Skocz do zawartości

Amplitunery Pioneer - moc


WojtekT

Recommended Posts

Po wymianie kolumn na Aurora 1000 (set 5.1) zaczynam się rozglądać za nowym amplitunerem zamiast mojego Pioneera vsx922. Przeglądałem katalog Pioneera (taki sentyment) i wpadły mi w oko VSX-LX504 lub SC-LX704. Jedna rzecz mnie jednak mocno zastanawia model 504 ma deklarowaną moc 215W (1 kanał , 6 Ohm, THD 10%)  natomiast 704 - 205W (1 kanał, 6 Ohm, THD 1%). Te wartości są do siebie zbliżone (wiem że trudno je bezpośrednio porównać ze względu na różne wartości THD). Natomiast najdziwniejsze są wartości mocy zasilania. Model 504 ma deklarowane 870W a 704 tylko 310W. Czy te urządzenia mają tak różną budowę, że lepsze (zakładam że model 704 jest lepszy) potrafi uzyskać podobną moc przy niższej mocy zasilania? Pytanie drugie - czy na prawdę między tymi modelami będzie zauważalny przeskok jakości - przy zachowaniu aktualnego zestawu kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo modele wyższe Pioneera pracują w klasie D. Natomiast te niższe są kopiami Onkyo. I model 504 jest odpowiednikiem Onkyo 840. Pioneer został wykupiony w całości przez Onkyo. Od tego roku widzę że próbują różnicować delikatnie swoje amplitunery i wyciągnąć sekcje Pioneera z dolka. 

Do Aurory 1000 504 czy właśnie Onkyo 840 to dobry wybór.

Polecam.

Ewentualnie Yamaha 685 + końcówka mocy albo integre. Będzie jesczze lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że model 704 jest już "za dobry" dla tych kolumn czy raczej różnica w cenie pomiędzy tymi amplitunerami nie oddaje skoku w jakości grania?

Pomysł z oddzielną końcówką mocy jest fajny, ale nie mam na nią miejsca. Amplituner stoi w szafce bez pleców i jest nad nim jakieś 12cm pustego miejsca, ale amplituner z końcówką mocy się nie zmieści albo będzie im za ciasno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że SC LX to prawdziwa seria lx. Vsx zostało stworzone aby sztucznie podnieść wartość towaru. 

Nie uważam że byłby to przerost formy nad treścią. 

12 cm to mało dla modelu 504. On się tam zagotuje i to nie podlega gwarancji. Więc uważaj. Amplituner w klasie D spisze się tu lepiej. Albo przenieść na szafkę i opcja z końcówką.mocy która zapewni lepszy dźwięk niż topowe amplitunery.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie po twoim poście zapoznałem się z instrukcją obsługi obu amplitunerów (504 i 704) i nie ma tam żadnych informacji na temat przestrzeni jaka powinna być zapewniona aby urządzenie się nie przegrzało. Jest tylko uwaga o pozostawieniu wystarczającej przestrzeni dla wentylacji i, że urządzenie w przypadku za wysokiej temperatury wyłączy się. W takiej sytuacji nie wiem na jakiej podstawie serwis może odrzucić zgłoszenie reklamacyjne.

A z doświadczenia - ile miejsca na wentylację jest wystarczająco - mój amplituner stoi w szafce z drzwiczkami z przodu ale bez pleców. Na razie nie zdarzyło mi się aby się wyłączył (z jakiegokolwiek powodu).

Edytowano przez WojtekT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest w interesie żadnego producenta. Kupisz kolejny :)

a zabezpieczenie włączy się 3 razy w za 4 już nie. Dodatkowo ono gasi amplituner przy konkretnej temperaturze. Tam jest termostat. Chroni na przykład końcówki mocy. A układy HDMI przegrzewają się wcześniej. Znany przypadek. 

z doświadczenia. Wydajne amplitunery z klasą AB. Luz to wysokość ich samych. Te słabsze o których tu nie mówimy może być deczko mniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak konkretnych zakupach tylko i wyłącznie odsłuch prawdę Ci powie. Jednak rozważ tańszy amplituner i dedykowaną końcówkę mocy na fronty np

https://sklep.rms.pl/exposure-2010-s2-pwr-2010s2-koncowka-mocy-stereo-75w

https://sklep.rms.pl/nuprime-sta-9-sta9-koncowka-mocy-stereo-2x120w-mono-1x290w-rms-w-klasie-a-d

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wracam jeszcze do tematu. Dedykowana końcówka mocy na tą chwilę odpada (może kiedyś), lecz w oko wpadł mi starszy model Pioneera SC-LX801. Cena jest atrakcyjna - około 4,5kPLN za nowe urządzenie. Czy ktoś z was miał z tym amplitunerem do czynienia? Jakieś wady/zalety? Czy dużo stracę kupując LX801 w stosunku do LX704 lub LX504 (tu chyba raczej zyskam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile lx901 lx904 lx701 lx704 lx79 lx89 można śmiało porównać do lx801 to VSX-LX504 VSX-LX503 VSX-LX501 jest to całkowicie inna półka jakości i brak zaawansowanej kalibracji jaka jest w modelach wyższych, no i brak eARC można by uznać za rzecz która tracimy reszta funkcji to pierdoły.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...