Skocz do zawartości

Onkyo TX-8390-opinie


Johan

Recommended Posts

Witam !!

Pragnę podzielić się moim spostrzeżeniem z ostatnich 4 lat, w którym jestem użytkownikiem Yamaha R-N602 i może wszystkiego nie wiem, ale podczas "studiowania" instrukcji obsługi jak i samego amplitunera nie zauważyłem wzmianki o trybie (jakże przydatnym) Gapless. Po 4 latach moich uporczywych działań i odsyłania mnie przez kompetentnych z powrotem do instrukcji obsługi zauważyłem skwapliwie poszukiwaną funkcję, ale niestety w aplikacji mconnect. Super, aplikacja działa jako serwer , jest superszybka, ale ma jedną wadę . Mianowicie strasznie obciąza smartfona i bateria podczas odsłuchu wystarcza na ok. 1/2 dnia w przeciwieństwie do MC, który nie obciąża tak ko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj także występuje problem z gapless ale można wymusić. Brzmienie onkyo jest muzykalniejsze z delikatniejsza górą. Yamaha rn803d brzmi dynamiczniej i bardziej szczegółowo i to który jest lepszy zależy od preferencji.

Mamy oba amplitunery w salonie dlatego też Zapraszam na odsłuch i do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, ale postanowiłem zaryzykować i kupiłem 8390.

Jestem mega zadowolony i choć głośniczki nie za duże ( Klipsch RP-250F) to całość gra naprawdę bardzo przyzwoicie.

W porównaniu do mojej Yamahy R-N 602 to zupełnie inna bajka i choć R-N 602 użytkowałem przez 4 lata to uważam, ze zamiana była dla mnie bardzo korzystna i chociaż nic jej nie brakuje to uważam, że całkowicie nowy Onkyo 8390 to zupełnie nowa generacja sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2020 o 08:43, S4Home napisał:

Konkurent dla 803 Yamahy. Gęsty mocny dźwięk. Pełny. Dostajesz HDMI w zamian za kalibrację. 

Mamy go. Wpadnij na odsłuch albo go wypożycz. 

Niewiem czy mówimy o tym samym urządzeniu. Właśnie skończyłem kalibrację pomieszczenia, nie ma też problemów Gapless. To po prostu działa.

Myślę, że Onkyo jest w tej chwili bezkonkurencyjne zostawiając wszystko daleko w tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Johan napisał:

Niewiem czy mówimy o tym samym urządzeniu. Właśnie skończyłem kalibrację pomieszczenia, nie ma też problemów Gapless. To po prostu działa.

Myślę, że Onkyo jest w tej chwili bezkonkurencyjne zostawiając wszystko daleko w tyle.

No nie bardzo. Tobie się mega podoba, a ja Onkyo 8390 odrzuciłem po odsłuchach...  Myślałem że jak zamienię swojego Onkyo 8250 na 8390 to po będzie to czego szukam. W 8250 drażniło mnie to ciepło... zdecydowałem się na odsłuch 8390 no i jest lepiej w stosunku do poprzedników, ale to wciąż ta sama onkyowa barwa dźwięku. Dalej to jest ciepły, spokojny dźwięk. Dla niektórych to może być cecha, ale dla niektórych to może być wada. W moim przypadku w tym wszystkim brakuje energii i detalu,  dla mnie to onkyo takie melodyjne do relaksowania, ale zarazem zamulone...  zupełnie nie w moim stylu. Postanowiłem posłuchać Yamahy rn803d i już po kilku minutach słuchania wiedziałem że to jest właśnie to! Więc na nic komuś funkcjonalność jak dźwięk z tego się nie spodoba. Dlatego tu nie ma sensu stawiać takich pewnych opinii, a raczej każdy powinien posłuchać, i dobrać do swoich kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Oczywiście głośniki to rzecz gustu i preferencji odsłuchu. 

Klipschy kupiłem zaraz po amplitunerze i służą mi od 4 lat. 

Pierwsze moje wrażenia optyczne to tragedia: małe, chude i mikrogłośniczki. Oczywiście poprzednie głośniki to jakiś no name o mocy 250 sin i 4 ohm więc spodziewałem się skoku jakościowego . Muszę przyznać, że Klipsch spełnił swoje zadanie, preferuję dobry bas i dużą dynamikę więc przy tych gabarytach kolumny oddają wszystko co dostają więc na pewno polecę odsłuch i ewentualny zakup coś z tego asortymentu. Jestem byłym szczęśliwym posiadaczem R-N 602, mam pozytywne doświadczenia i choć czasami trochę irytowała mnie aplikacja MusicCast to w sumie wszystko ok. Nie wiem czego używasz do sterowania, ale polecam mconnect ponieważ chodzi bezawaryjnie, szybko no i w większości odtwarza wszystko co dostanie. Wracając do głośników, po prostu trzeba posłuchać bo to w zasadzie najważniejsza chyba część systemu. Klipsch gra żywiołowo, dynamicznie, nie ma potrzeby w zasadzie kupowania subwoofera ponieważ system basu jest tak precyzyjny, że w większości przypadków zaspokaja potrzeby użytkownika. Ale są różne gusty więc radzę odsłuch kilku producentów na konkretnym sprzęcie. Kilka dni temu zmieniłem wzmacniacz na Onkyo 8390 i razem z nim grają jeszcze lepiej więc wybór należy poprzedzić dogłębną analizą w trakcie odsłuchu.

15 minut temu, lukluk71 napisał:

No nie bardzo. Tobie się mega podoba, a ja Onkyo 8390 odrzuciłem po odsłuchach...  Myślałem że jak zamienię swojego Onkyo 8250 na 8390 to po będzie to czego szukam. W 8250 drażniło mnie to ciepło... zdecydowałem się na odsłuch 8390 no i jest lepiej w stosunku do poprzedników, ale to wciąż ta sama onkyowa barwa dźwięku. Dalej to jest ciepły, spokojny dźwięk. Dla niektórych to może być cecha, ale dla niektórych to może być wada. W moim przypadku w tym wszystkim brakuje energii i detalu,  dla mnie to onkyo takie melodyjne do relaksowania, ale zarazem zamulone...  zupełnie nie w moim stylu. Postanowiłem posłuchać Yamahy rn803d i już po kilku minutach słuchania wiedziałem że to jest właśnie to! Więc na nic komuś funkcjonalność jak dźwięk z tego się nie spodoba. Dlatego tu nie ma sensu stawiać takich pewnych opinii, a raczej każdy powinien posłuchać, i dobrać do swoich kolumn. 

Hej 

Cieszę się, że znalazłeś firmę, która potrafi zadowolić Twoje muzyczny gust. Nie słuchałem Yamahy R-N 803, ale 4 lata użytkowałem R-N 602 i tutaj kierowałem się swoimi doświadczeniami opartymi na tym modelu. Nie mówię, ze Yamaha to zła firma ponieważ tak nie jest, ma na pewno wiele pozytywnych cech, ale postanowiłem sugerować się też głośnikami ( używam Klipsch r-p 250F) i się chyba nie pomyliłem. Oczywiście zawsze może być lepiej, wszystko kwestia ceny dlatego nie twierdzę, ze Onkyo to "numero uno", ale jest to nowa konstrukcja, aplikacja chodzi bez zarzutu, nie muli( mając Yamahę korzystałem z płatnej wersji mconnect ponieważ aplikacja musicCast czasami się ładnie mówiąc przycinała) no i w zasadzie tyle. Na razie to dla mnie nowość i jak to z nowością - cieszy, jak będzie dalej , zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Johan napisał:

Hej 

Oczywiście głośniki to rzecz gustu i preferencji odsłuchu. 

Klipschy kupiłem zaraz po amplitunerze i służą mi od 4 lat. 

Pierwsze moje wrażenia optyczne to tragedia: małe, chude i mikrogłośniczki. Oczywiście poprzednie głośniki to jakiś no name o mocy 250 sin i 4 ohm więc spodziewałem się skoku jakościowego . Muszę przyznać, że Klipsch spełnił swoje zadanie, preferuję dobry bas i dużą dynamikę więc przy tych gabarytach kolumny oddają wszystko co dostają więc na pewno polecę odsłuch i ewentualny zakup coś z tego asortymentu. Jestem byłym szczęśliwym posiadaczem R-N 602, mam pozytywne doświadczenia i choć czasami trochę irytowała mnie aplikacja MusicCast to w sumie wszystko ok. Nie wiem czego używasz do sterowania, ale polecam mconnect ponieważ chodzi bezawaryjnie, szybko no i w większości odtwarza wszystko co dostanie. Wracając do głośników, po prostu trzeba posłuchać bo to w zasadzie najważniejsza chyba część systemu. Klipsch gra żywiołowo, dynamicznie, nie ma potrzeby w zasadzie kupowania subwoofera ponieważ system basu jest tak precyzyjny, że w większości przypadków zaspokaja potrzeby użytkownika. Ale są różne gusty więc radzę odsłuch kilku producentów na konkretnym sprzęcie. Kilka dni temu zmieniłem wzmacniacz na Onkyo 8390 i razem z nim grają jeszcze lepiej więc wybór należy poprzedzić dogłębną analizą w trakcie odsłuchu.

Hej 

Cieszę się, że znalazłeś firmę, która potrafi zadowolić Twoje muzyczny gust. Nie słuchałem Yamahy R-N 803, ale 4 lata użytkowałem R-N 602 i tutaj kierowałem się swoimi doświadczeniami opartymi na tym modelu. Nie mówię, ze Yamaha to zła firma ponieważ tak nie jest, ma na pewno wiele pozytywnych cech, ale postanowiłem sugerować się też głośnikami ( używam Klipsch r-p 250F) i się chyba nie pomyliłem. Oczywiście zawsze może być lepiej, wszystko kwestia ceny dlatego nie twierdzę, ze Onkyo to "numero uno", ale jest to nowa konstrukcja, aplikacja chodzi bez zarzutu, nie muli( mając Yamahę korzystałem z płatnej wersji mconnect ponieważ aplikacja musicCast czasami się ładnie mówiąc przycinała) no i w zasadzie tyle. Na razie to dla mnie nowość i jak to z nowością - cieszy, jak będzie dalej , zobaczymy


To widzę ze Yamaha i Onkyo poprawili się stabilnością działania w swoich nowych modelach. Ja generalnie uważam że  Yamaha 803 jak Onkyo 8390 to krok do przodu w stosunku do poprzednich modeli. Tutaj bym się kierował wyborem kolumn, i do Klipshy Onkyo to dobry wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 6.03.2020 o 21:59, zbynio napisał:

Witam,zapytam kolege jak te klipsy zgrywaly sie z rn-602,nie czy nie kluly po uszach ?,mam 602-ke i mam zamiar zmienic kolumny w nie dlugim czasie,pozdrawiam.

Witam !!

Nie , nie kłuło po uszach. Zależy pewnie też i od kabli . Całość podłączona kablem Klotz 2,5 mm.( NIC SPECJALNEGO)

Teraz chodzi pod Onkyo tx-8390. Jest różnica na korzyść Onkyo, czuć przede wszystkim moc , jakość dźwięku jest też lepsza, ale nic spektakularnego.

Ogólnie Yamaha daje radę i za bardzo nie ma się do czego przyczepić.

W swojej klasie "wymiata". Klipsch to dynamiczne kolumny, dynamika utrzymuje się także przy minimalnej głośności. 

Proponuję udać się gdzieś do sklepu na odsłuch i wtedy zadecydować. Pozdrawiam

J.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2020 o 07:51, S4Home napisał:

Okejjjj

A co do apki i twoich spostrzeżeń 4 letnich ma Onkyo 8390?

Ok. witam!!

Mam okazję po kilkutygodniowym używaniu Onkyo Tx 8390 przekazać coś oczywiście subiektywnego innym użytkownikom forum.

Mając na uwadze mój poprzedni amplituner, Yamahę R-N 602 postaram się odnieść do tego konkretnego ( nie 803 ponieważ nie słuchałem) modelu. 

Otóż podstawowa różnica to oczywiście HDMI dające możliwość pełniejszego wykorzystania sprzętu, kolejna różnica to pełniejsza regulacja wysokich i niskich częstotliwości, a także możliwość korekty dźwięku poprzez oprogramowanie wzmacniacza ( dotyczy tylko i wyłącznie plików skompresowanych). Oczywiście jest też możliwość  regulacji głośności na głównym kanale co akurat proponuje też Yamaha, która idzie nawet trochę dalej i daje możliwość regulacji każdego źródła dźwięku. Ale do rzeczy. To co akurat niezmiernie mi się podoba to rds widoczny przy odsłuchu z takich źródeł jak Tidal,( niewiem jak inni ponieważ od czasu zakupu korzystam tylko z tego źródła dźwięku) czy radia internetowego, a więc w każdej chwili wyświetlacz pokazuje nam wszystkie dane dotyczące aktualnie odtwarzanej muzyki, takie jak: wykonawcę, tytuł czy częstotliwość . Oczywiście wyświetla również na aplikacji Pliki MQA, z którymi doskonale sobie radzi bez problemów. Oczywiście trzeba również wspomnieć też i o procesorze, który potrafi dekodować bardzo gęste pliki . W Onkyo to 384 kHz/32-bit, ( Yamaha 192 kHz / 24 bit ). Jest oczywiście możliwość kalibracji ustawień amplitunera więc można skorzystać z oferty producenta. Ciężko jest porównywać model Yamahy  ponieważ po pierwsze jest to tylko i wyłącznie amplituner nie posiadający  HDMI  i na dobrą sprawę Yamaha dopiero wyprodukuje model, który będzie posiadał podobne wyposażenie. W każdym bądź razie z zakupu jestem bardzo zadowolony, sprzęt śmiga aż miło, a niewiem czy kiedykolwiek wykorzystam jego możliwości ponieważ odtwarzam tylko dźwięk z cd lub z serwisu Tidal do którego niejako z racji MQA zostałem przypisany. Oczywiście można mówić jeszcze o wielu możliwościach Onkyo, ale jak dla mnie wymiana amplitunerów okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiać

9 godzin temu, Johan napisał:

niewiem czy kiedykolwiek wykorzystam jego możliwości ponieważ odtwarzam tylko dźwięk z cd lub z serwisu Tidal

Jeśli masz na myśli to

9 godzin temu, Johan napisał:

W Onkyo to 384 kHz/32-bit

to uwierz nie to decyduje o klasie sprzetu. I nie to decyduje że sprzet będzie grał lepiej. 70% osób nie wie czy gra MP3 320 kbps czy FLAC.

To czy wykorzystujesz potencjał swojego systemu zalezy od połączenia Onkyo pod kolumny które posiadasz.

1. Czy to się zgrywa

2. Czy to gra tak jakbyś tego chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dla mnie jest ok . Głośniki to Klipsch RP-250F, bardzo dynamiczne , oddające dźwięk nawet przy minimalnym nagłośnieniu. Użytkuję już 4 lata i jestem zadowolony z zakupu. Inaczej grały "pod Yamahą", a inaczej pod Onkyo, ale to wynika już z różnego brzmienia tych dwóch amplitunerów . Mnie zadowala bardziej aktualna konfiguracja.Co do kabli to standard, nic nadzwyczajnego. Kable firmy Klotz 2,5 mm 2 x 6 m ( niestety mam takie ustawienie pokoju, że głośniki mogą stać tylko i wyłącznie w wyznaczonym miejscu ) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Dnia 5.09.2020 o 13:24, sergio3950 napisał:

A co sądzicie o połączeniu ww onkyo z aurora 1000 na 20m2? Obecnie posiadam stare kino (onkyo 509) i myśle nad zmianą na stereo.  Muzyka to elektronika i filmowa.  Ma takie połączenie sens? 

Witam,

prosiłbym doświadczonych kolegów o poradę w sprawie użycia ONKYO TX 8390 do napędu kolumn PIEGA 40.2. W stronę

ONKYO kieruje mnie moc  (kolumny 4 Om), ale chciałby uzyskać tajże dobre brzmienie muzyki poważnej i jazu,  dokładne i dynamiczne.

Czy z ONKYO może się to udać?

Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Polecam z własnego doświadczenia 8390 z Klipsch RP-280f i do tego snu SVS Sb-12  (z aktualnych modeli porównywalny jest 3000). Rok, elektronika, pop, soul brzmią bardzo dobrze, jest sporo dynamiki, mocy, przestrzeni i powietrza. Dodatkowo przy kinie akcji są wrażenia przestrzenne - to wszystko w salonie 45 metrów, gdzie do kolumn mam prawie 4 metry, a rozstaw między nimi wynosi około 2 metrów. Od ściany odstawione na 0,5 metra. Osobiście polecam, ponieważ nic do 10 tyś nie zagrało nawet porównywalnie - ale to moja subiektywna ocena  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2020 o 14:40, Andrzej nowy napisał:

Witam,

prosiłbym doświadczonych kolegów o poradę w sprawie użycia ONKYO TX 8390 do napędu kolumn PIEGA 40.2. W stronę

ONKYO kieruje mnie moc  (kolumny 4 Om), ale chciałby uzyskać tajże dobre brzmienie muzyki poważnej i jazu,  dokładne i dynamiczne.

Czy z ONKYO może się to udać?

Andrzej

Moim daniem zdecydowanie nie.

To nie jest amplituner do tych kolumn. Mozna go stosować do kolumn RP280 lub podobnych. Ale nie do takich modeli PIEGI i jazzu i klasyki.

Tutaj idż w klasyczny wydajny wzmacniacz. A sieć załatw osobnym urządzeniem.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...