Skocz do zawartości

Niskoprofilowe głośniki centralne - Klipsch, Polk czy Taga?


azymut38

Recommended Posts

Witam. Aktualnie posiadam zestawik  amplituner Yamaha + kolumny Dali (Zensor). 

Potrzebuję głośnika centralnego o małej wysokości, ma on znajdować się pod telewizorem, niestety ekran zaczyna się już na wysokości 13,5 cm, stąd też głośnik musi być maksymalnie niski. 

Po lekturze ofert znalazłem 3 modele, które by pasowały:

1) Polk Audio S35E, szer. 61,98 cm, wys. 10,48 cm;

2) Taga Harmony Platinum LCR-60 SL, szer. 76 cm, wys. 13,5 cm;

3) Klipsch R-34C, szer. 66,04 cm, wys. 13,21 cm.

 

Skłaniam się oczywiście ku Polk Audio, ale nie wiem czy to rozsądny mariaż z Dali i Yamahą....Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21/S4Home - dziękuję, bo część sprzętu kupowałem od Was i jestem zadowolony. 

Wpadł mi jednak do głowy jeszcze jeden pomysł.....a może by tak postawić telewizor na głośniku centralnym? Muszę tylko sprawdzić ile waży ale podstawka ma dość dużą powierzchnię więc ciężar byłby szeroko rozłożony, wypadałoby wtedy dobrać tylko stosownie głęboki głośnik centralny - podstawka TV ma kształt elipsy.

Tu oczywiście myślałbym o Dali Zensor Vokal, ew. Dali Oberon Vokal, tylko nie wiem jak solidnie zbudowane są te kolumny i czy możnaby na nich coś stawiać. Szukając rozwiązania zagadnienia na forum AVS spotkałem się z komentarzami, że można tak robić, a nawet wpływa to pozytywnie na kolumnę, bo rzekomo dociążona gra lepiej.

Jakie jest Wasze zdanie? 

Mogę ew. wymienić stojak pod TV kupując jakiś uniwersalny, ale wyższy np. https://allegro.pl/oferta/biurkowy-stojak-uchwyt-podstawa-noga-do-tv-kfg-1-7116984595 - i wtedy mam więcej miejsca bezpośrednio pod TV i problem znika. Telewizor nie jest już dawno na gwarancji, więc mogę sobie kombinować.

Edytowano przez azymut38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - telewizor waży prawie 25 kg (plazma), więc postanowiłem umiejscowić go wyżej, żeby zrobić dość miejsca na centralny.

Jeszcze tylko nurtuje mnie kilka zagadnień:

1) Czy zamiast Dali Zensor Vokal do zestawu Yamaha 685 + Dali Zensor mogę zapodać Dali Oberon Vokal (kolorystycznie pasuje).

2) Co jeszcze ew. pasowałoby w okolicach tej ceny do przedstawionego zestawu? Polk Audio Signature S30?

 

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc.

Pozdrawiam. 

Edytowano przez azymut38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nawet zamontowanie nowego stojaka nie rozwiązało problemu na tyle, żeby po prostu móc tam wsadzić centralny od Dali. Telewizor po zamontowaniu nowego stojaka jest sporo wyżej, ale jako że ma grubą dolną belkę to miejsca wcale nie zrobiło się tak dużo.

 

IMG-9210.jpg&key=6e6d9b450f9888bf95edbc5

 

Mieści się na styk (wejdzie pod spód) dotychczasowy głośnik centralny czyli Dali Zensor Pico Vokal, który ma równo 141 mm wysokości i który chce wymienić, bo gra za słabo względem pozostałych i był kupiony jako taka trochę "zapchajdziura".  Linia, powyżej której zaczyna się czujnik podczerwieni (ta część z fakturą) zaczyna się na wysokości ok. 165 mm, tyle, że jak wsadzę przed odbiornik TV głośnik centralny Dali Oberon (wys. bez nóżek 161 mm) to prawie będzie się stykał z poziomem czujnika i prawie na bank będzie go zasłaniał kiedy będzie się chciało operować pilotem z niższego kąta (np. z wersalki). Dlatego muszę dobrać coś innego niż Dali Oberon Vokal do moich Zensorów.  Zależy mi też, żeby głębokość nie przekraczała najlepiej 20 cm, no max 24 cm. Mam więc z powrotem do wyboru:

1) Polk Audio Signature S35E, szer. 61,98 cm, wys. 10,48 cm, gł. 15,49 cm - ponoć fajny;

2) Taga Harmony Platinum LCR-60 SL, szer. 76 cm, wys. 13,5 cm, gł. 11 cm - nie spotkałem w ogóle recenzji tego;

3) Klipsch R-34C, szer. 66,04 cm, wys. 13,21 cm, gł. 15,74 cm - słabo oceniany na forum.

Jeszcze z droższych serii są następujące centralne spełniające kryteria:

a) Martin Logan 6 - kompaktowa seria...

b) Klipsch RP-400C  - z linii referencyjnej, rekomendowany na forum, ale pytanie czy w parze z Dali....

c) Martin Logan Motion 8 - kompaktowa seria...

d) Dynaudio Emit M15 C - ciekawa propozycja, pytanie czy jest sens do Zensorów....

 

Co radzicie w tym momencie? Brać Polk Audio Signature S35E?

Edytowano przez azymut38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Markcox napisał:

rekomendowane na forum są 404/504 (ew. starsze 440/450), ale taka skrzynia na bank nie spełni Twoich warunków wymiarowych ;) 

i to jest jednak odmienne granie, niż w przypadku Dali

Co do głębokości, to w zasadzie jest na styk, reszta jest OK > https://www.klipsch.com/products/rp-400c-center-channel-speaker: wymiary: 5.6” (14,22 cm) x 16” (40,64 cm) x 9.65” (24,51 cm)...ale rozumiem, że brzmienie z innej bajki

Edytowano przez azymut38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...