na coś innego. Ale mam także ograniczenia - ich wymiary. Maksymalna wysokość to 90 cm przy szerokości max. 23 cm. Spoglądałem na Klipsch R-610F ale brakuje mi jednego centymetra szerokości (masakra...). Słucham głównie lata 60-70, czasem coś nowszego (Nickelback), klasyka, jazz...Czy macie jakieś pomysły?  

Edytowano przez krecio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję - sub to taka bardziej proteza w stereo. To mam na myśli. Poza tym musiałbym mieć inny do KD i inny do stereo, a na to nie mam miejsca. 

Wymiary? Tyle właśnie mogą mieć żeby nie stały jak wciśnięte książki na regale.

 

Edytowano przez krecio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rel w stereo dobrze się zachowuje. A jaki masz duży pokój, jaki set masz???
Słabej jakości subwofery to nawet przyjemności w KD nie dadzą. Obudowa zamknięta takie najszybciej do stereo się nadają. SvS sb-2000 np taki lub RelT9i czy Sumico bliźniak S5.
Muzyki przez Amp AV słuchasz w starego czy masz wzmacniacz strikte pod stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma jakieś 25 m2, stereo to NAD 326BEE + NAD CDC 516BEE + Rega RP6 + Onkyo NS-6130 (pliki Flac tylko z NAS, żadne Tidale czy Spotify). KD jest tylko do tego co sama nazwa wskazuje i inaczej nie będzie🙃 Mimo, iż pokój jest dość duży to jestem mocno ograniczony możliwościami ustawień. A z wife wojować nie zamierzam....  Te Monitor jakie mam to po prostu fajnie grają, dość dużo szczegółów ale bardzo ograniczone są na dole. Przynajmniej tak moje ucho to słyszy.

Edytowano przez krecio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...