Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamaha R-N602


nessip

Recommended Posts

Dnia 28.02.2020 o 09:54, mkk napisał:

Na szybko to postaw tymczasowo kolumny na komodzie , usiądź z 2 m na wprost i podziel się wrażeniami :D

I tak też zrobiłem. No i jest słyszalna nawet dla mnie różnica. Senk Ju ;) Także zaczynam się rozglądać za podłogówkami :) 

Może jest tu ktoś z Warszawy lub okolic, kto ma coś fajnego do sprzedania/pożyczenia do testów ? Jak tak to poproszę na priv :D

pozdr,

nessip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nessip napisał:

I tak też zrobiłem. No i jest słyszalna nawet dla mnie różnica. Senk Ju ;) Także zaczynam się rozglądać za podłogówkami :) 

Może jest tu ktoś z Warszawy lub okolic, kto ma coś fajnego do sprzedania/pożyczenia do testów ? Jak tak to poproszę na priv :D

pozdr,

nessip

Ale wiesz, żeby to sens miało to musisz kupić fotel do odsłuchu na wprost tych podłogówek? 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stolarz napisał:

Ale wiesz, żeby to sens miało to musisz kupić fotel do odsłuchu na wprost tych podłogówek? 😆

Ja pierdziu.... dzięki @Stolarz...tak się trochę bałem, że sam zakup podłogówek, wyrzucenie komody i lustra, kucie ścian itp to będzie za mało bym mógł w pełni cieszyć się dźwiękiem. Czy polecisz jakiś konkretny model ? A może musi mieć jakieś specyficzne cechy ? Mam taki babciny, w kwiaty. Dokładniej ujmując to są róże. W róże może być ??? Właściwie to mam dwa. Mogę ustawić drugi obok ? Dla Żony ? Czy ona raczej nie powinna już wchodzić do salonu, żeby nie zaburzać przeplywu fal ? Z góry dziękuję Ci za wszystkie wskazówki. No bo przecież jak już coś robić to tak żeby było ok :)

 

Pozdr,

nessip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję trochę o podstawach stereo poczytać. Zasada trójkąta równobocznego minimum rozstaw 3m. Wiadomo jeśli jest możliwość. Czemu kolumny nie powinny stać na podłodze. Bo po niej lepiej niskie tony się rozchodzą, a czemu nie w rogu, bo podbijane są niskie tony i mamy wrażenie buczenia i dźwięk jest przytłumiony Kolumny od 90cm do 110cm na takiej wysokości powinny być, tak aby były na wysokości uszu a nie na ziemi. Co za problem komodę przestawić dla testów czy generalnie powiesić tv na ścianę szczególnie gdy jest taki duży, dziecko z przedszkola to zrobi bez problemu a dla autora bo ciężko bo nie da rady wieszaka kupić czy zainstalować. Nie ma to jak tylko narzekać haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BaliGdynia napisał:

 

 

@BaliGdynia ja nie narzekam. Zadałem, Wam ekspertom, pytanie i uzyskałem odpowiedzi. Nie planowałem że względu na zakup amplitunera przemeblować chałupy. Po prostu chciałem trochę fajniej mieć. I tyle. Nie wiem o co cała napinka. Tym smieszniejsze jest, że czytając trochę na temat kolumn znalazłem info o tym, że należy je odstawić od ścian / przedmiotów na kilkadziesiąt cm i tył i boki podobno powinny być puste. To nawet przy przemeblowaniu się nie uda. Panowie, więcej luzu. Ja nie chce w domu filharmonii tylko dobrej relacji cena/użyteczność/jakość. Powiedzieliście, że na podłodze to może sobie najwyżej stać i to szanuję. Przyjadą wysokie głośniki i zobaczymy jak będzie.

@Stolarz dziękuję VK w drodze :)

Edytowano przez nessip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BaliGdynia napisał:

Hahah co VK kupiłeś bez odsłuchu emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
Jak dojadą zdaje relacje jak one grają, a a czy wiadomo coś Tobie o przewodach do kolumn z miedzi beztlenowej czy to też mit i zwykle byle jakie za 1zł za metr kupisz???.

Czytałem tu na forum o tym, że przewody to właściwie tylko ułuda jeśli chodzi o jakość. Oczywiście są ludzie którzy lubią zapłacić kilkaset zł za metr ale ja nie zwariowałem. Choć nie ukrywam już wymieniłem oryginalne co były z Technicsami chyba 0,75 na 1,5mm po xxx zł za metr. Jak ja mam Kochany coś odsłuchać jak słuchu nie mam a 99,9999% pomieszczeń odsłuchowych nijak się ma do mojej zje... ej przekoszonej i niesymetrycznej chaty 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Stolarz napisał:

Nie ma za co. Poziomem pasują do tematu idealnie.

Absolutnie jest za co. Pomimo Twojej oceny ja dostałem ważne informacje i dzięki temu mój sprzęt zagra lepiej. Może nie idealnie ale lepiej. Dziękuję Ci za uwagi i troskę o mój kark. Mam nadzieję, że polecone VK będą fajne. Cieszę się, że dzięki temu forum mogłem poznać takich Cudownych ludzi jak Ty 🤣

No i So... Dojechali... Kto zgadnie co toto 🤣 to takie testowe ale przyznam że fajne 😀

IMG_20200229_210956.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawia Ciebie czemu akurat miedź beztlenowa, może być najtańszy ale aby był. Jakie są plusy akurat tego materiału??? Nie wspomnę już o zarobieniu przewodów w tak zwane "banany" czy "widełki" a nie tylko sam drut.
Taki materiał się nie utlenia, taki materiał nie zaśniedzieje Tobie, taki materiał dobrze przewodzi sygnał. Standardowo przyjęło się małe kolumny to 2.5mm2 średnica a do dużych 4mm2.
Teraz czemu banany??? A bo temu aby było łatwiej to raz a dwa aby wiązka drutu nie wystawała i przez przypadek aby zwarcia nie robiła.


IMG_20200229_210956.thumb.jpg.33774f23d6f5cc8b6a1817a088d364af.jpg

Ale one są zdecydowanie wyższe niż zakładałeś. I wiesz co zdecydowanie lepiej wyglądają niż to co prędzej stało, a po co subwoofer? Korzystasz z niego też???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź. Takie zacne pionki na bank wystarczą w tej sytuacji.
Ale żeby nie z przesadą w tej sytuacji. No cóż. Fajnym podsumowaniem będzie opis z doznań autora tematu, co mu się podoba a co nie w graniu i w wyglądzie, jakie plusy a jakie minusy kolumn. Może komuś w przyszłości się przyda takie info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...