Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 i Yamaha RN803 - coś wyżej ?


lukluk71

Recommended Posts

Panowie.... i Panie. Na początku dziękuję za pomoc w dobraniu sprzętu: Heco Aurora 700 Jamaszka 803. Świetnie zestaw gra, a w raz z wygrzewanie coraz lepiej to brzmi ;)  Ale w tym poście nie będzie chodziło o mnie, bo z obecnego zestawu jestem ogromnie zadowolony i nie planuje na razie zmian.

Sytuacja jest taka, że zaraziłem już jedną osobę w mojej rodzinie tym sprzętem, a że ta osoba jest całkiem zielona w temacie i nie korzysta z takich miejsc jak fora, poprosiła mnie o pomoc w wyborze. To jest rodzina, ale będę pisał o tej osobie jako kolega (łatwiej). Koledze bardzo się podoba dźwięk z mojego zestawu, i generalnie już praktycznie chciał kupić. Ale po dłużej rozmowie okazało się że nie ma problemu żeby przeznaczyć większy budżet od mojego. Czyli może kupić jeszcze coś lepszego. Ma do przeznaczenia do 9- 10,000 zł. Z góry wiadomo że elektronika to będzie amplituner ze względu na funkcjonalność i brak miejsca na klocki, pewnie Yamaha 803. Pozostają do wybrania kolumny w kwocie ok 6,000zł za komplet.  Generalnie koledze podoba się ten dźwięk który dają Aurory, czyli Bass musi być dość zbliżony, średnica i góra też (zbliżony ale lepszy) chodzi o podobny styl grania. I tu pytanie, jakich lepszych kolumn szukać które dźwiękowo będą podobne klimatem do Aurora ale zarazem lepsze? 

co do preferencji muzycznych. Gościu głównie słucha muzyki filmowej, gitarowej. Czasami jakieś disco 80” czasami jakieś deephouse. Generalnie to nie ogranicza się do jednej kategorii. Pewnie będzie jakiś TIDAL. 

Czyli szukamy takich Heco Aurora 700 - tylko półka wyżej. 
 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem że jest taka firma, słyszałem nie raz że polecana nawet ale nigdy nie brałem pod uwagę. Gdy na własne oczy zobaczyłem i usłyszałem. Dla mnie bomba. Nawet się zastanawiałem nad zmianą z MA Silver10 na nie ale tu nie był krok w przód tylko w bok.
Jeśli kolega je widział to na bank był w salonie i tam na bank inne kolumny też były to mógł odsłuchać przecież. Sam też dostałeś mnustwo propozycji co do kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szkoda, że Pylony Diamond się nie podobają bo brzmieniowo to naprawdę fajne połączenie dla Yamahy 803 i udane rozwinięcie brzmienia po Heco Aurora 700. Proponuję jeszcze Audio Academy Hyperion IV, Audio Physic Classic 8 lub Dynaudio Emit M30. Warto odsłuchać tych modeli - powinny się podobać, powinny również zaoferować słyszalnie wyższą jakość od Heco. Nawet jeśli się nie spodobają to będziemy już przynajmniej wiedzieli co się nie podobało i łatwiej będzie doradzić coś innego, już bardziej trafnie. Bez odsłuchu się nie obejdzie.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ostatecznie będzie robiony odsłuch. Ale chcemy się naprowadzić na jakieś konkretne modele.  Co do Pylonów, znajomy widział u mnie Pearle 25 i w ogóle nie jest jakoś przekonany żeby płacić za PL markę. Ale mam kilka pytań i może przekonam.
 

Pylony 28 są większe gabarytowo od Heco Aurora 700 ? 
Czy do pomieszczenia 23m2 Diamondy nie będą dudniły basem? Mam dość podobny metraż, to można porównać do Heco aurora 700. I czy nie będzie lepiej wziąć wersje 25. 
 

Pogadam z nim o tych Diamondach. Tylko muszę go jeszcze jakoś przekonać. Czego dostanie więcej w stosunku do takiej Aurory  jak kupi Diamondy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ostatecznie będzie robiony odsłuch. Ale chcemy się naprowadzić na jakieś konkretne modele.  Co do Pylonów, znajomy widział u mnie Pearle 25 i w ogóle nie jest jakoś przekonany żeby płacić za PL markę. Ale mam kilka pytań i może przekonam.
 
Pylony 28 są większe gabarytowo od Heco Aurora 700 ? 
Czy do pomieszczenia 23m2 Diamondy nie będą dudniły basem? Mam dość podobny metraż, to można porównać do Heco aurora 700. I czy nie będzie lepiej wziąć wersje 25. 
 
Pogadam z nim o tych Diamondach. Tylko muszę go jeszcze jakoś przekonać. Czego dostanie więcej w stosunku do takiej Aurory  jak kupi Diamondy ?
Człowieku, sorry o czym Ty mówisz, porównujesz Perły25 za 1500zł za parę do Diamentów28 za 6tyś za parę. Czy wy wogole je widzieliście na oczy???
Po perłach jest jeszcze seria szafir jak coś i tu można polemizować z wyglądem. Ja widziałem jedne jak i drugie kolumny i też testowałem. Perły25 najsłabsze i aż dziwię się że Pearl27 nie kupiłeś, o niebo lepiej graja, ale nie wyglądają ale za to cena nadrabiają.
Diamond28 ślicznie wykonane kolumny, dbałość o szczegóły, te cokoły na których ona stoi, same głośniki jakie są zastosowane 19mm kopułka tekstylna firmy Scan Speak, natomiast średnie tony i dół pasma powierzono parze 18cm przetworników norweskiego Seas-a, kolorystyka czy HG lakier kolumn.
Ja testowałem Pylon Pearl27, Melodika BL40 MK3, Dali Oberon7, Klipsch R620F, Heco Aurora700 i na koniec Diamond28 które zdeklasowały każde kolumny nawet Heco. Pełna kontrola dźwięku od cichego do głośnego słuchania. Jako źródło była Yamaha RX-V485 czyli słaby model i po BT wszytko było. Jeśli do 3tyś to Heco były uniwersalne do ale Diamond28.... Zresztą powinniście sami ich posłuchać bo na prawdę warto a nie na YT patrzeć czy na foty w necie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podchodzimy do tematu od nowa.  Kolega miał okazje słuchać Dali Zensor 7 i tez mu się spodobały. Generalnie on nie ma sprzętu audio w domu i ciężko mu się do czegoś odnieść. Sam wiem ze nie izbie podstawowego zestawu nie potrafiłem określić czego mi brakuje. Dopiero przy Pearlach 25 i Onkyo potrafiłem sobie określić jakieś oczekiwania. Myśle że lepszym sposobem będzie zaproponowanie kolumn o amplitunera Yamaha RN803D, już nie biorąc pod uwagę Heco Aurora. 

Zacznijmy od nowa. Jakie kolumny dobrze dopasować do Yamahy RN803D w kwocie do 6,500zł za komplet ?
 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jeszcze temat będzie wałkowany propozycji multi padło już.
Rozumiem że zakup i tak w CIEMNO robicie przez neta z salonu audio. Najprościej będzie zadzwonić i sami doradza coś....
Ja nadal przy swoim obstawiam Pylon Diamond28, Monitor Audio Silver8 czy nowe Silver300, Tannoy Xt8f, Dynaudio Emit M30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BaliGdynia czy Ty masz jakiś problem z emocjami że tak tutaj się pienisz ?  Jeśli Ci się wałkowaniem tematu nie podoba, to zbastuj. Pewnie wiele ciekawszych rzeczy do roboty znajdziesz.  Nikt nie powiedział że będzie w ciemno coś kupowane i przez neta! Po co dopisujesz ...

 


 

 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony Diamond 25 i 28 odsłuchanie. Niestety nie poczuliśmy jakoś mocniejszej przewagi  nad Heco Aurora 700.  W sensie jak za kolumny w cenie prawie 7,000zł spodziewaliśmy się czegoś co zrobi na nas ogromne wrażenie, a to grało troszkę lepiej od Heco Aurora 700. Spodziewaliśmy się więcej po Diamondach. Chociaż one podobno nie były wygrzane, także tutaj są pewne wątpliwości... Słuchaliśmy tez TANNOY REVOLUTION XT 8F i kurczę, po tych wszelkich pozytywnych opiniach na temat tych kolumn, myślałem że będzie „wow” a w mojej ocenie one gorzej grają od Heco Aurora 700, no może z tym gorzej to trochę przesadziłem, bo jest zupełnie inaczej, i totalnie nie wpadło to w nasze gusta. Taka mocna średnica z góra a sam bass jakby nie wyrabiał ... Sprzedawca sam przyznał że ten dźwięk trzeba polubić, i że Tannoy to dość wyreklamowana marka. Chyba będzie ciężko coś wybrać. 

w salonie Pan nam jeszcze polecił poczekać, albo poszukać Dynaudio Emit30 ewentualnie BW 603. Koledze najbardziej wizualnie podobają się BW. Czego możemy się spodziewać po tych kolumnach?

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yamahą RN803D bo docelowo będzie ten amplituner. 
ale były tez podpinane wzmacniacze, w podobnej cenie do Yamahy i jednak zostaniemy przy Yamszce 803 bo przy wzmacniaczach w tym przedziale cenowym raczej nie było jakiegoś mega wzrostu jakości w stosunku do amplitunera. Dopiero wzmacniacze w granicach cen 5k pln robiły skok jakościowo lepszy od tych amplitunerów, ale wychodziło poza budżet, bo do takiego wzmacniacza dochodzą spore koszta żeby zrobić streeming, radio, USB. Wiec tu zabawa wychodzi mocno  poza  budżet. Był też Onkyo 8390 ale Yamaha 803 bardziej przypasowała dźwiękiem. 

Dostaliśmy zaproszenie do salonu na ponowny odsłuch Diamondów już po wygrzaniu. Poszukamy jeszcze wyżej wspomnianych kolumn. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...