Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, szukam niedrogiej karty dźwiękowej do słuchawek Cloud Alpha. Aktualnie korzystam z integry (ALC892), jednak dźwięk jest płaski oraz słychać piski podczas ruszania myszką.
Aktualnie myślę nad Maya U5 jednak zastanawiam się czy nie znalazłoby się coś lepszego (nawet używka) pod usb/pcie (karta pod usb musi koniecznie posiadać złącze mikrofonowe oraz słuchawkowe). Mam zamiar wydać maksymalnie 300zł. Karta w głównej mierze miałaby służyć do gier FPS (PC) oraz słuchania muzyki (electro, dubstep, dance itp).

Za wszystkie propozycje z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dość w miarę jest karta  Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE , używkę można by kupić powyżej 200zł  , plus karty jest taki że można wymieniać opamy nie dużym kosztem i tym dopasować brzmienie do swojego gustu , nie ma wejścia na mikrofon

wejście mikrofonowe jedynie z płyty głównej pod warunkiem że zostanie ono w biosie ponownie uruchomione

po zainstalowaniu karty  (automatycznie zostanie  wyłączone)

trzeba sprawdzić kompatybilność soltu pce z posiadaną płytą główną przed ewentualnym zakupem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chyba w tym problem ze obecnie chyba brak czegoś sensownego, bo pomiędzy kartami dźwiękowymi w cenie do 300 zł a tym Tempotekiem jest spory przeskok jakościowy. Kiedyś taka kartą i to pod pci był AIM SC8000 i to nie do końca pasujący do słuchawek które masz. Bo ta karta dość wyraźnie podkreśla górny skraj pasma. Creativy z tego poziomu również z tego powodu będą dość kiepskie do Cloudów. Może jakiś podstawowy Asus Xonar ? Tyle ze to też zupełnie inna klasa karty dźwiękowej. Audiotrak Maya U5 wypada dobrze wśród kart pod USB w tej cenie. W zestawieniu z wewnętrznymi już nie jest tak dobrze. Przykładem bardzo taniej karty dźwiękowej pod USB o jakości układów zintegrowanych może być taki TISHRIC .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MobyDick napisał:

Przykładem bardzo taniej karty dźwiękowej pod USB o jakości układów zintegrowanych może być taki TISHRIC .

Może nie popadajmy ze skrajności w skrajność xd

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Własnie chyba w tym problem ze obecnie chyba brak czegoś sensownego, bo pomiędzy kartami dźwiękowymi w cenie do 300 zł a tym Tempotekiem jest spory przeskok jakościowy.

 Rozumiem, jednak bariery cenowej nie przeskoczę. 😢

55 minut temu, MobyDick napisał:

Może jakiś podstawowy Asus Xonar ? Tyle ze to też zupełnie inna klasa karty dźwiękowej. Audiotrak Maya U5 wypada dobrze wśród kart pod USB w tej cenie.

O jakim dokładnie Xonarze masz na myśli i o ile były lepszy od Mayi?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o ASUS Xonar DGX. Jednak jak widzę chyba nie jest już produkowany. Ta bardzo tania karta dźwiękowa USB miała by wziąć na siebie tylko działanie mikrofonu. Wtedy możesz do zasilenia słuchawek użyć czegoś lepszego, co nie ma możliwości podłączenia mikrofonu np. Audioquest DragonFly Black. Nie wiem jak sprawdził by się jakiś z miniaturowych DAC-ów słuchawkowych typu Hidizs Sonata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kupno dwóch urządzeń to już stanowczo mnie nie stać...
Tęż się zastanawiałem nad DragonFly Black. Ehh gdyby tylko wspierał TRRS to bym się nawet nie zastanawiał nad jego wyborem...
Miniaturowy DAC jaki zaproponowałeś również odpada ze względu na brak usb-c na mojej mobo.

Jak już to raczej cos AIO z wtykiem na słuchawki oraz mic mnie interesuje. Naprawdę nic budżetowego by się nic nie znalazło dla przeciętnego użytkownika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioquest DragonFly Black widzę że ostatnio trochę poszły w górę. Teraz to 300 zł. Nie tak dawno temu można je było kupić za 240 zł.

 Hidizs Sonata mają wtyk USB-C. Jednak mają na wyposażeniu przejściówki na USB-A.

Interesująco zapowiada się tańsza alternatywa dla Hidizs S1:

https://pl.aliexpress.com/item/4000477286025.html 

i do tego adapter

https://pl.aliexpress.com/item/4000044273988.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to mam wątpliwości co do takich na usb-c.

Jak już jesteśmy przy DragonFly to mam takie małe pytanko:
Po podłączeniu Cloudów do starej "karty dźwiękowej" dodawanej do Logitech g430 oraz podłączeniu mic do mobo (front) występują głośne piski. Mam wrażenie, że takie coś mogłoby występować przy dragonfly. Mam się czego bać czy raczej dragonfly + mic do front panelu byłby dobrym pomysłem (albo przynajmniej lepszym od kupna mayi)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że DragonFly będzie znacznie lepszym wyborem dla dźwięku ze słuchawek.Mikrofon jest zwykle podłączany niezależnie i nie powinno być problemu z zakłóceniami pomiędzy nim i układem dźwiękowym dla słuchawek. W praktyce trudno jest wszytko przewidzieć. Hidizs S1 i urządzenia oparte na tym samym układzie wymagają nowszego Windows niż 7. Tu już jest obsługa mikrofonu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie testuję ważkę jednak po podłączeniu mic pod integre słychać szumy/popiskiwania. 😭
Dopiero, gdy zmniejszę głośność na kablu to ustępuje. Jakieś sugestie co zrobić z tym fantem?
Warto wydawać +/- 180zł na AudioQuest JitterBug-a? Może jakiś inny / tańszy sposób by to rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...