Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamaha R-N602


nessip

Recommended Posts

Wiem, wiem, tego typu pytań było milion ale tak czy siak będą się pojawiać.

Mam Yamaha R-N602 jak w tytule z podpiętymi głośnikami trójdrożnymi Technicsa z zestawu SA-EH770 + sub Sony, jak na zdjęciu. Generalnie na codzień używam tego zestawu do słuchania radia/spotify i oglądania filmów. Poziom hałasu i jakość dźwięku jest dla mnie jak najbardziej satysfakcjonujący aleeee chciałbym, o ile to możliwe przy określonych warunkach, móc rozkręcić ten zestaw głośniej np. w czasie imprezy. Jak zagospodarowalibyście to miejsce pod półką widoczną na zdjęciu. Salon ma około 40-45m, wysokość pomieszczenia od 2,5 do 5m (2,5 bliżej zestawu ale im dalej w las tym wyżej). Maksymalna wysokość głośników to 42cm a przestrzeń do zagospodarowania to właśnie 42cm wysokości 150cm szerokości i jakieś 40-50 głębokości.

Biorąc pod uwagę oczekiwania to ciężko jeździć na odsłuchy ale można posłuchać Waszego doświadczenia i dlatego pytam tutaj. 

 

Pozdr,

nessip

set_1.jpg

speaker_2.jpg

speaker_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BaliGdynia napisał:

A czemu po bokach podłogowych nie kolumn możesz je szerzej rozstawić bez problemu

No właśnie niby bym mógł wtedy ewentualnie wysokość dostępna to powiedzmy 65/70cm ale to będzie po prostu słabo wyglądać. A budżet...no ekhm...na pewno nie milion :D Takie jak mam tak jak napisałem, grają całkiem całkiem. Chciałbym po prostu lepiej o ile to możliwe. Czy to, że nie ma prostej odpowiedzi oznacza, że na rynku nie ma produktów lepszych niż to co wyprodukowano 20+ lat temu ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest coś lepszego. Ale powiedz jaki jest sens stawiania małych kolumn tak jak u Ciebie max 40cm na podłodze. To nie ma racji bytu i nic tu nie zagra lepiej. Monitor Audio Silver2, Focal Aria 906, Kef R300, Klipsch RP160M plus jakiś subwofer w obudowie zamkniętej i cacy 2.1 set ale nie na podłodze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest odpowiedź. Wiem w którą stronę patrzeć, zawsze mogę sobie takie wypożyczyć i zrobić testy. Dziękuję Serdecznie :) Czy nie ma prawa zagrać na podłodze to akurat mogłoby być elementem polemiki bo u mnie to co mam zawsze stało na podłodze i gra :) Ale ja może głuchy jestem (jest to wysoce prawdopodobne) ;) 

 

Pozdr,

nessip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BaliGdynia szkoda, że tu nie można dawać plusów za odpowiedzi i porady. Dziękuję Ci Bardzo, może spróbuję to jakoś ustawić ale pomieszczenie jest, choć duże, raczej mało już ustawne a wysokich kolumn podłogowych po prostu nie widzę w tym setupie. Rozrysuję to jutro żeby pokazać co i jak :) Tak czy siak, Serdecznie dziękuję.

aaa i jeszcze jedno, co myślisz o JBL Studio 230 ?

 

Pozdr,

nessip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dalem rady sie powstrzymać więc wrzucam jak to wygląda...mogę jeszcze rysować ale zdjęcia chyba powiedzą lepiej. Na kanapie, gdzie pojawia się biały pies na ogół oglądamy tv i filmy....ale głośnik postawiony między półkami/tv a komodą zniknąłby nam z pola widzenia albo zasłonił tv. Dodatkowo wyciągnięcie drugiego głośnika w miejsce kwiatka spowodowałoby ciągnięcie kabli po podłodze a pod całym sprzętem zostałaby wielka locha:) Także tego nie bardzo widzę standardowe podłogówki...

 

Pozdr,

nessip

room3.jpg

room2.jpg

room1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego problemu nie widzę tylko chęci mieć. Tam gdzie jest komoda tam Tv na wieszak na ścianę dać. Tam RTV stolik dajesz i ładne kolumny po bokach już stoją, ewentualnie komoda i nad nią tv powiesić ale powiesić bo tak jak stoi to z d..y wygląda głośniki po bokach a sprzęt generalnie na półkę obok. Tylko chęci potrzebne nic wiecej. Żonie daj na spa i do roboty, po farbę i wiertła i wieszak do sklepu i działasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Żadnego problemu nie widzę tylko chęci mieć. Tam gdzie jest komoda tam Tv na wieszak na ścianę dać. Tam RTV stolik dajesz i ładne kolumny po bokach już stoją, ewentualnie komoda i nad nią tv powiesić ale powiesić bo tak jak stoi to z d..y wygląda emoji6.png głośniki po bokach a sprzęt generalnie na półkę obok. Tylko chęci potrzebne nic wiecej. Żonie daj na spa i do roboty, po farbę i wiertła i wieszak do sklepu i działasz

Ciebie to strach do domu wpuścić :)

10 godzin temu, Stolarz napisał:

Czy ja dobrze widzę, że TV oglądacie siedząc z głowami przekrzywionymi w prawo? :|

Tak jakby można podejrzewać i czasami tak bywa...ale to zależy od aktualnej konfiguracji na kanapie :) 

11 godzin temu, Miras23 napisał:

W tej konfiguracji to może to tylko stać. Ale na pewno nie słuchać...

Dobreeee :)

 

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i porady. Pożyczę sobie jakieś podłogówki i spróbuję je postawić, zobaczymy jak to będzie wyglądać. Komoda i lustro zostają :D 

 

Pozdr,

nessip

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, BaliGdynia napisał:

Nie mówię wyrzucić tu chodzi o przestawienie, zamień miejscami komodę z RTV a tv na 100% na ścianę to każdy powie to. Nawet dla testu możesz to zrobić a jak się nie spodoba to wracasz na stare ustawienie.

 

 

Tak to prosto wygląda ale wiąże się z kilkoma rzeczami, opróżnienie komody, zakup i montaż wieszaka, rozpięcie całego sprzętu, przeniesienie i montaż TV (co szczerze mówiąc przy tym rozmiarze zawsze jest dość ryzykowne) odkręcenie i demontaż półek do których przycinałem te "kamienne" panele na ścianie, pomysł jak pociągnąć z tego kąta sygnał antenowy i zasilanie. Trochę je...się :) Do tego potrzeba 2 osób i kilku ładnych godzin pracy w ramach "testu". Nieee aż tak zdesperowany nie jestem :)Załatwię te podłogówki i zobaczymy jak to wszystko będzie razem wyglądać i grać :) Dam znać i jeszcze raz dziękuję wszystkim za uwagi/pomysły.

 

Pozdr,

nessip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, BaliGdynia napisał:

Hahah nie wieże w to co czytam hahah emoji23.pngemoji1787.pngemoji23.pngemoji1787.pngemoji23.pngemoji1787.pngemoji854.png

Miszcz :D 🤘

35 minut temu, STELVIO napisał:

No widzisz co za cholera leniwa się trafiła. emoji1787.pngemoji1787.png
Człowiek dla lepszego efektu pół chałupy jest w stanie zmienić, a tu komody z tv 2m nie można. emoji846.png. Życie. Cóż począć. emoji6.png

J...leniuch 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...