Skocz do zawartości

Głośniki efektowe


PrzemPrzem

Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem ostatnio zestaw Onkyo NR-696 i dwie kolumny Monitor Audio Bronze 6. Teraz chciałbym dołożyć jeszcze głośnik centralny i dwa surround. 

Jeśli chodzi o centralny, to wybór jest prosty i stawiałbym na bronze center. Chciałbym się natomiast poradzić przy wyborze głośników efektowych.

Pokój wygląda tak jak na załączonym zdjęciu. Jak widać, kanapa stoi przy samej tylnej ścianie i nie chciałbym jej bardzo ruszać. Z jednego boku mam wejście do pokoju, a z drugiego firankę, więc umieszczenie głośników z boku też specjalnie nie wchodzi w grę - czyli najlepiej, gdyby były na tylnej ścianie. 

Stąd moje pytanie - które głośniki efektowe w takim układzie sprawdzą się najlepiej i gdzie je najlepiej umieścić? Nie wpisuję budżetu, ale powinny być podobnej klasy, co fronty.

Pokój ma wymiary 4x4m.

IMG_20200208_233240.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PrzemPrzem napisał:

więc umieszczenie głośników z boku też specjalnie nie wchodzi w grę - czyli najlepiej, gdyby były na tylnej ścianie. 

Mając podobny problem satelity umieściłem na uchwytach Vogelsa 

https://www.tophifi.pl/glosniki/uchwyty-do-glosnikow/vlb-200.html

tylko trochę inaczej niż przewidział producent uchwytu , ale się sprawdza :)

IMG_0805.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Najbardziej mi się podobają bronze fx jednak. Pożyczyłem od kolegi bronze br1, ale dźwięk wydaje mi się zbyt punktowy. W FX nie powinno być tego problemu. @marcinZG rozwiązanie z Klipschami na pewno ciekawe, ale jednak wychodzi dużo drożej i chyba Bronze fx będą dla mnie ok patrząc na cenę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, PrzemPrzem napisał:

@marcinZG rozwiązanie z Klipschami na pewno ciekawe, ale jednak wychodzi dużo drożej i chyba Bronze fx będą dla mnie ok patrząc na cenę :)

Doskonale Cię rozumiem, też biłem się z myślami przeszło pół roku z uwagi na cenę, ale koniec końców udało mi się wyrwać RP-402S za 1080 zł za szt, a to już była na tyle kusząca cena, że w końcu się zdecydowałem ;) Pewnie pomógł też fakt, że mam w mieszkaniu sporo dodatków kolorze miedzi i te miedziane membrany w Klipschach po prostu aż się prosiły, żeby postawić je w salonie... Gdyby nie Klipsche na pewno skończyłoby się na Bronze FX, bo wcześniej miałem MR-2 i to po prostu nie było to, przynajmniej nie w kwestii głośników surround.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsche z wyglądu mi się podobają, ta miedziana membrana faktycznie bardzo ładna. Ale wszystko inne przemawia na nie, łącznie z kolorem, bo czarny na mojej ścianie za bardzo by się wyróżniał. No i cena robi swoje. Ciekawy jestem jaka by była różnica w brzmieniu w moim pokoju między tymi dwoma centralnymi. Domyślam się że u Ciebie brzmi pięknie 🙂

Tak czy tak, fx wydają się być optymalnym wyborem w moim przypadku 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...najgorsze co może to każda kolumna z innej parafii.
W kd chodzi o spójność dźwięku to raz temu najlepsza opcja to kupić do zestawu. Kolega od Klipsch jest w lepszej sytuacji niż Ty. Ma central i efekty jedynie fronty zmieni i gitara a u Ciebie nie jest już tak dobrze. Ponadto z Monitor Audio kupisz też ewentualnie fajne głośniki sufitowe pod Atmosa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcinZG napisał:

Ja ostatnio miałem podobny dylemat i forntów Bronze 6 dołożyłem centralny i głośniki efektowe Klipscha z serii Reference Premiere.

Myślę, że to nie grosze rozwiązanie, jeśli nie lepsze, szczególnie w kwestii głośnika centralnego, ale też droższe.

Lepsze, ale faktycznie droższe. No i kolor to różnie się zgrywa. Wiele osób na to patrzy. 

Bronze centralny i surroindy nie odstają .

Na prawdę w tym konkretnym przypadku to po prostu jedna słuszna droga. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BaliGdynia napisał:

jedynie fronty zmieni

Słucham też muzyki na moim zestawie, więc fronty nadal będą najważniejszym elementem. Wolę ustawiać cały zestaw pod nie niż odwrotnie.

To jest trochę jak ze składaniem komputera - niby można wymienić pojedynczą część, ale później okazuje się, że do nowej karty graficznej potrzeba lepszej płyty głównej, ta płyta główna z kolei obsługuje lepszą pamięć i ma inne złącze na procesor itd. Tutaj jest podobnie, jakbym wymieniał fronty to może się okazać, że potrzebny będzie lepszy amplituner/dodatkowy wzmacniacz. Te bronzy mnie zadowalają jak na razie i chciałbym ich słuchać jeszcze przez kilka lat. Wydaje mi się, że w moim przypadku korzystniej będzie pozostać przy komplecie od MA, a "odłożone" pieniądze przeznaczyć za jakiś czas na dodatkowy wzmak do frontów.

Cieszy mnie w każdym razie, że jest taki wybór różnych rozwiązań :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PrzemPrzem napisał:

Klipsche z wyglądu mi się podobają, ta miedziana membrana faktycznie bardzo ładna. Ale wszystko inne przemawia na nie, łącznie z kolorem, bo czarny na mojej ścianie za bardzo by się wyróżniał.

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

No i kolor to różnie się zgrywa. Wiele osób na to patrzy.

Dla mnie też miało to niebagatelne znaczenie, cały salon mam w bązach, więc okleina to musiał być orzech, ale Klipsche też są w okleinie orzechowej.

Jedyne co może Cię powstrzymać to cena ;) Bo w kwestii zgrywania się z resztą zestawu, to dla mnie nie problem, że fronty są z innej firmy, grunt, żeby centralny i surroundy były z jednej.

Tak czy siak, myślę, że zmiana będzie dla Ciebie zauważalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...