Skocz do zawartości

Jak podłączyć Yamaha rxv 685 do telewizora


Daniel Liszka

Recommended Posts

Witam. 

Mam problem z podłączeniem w/w amplitunera Yamahy do TV Sony Bravia i dekodera Canal plus. Obecnie amplituner z TV mam połączony kablem Hdmi po ACR (wtyczki w obu urządzeniach są opisane że obsługują ten format). TV z de koderem też po hdmi. Mój problem polega na tym iż kino załącza mi się każdorazowo wraz z włączeniem TV, co dla mnie jest bezsensem...bo jeśli nie potrzebuje odtwarzania głosu przez głośniki (bo np. oglądam wiadomości) to kino za każdym razem muszą wyłączać, albo "mieć" kino odłączone wtyczka z prądu...i tylko wówczas po włączeniu tv i dekodera dźwięk mam odtwarzany w tradycyjny sposób. 

Jak te rzeczy (kd, TV, dekoder) podłączyć/skonfigurować abym to ja (poprzez włączenie kina pilotem) decydował kiedy dźwięk ma być odtwarzany przez głośnik TV a kiedy przez głośniki kina domowego? 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Daniel Liszka napisał:

Jak te rzeczy (kd, TV, dekoder) podłączyć/skonfigurować abym to ja (poprzez włączenie kina pilotem) decydował kiedy dźwięk ma być odtwarzany przez głośnik TV a kiedy przez głośniki kina domowego? 

Wg. mnie jedynym rozwiązaniem jest po załączeniu amplitunera / automatycznie włączy się TV/ wyłączenie go i u mnie wówczas TV przechodzi automatycznie na głośniki telewizora , lub jak tak się nie stanie możesz przełączyć na ta funkcję z poziomu pilota TV. Powinna być jeszcze możliwość wyłączenia synchronizacji w amplitunerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Wg. mnie jedynym rozwiązaniem jest po załączeniu amplitunera / automatycznie włączy się TV/ wyłączenie go i u mnie wówczas TV przechodzi automatycznie na głośniki telewizora , lub jak tak się nie stanie możesz przełączyć na ta funkcję z poziomu pilota TV. Powinna być jeszcze możliwość wyłączenia synchronizacji w amplitunerze.

Odnośnie wyłączenia synchronizacji w amplitunerze. Może to brak wiedzy z mojej strony ale jeśli to zrobię wówczas wogóle nie potrafię odtworzyć dźwięku z TV na kinie domowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A dlaczego nie podłączysz wszystkiego pod amplituner i stamtąd do TV? Ten model ma pass-through, sygnał przechodzi w trybie standby i włączasz sobie TV bez włączania amplitunera. Musisz to tylko ustawić w menu amplitunera. 

Edit: str 115 instrukcji, pogrubienia ode mnie. Ustaw na "auto" bądź "on": 

Setting the use of HDMI Standby Through
Select whether to output video/audio (input through HDMI jacks) to the TV when the
unit is in standby mode.

NOTE
If this function is set to “On” or “Auto”, you can use the input selection keys (HDMI 1–5) to select an HDMI
input even when the unit is in standby mode (the standby indicator on the unit blinks).
Setup menu
“Video/HDMI” > “HDMI Standby Through”
Settings
Off Does not output video/audio to the TV.
Auto Automatically selects whether to output video/audio depending on the
status of the connected device.
On Outputs video/audio to the TV.
(The unit consumes more power than when “Off” or “Auto” is selected.)
NOTE
▪ “Off” is not selectable when “HDMI Control” is set to “On”.
▪ For details on “HDMI Control” in the “Setup” menu, see the following:
– “Setting the use of HDMI Control” (p.115)

Edytowano przez M.M.M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...