Skocz do zawartości

yamaha MusicCast RX-S602 + magnat monitor supreme 1002 ???


Recommended Posts

 

witam wszystkich na forum

mam parę pytań i proszę o pomoc

docelowo chciałbym mieć taki zestaw (brakuje mi amplitunera, odtwarzacz blu ray, i głośników frontowych)

link: https://zapodaj.net/4d9de8a77aec8.jpg.html

nie wiem czy  wszystko jest tak jak powinno być podłączone i wszystko będzie do siebie pasować ,więc jeśli jest coś nie tak proszę o opinie lub sugestie.

wszystko będzie stało koło siebie więc wole mieć wszystko na kablach niż przez łączność bezprzewodową.

dodam żę nie jestem jakimś koneserem czystego dzwięku i nie będę słuchał na cały regulator bo by mnie sąsiedzi zjedli :)

pokój 18 m2  , 60% muzyka (klubowa) - 40% film  

pytanie 1 

czy amplituner yamaha MusicCast RX-S602 będzie pasował do głośników magnat monitor supreme II 1002 ?

(w salonie hi-fi facet powiedział mi że nie zna fizycznych parametrów tych głośników i mi nie doradzi.)

pytanie 2

wybrałem taki amplituner ponieważ jest slim (wysokość 11 cm)  

mam taką szafkę rtv  

link : https://zapodaj.net/d02557020ddd9.jpg.html

i już raczej jej nie zmienie specjalnie pod amplituner, za duże koszta dla mnie. (nie przewidziałem tego)

facet w salonie hi-fi powiedział że amplituner nie może stać w szafce która nie ma przynajmniej 15 cm wolnej przestrzeni nad amplitunerem

a u mnie będzie 8 cm. Moja szafka jak widać na zdjęciu ma plecki z płyty i brak boków z płyty. czy naprawdę te amplitunery tak się grzeją że grozi to przegrzaniem ?

co myslicie zeby nad pułką zamontować wiatraczek/wentylator 12v z z termikiem który by się właczał gdy podniesie się tam temperatura i rozdmuchiwał ciepłe powietrze

nad amplitunerm na boki, czy to coś da i rozwiąże problem.

pytanie 3

yamaha MusicCast RX-S602 czy yamaha MusicCast RX-S601D są w podobnej cenie który wybrać,według mnie ma podobne parametrym ale może jest w nich jakiś
szczegół i jeden z nich będzie lepiej pasował do mojego zestawu ze zdjęcia ?

z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi i rady
pozdrawiam tomek
 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z dopiskiem D ma po prostu radio dab w komplecie.

Dźwięk jaki uzyskasz w tym połączeniu będzie bardzo mięsisty. Mocny. Kinowy. Całkiem nie głupie połączenie chodź za amplituner dajesz dużo więcej niż za kolumny. 

Zapytam odwrotnie , skąd pomysł na slim? Bo zapewne tu tkwi szkopul. Magnat to tanie a dobre kolumny. Ewentualnie heco victa 702 albo trochę drożej tannoy 7.4

Pozdrawiam i zapraszam na odsłuch i po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...