Skocz do zawartości

Telewizor 75 cali


Darek Zuk

Recommended Posts

Witam

Prosiłbym kolegów o poradę w sprawie kupna telewizora 75 cali do 9000 złotych.Telewizor wchodzi w rachubę tylko nowy.

Zależy mi na jak najlepszym obrazie(matryca, odświeżanie itp). Telewizor będzie w większości służył do oglądania filmów oraz zwykłej tv. Odrazu napiszę że nie chcę projektora.Reszta funkcji schodzi na drugi plan. Jeśli byłaby możliwość to 3d byłoby mile widziane.Podejrzewam że w tej cenie i tak będzie mnogość wejść i wyjść więc tu też nie mam jakiś specjalnych wymagań. Jedyne do czego będzie podłączony to system stereo przez dac oraz pc. Trochę poczytałem na temat tv ale jest ich tak dużo i tak dużo różnych technologii że nie bardzo wiem na co się zdecydować.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość Darek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Darek Zuk napisał:

Witam

Prosiłbym kolegów o poradę w sprawie kupna telewizora 75 cali do 9000 złotych.Telewizor wchodzi w rachubę tylko nowy.

Zależy mi na jak najlepszym obrazie(matryca, odświeżanie itp). Telewizor będzie w większości służył do oglądania filmów oraz zwykłej tv. Odrazu napiszę że nie chcę projektora.Reszta funkcji schodzi na drugi plan. Jeśli byłaby możliwość to 3d byłoby mile widziane.Podejrzewam że w tej cenie i tak będzie mnogość wejść i wyjść więc tu też nie mam jakiś specjalnych wymagań. Jedyne do czego będzie podłączony to system stereo przez dac oraz pc. Trochę poczytałem na temat tv ale jest ich tak dużo i tak dużo różnych technologii że nie bardzo wiem na co się zdecydować.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość Darek

 

 

Samsung QE75Q70 lub ewentualnie ciut tańszy model  QE75Q60.

3D? tego już nie robią w nowych TV, wogole to 3D to była porażka i coś co niestety  ale nie weszło w życie...

Ja mam obecnie 55cali model Q85 - obraz przepiękny, gdybym miał większy salon to bym rozważał nad większą matrycą.

QLED i żaden inny, nie kupuj OLED ja miałem i się piksele powypalały,  w QLED ci to nie grozi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż troszkę, albo poczekaj jeszcze z miesiąc, lub 2 i polecam Sony 75xg9505.

Mam go od 2tyg i jestem bardzo zadowolony.

Przesiadłem się z Samsunga HU7200 ( czyli nie taki słaby), ale Sony go miażdży. 

2 miesiące szukałem TV czytając, oglądając porównania na wszystkich stronach (w tym zagranicznych) i nie trudno znaleźć porównania do Samsunga Q90R ( najwyższy model 4k samsunga), z którym Sony wygrywa w kwestii obrazu. Samsung q90r jest ponad 5tys zł tańszy, ma więcej stref wygaszania, ale to xg95 wygrywa.

Znacząca różnica, która przeważyła na korzyść Sony to Dolby Vision kontra HDR10+ w Samsungu. Samo Dolby Vision jest dużo lepsze i jeżeli oglądasz filmy przez Netflix to daruj sobie Samsunga. Wszystkie produkcje HDR wychodzą w Dolby Vision (w tym przypadku Samsung odtworzy podstawowe HDR10).

 

Z takich smaczków dodAm:

Obraz HD i Full HD jakościowo wygląda jak UHD na moim poprzednim Hu7200. Tym samym 4k UHD czy Dolby Vision to poezja i uczta dla oczu.

Kontrast bardzo dobry. Kolory odpowiednie i ładne nawet bez profesjonalnej kalibracji. Uplynniacz bardzo dobry.

Czarny jest czarny. Nie tak smolisty jak w Oledach, ale za to w filmach można wyłapać detale ( oled często zlewa całość)

 

Cały system jak i aplikacje działają płynnie. Wszystko szybko reaguje. Dzięki androidowi możemy zainstalować Kodi co jeszcze bardziej poprawia funkcjonalność.

Co do dźwięku się nie wypowiem, bo korzystam z kina domowego. Zaletą jest eArc.

Żeby nie było tak kolorowo są też wady. Blooming - po zmniejszeniu standardowo ustawionej jasności ( która jest za wysoka) na taką, która nadaje się do komfortowego oglądania, czyli wartości 10-15, problem niemal nie istnieje.

Swój egzemplarz kupiłem za 10500zl w AGD Euro Rtv. Mają też raty 0%.

 

Żeby nie było, że tylko czytałem recenzje i filmiki, kupiłem lepszy TV niż mój poprzedni i jestem podjarany - nie jest tak.

Jeździłem po sklepach, testowałem TV wszystkich lepszych marek, tyloo wyższe modele, także kilka OLED. Testowałem TV naziemną jak i swoje materiały, a nawet Netflixa.

Zmieniałem ustawienia obrazów, więc trochę przyłożyłem się do tego. Gdyby OLED 77" spadł do 15k zl to pewnie bym go wybrał ze względu na jeszcze lepsze kolory i nieskończony kontrast. Nie ma natomiast tak wielkiej różnicy, by stawiać wszystko na OLEDy i dopłacać 100% ceny.

Nigdy nie sugerujcie się obrazem telewizora na wystawie. Nie dość, że obraz jest ustawiony w trybie sklepowym, zmanipulowany ( by najładniej wyglądał tv na którym jest największy zarobek i marża), to nigdy nie będziemy korzystać z TV w takich warunkach oświetleniowych jaki ma sklep.

 

Najrozsądniej jest dokładnie porównać tv w osiągalnym dla nas pułapie cenowym i wybrać faworytów. Następnie kupić TV przez internet, przez co przysługuje nam prawo zwrotu. Trzeba jedynie zapakować go i odesłać lub odwieźć do sklepu ( co może być problemem przy takim gabarycie).

 

Podsumowując, polecam dołożyć i kupić xg9505. Żałować nie będziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Darek Zuk napisał:

Witam

Prosiłbym kolegów o poradę w sprawie kupna telewizora 75 cali do 9000 złotych.Telewizor wchodzi w rachubę tylko nowy.

Zależy mi na jak najlepszym obrazie(matryca, odświeżanie itp). Telewizor będzie w większości służył do oglądania filmów oraz zwykłej tv. Odrazu napiszę że nie chcę projektora.Reszta funkcji schodzi na drugi plan. Jeśli byłaby możliwość to 3d byłoby mile widziane.Podejrzewam że w tej cenie i tak będzie mnogość wejść i wyjść więc tu też nie mam jakiś specjalnych wymagań. Jedyne do czego będzie podłączony to system stereo przez dac oraz pc. Trochę poczytałem na temat tv ale jest ich tak dużo i tak dużo różnych technologii że nie bardzo wiem na co się zdecydować.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość Darek

 

 

Samsung QE75Q70 lub ewentualnie ciut tańszy model  QE75Q60.

3D? tego już nie robią w nowych TV, wogole to 3D to była porażka i coś co niestety  ale nie weszło w życie...

Ja mam obecnie 55cali model Q85 - obraz przepiękny, gdybym miał większy salon to bym rozważał nad większą matrycą.

QLED i żaden inny, nie kupuj OLED ja miałem i się piksele powypalały,  w QLED ci to nie grozi.

Ja przed wyborem TV testowałem tez się sporo oczytałem, najezdzilem po sklepach, siedziałem na forach aż w końcu zdecydowałem się na Q85R. 

Fakt faktem Dolby vision w testach wypada lepiej ale gołym okiem to bardzo ciężko dostrzec różnice.

Samsung jednak wygrywa pod praktycznie każdym względem i nie zamienię na żaden inny model w przeciągu na pewno kilku lat.

Każdy ma oczywiscie swoje zdanie.

Ja też kierowałem się bardziej w stronę Samsunga gdyż większość w domu urządzeń mam tej marki i ładnie się zgrywają/współpracują ze  sobą.

 

 

Screenshot_20200226-212432_Chrome.jpg

Screenshot_20200226-212602_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najpierw sugerowałem się suchymi danymi, w których jak powyżej samsung miażdży Sony. No ale dane, a testy, wrażenia i opinie użytkowników mówią co innego.

 

No i właśnie takie różnice jak DV czy HDR10+ mają znaczenie (przynajmniej dla mnie). Większość produkcji wychodzi w DV, a nie HDR10+. Na Netflix tylko DV.

Kupując TV za taką cenę to chyba każdy korzysta z kina domowego, więc Dolby Atmos, czy DTS także ma ogromne znaczenie.

Dodatkowym atutem może być dobra kalibracja wstępna na korzyść Sony jeśli ktoś nie planuje wydać kilka stów na kalibrację profesjonalną.

 

Oczywiście każdy wybiera co mu bardziej pasuje i co wykorzysta. Dla mnie DTS, eArc, Dolby Vision były istotne w wyborze TV, więc Samsung przegrał tę bitwę i jestem bardzo zadowolony. A różnicę cenową między xg95, aq90r wydam na nowe kino domowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję za rozwinięcie tematu. Widzę że mamy zderzenie dwóch odmiennych upodobań w temacie. W zeszłym tygodniu byłem wstępie rozejrzeć się  za rozmiarem tv. Obecnie posiadam 50 cali Sony i muszę przyznać że generalnie odpowiada mi to w jaki sposób się go ogląda . Lubię ustawienia kinowe które faktycznie w jakiś sposób przypominają sale kina. Jednak nowe lokum które będę mieć  wymusza jego zmianę na większy. W sklepie po oględzinach rozmiarów tv wybór padł na 75. Przy porównaniu już samych ekranów przyglądałem się właśnie Samsungowi oraz Sony. Muszę przyznać że na pierwszy rzut oka Samsung przedstawiał bardziej żywe barwy (bardzo ładne) natomiast Sony był bardziej jakby to powiedzieć naturalny . Faktycznie jeśli chodzi o to co na papierze to Samsung wygląda ciekawiej ale myślę że temat jest mocno otwarty . Jak pisałem już wcześniej głównym wyznacznikiem wyboru ma tu być sam ekran. Nie interesują mnie żadne bajery w stylu Smart TV itp. Będę wykorzystać tv tylko do tv oraz filmów w formacie dvd oraz blu-ray z odtwarzacza (na ten moment, może później wymienię na odtwarzacz do 4k) Dlatego właśnie zaznaczyłem że mogłoby być 3d na pokładzie ponieważ obecny Sony je posiada i generalnie mi bardzo odpowiada oglądanie filmów w taki sposób. Tu musicie uszanować to że każdy lubi coś innego . Widzę jednak że faktycznie będzie ciężko tu coś znaleźć z tym formatem... Czytając różne artykuły doszły mi jeszcze dwie marki a mianowicie Philips z modelem Philips 75PUS8303 oraz Panasonic Panasonic TX-75FX780E. Z Sony myślałem o Sony Bravia kd-75XG8596 tv led 4K HDR Processor. Tak szczerze mówiąc to sam nie wiem na jakim pułapie finansowym się zatrzymać,bo jak widzicie telewizor nie będzie dla mnie sercem jakiegoś super systemu kd. Mam zwykłe stereo i to mi w zupełności wystarcza . Chodzi mi tylko o dobry ekran do filmów i tv.

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt tylko te 75 cali jest kłopotliwe w transporcie.Sam nie wiem czy chcę się bawić w takie kupowanie i ewentualne odsyłanie. Dość nie wygodne to będzie.Po obejrzeniu tego porównania z Sony i Samsungiem sam już nie wiem na co bym się zdecydował. Jeden jest lepszy w tym a drugi w tamtym .Fakt że jeśli chodzi o matryce to wychodzi że Sony ma ja bardziej uniwersalną .Tylko jeszcze ta cena...Czy mieliście do czynienia z tymi telewizorami od Philipsa i Panasonica?

Pozdrawiam Darek

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg testów i recenzji, jeśli chodzi o LED TV to tylko Samsung i Sony.

Ja opisałem konkretny model Sony, który użytkuję codziennie po 10h i odtwarzam treści od hd720 po HDR DV.

W AGD Euro Rtv masz raty 40-50x0% . Dodatkowo co chwilę są nocne wyprzedaże itp. wczoraj ten model wskoczyl za 11k zl ( nie mam pojęcia czemu teraz normalna cena to 12k, skoro przez kilka tygodni wisiał za 11k).

W mojej opinii nie warto dopłacać ponad 5k zl do samsunga q90r ( bo tylko on może konkurować z xg950), a w testach i tak przegrywa z Sony. Jak się okazuje papierek to nie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 9505 tylko że 65" i też jest moc, w 75" plusem też są szerokie kąty widzenia. Raczej taniej niż 10tys narazie nie będą, może w przyszłym roku, teraz jest za 10999.
Ciekawa opcja może być dla 85" od Sony XG8596. Nie wiem ile w tym prawdy ale te największe są na VA matrycy gdzie lepsza czerń jest niż na IPS. Teraz promo jest na nie 9999.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ceny elektroniki poszły ostatnio w górę. 3 tyg temu w sony centre mieli promo na 85xg9505 za 14.500zl. gdyby oferowali 40rat 0% zamiast 20 to bez wahania brałbym, bo jednak z 3m nawet i 100" będzie świetne.

Za gotówkę średnio, ale na raty to wychodzi całkiem spoko. Dodatkowo z bankiem da się ugadać by obniżyć wysokość rat przy większej wpłacie własnej.

 

Z tego co się orientuję to xg8596 dopiero przy 85" ma VA. Jednak mimo wszystko wolałem 75xg9505, bo to chwalony model, który uchodzi za jeden z lepszych ze stajni Sony. Myślę że spokojnie 8lat nie będę się rozglądał za nowym modelem. Samsunga hu7200 miałem 5lat, gdzie od samego początku nie podobał mi się obraz w treściach poniżej 1080p. W Sony dopiero 480p i poniżej wygląda źle ( aczkolwiek i tak dużo lepiej niż w Samsungu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem ceny w uk tu gdzie będę mieszkać jeszcze przez 3 miesiące i wychodzi sporo drożej niż w Polsce. Myślałem że może zabiorę telewizor do Polski ale się nie opłaca pomijając już gwarancję itp. Będę się musiał faktycznie umówić na jakiś mały test w sklepie i zobaczyć kilka ekranów bo inaczej faktycznie będzie ciężko. Jutro zadzwonię do sklepu i zobaczę czy coś takiego przy telewizorach 75 jest możliwe Jeśli chodzi o tego Sony to nie ma on wady w postaci smużenia przy czarnym tle? Lubię oglądać fantastykę a co za tym idzie dużo jest czarnego w tle .Jakie macie odczucia jeśli chodzi o to?

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz on ma zdecydowanie mniej stref wygaszania niż Samsung, widać jak masz napisy taka poświatę do okola ale nie jest to męczące OLED najlepsza opcja jeśli chodzi o czerń ale 75" nieeee ta cena haha. Sony najlepiej wypada jeśli chodzi stosunek ceny a jakość, ja mam swojego 65"9505 już 4mc i powiem tak, ciągle mam uśmiech na twarzy. Żałuję jedynie że 75" nie kupiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem typowym oledowcem. Tutaj nie będę się rozpisywał bo wiadomo że duży calaż to sporo za duża cena. Ale jeśli szedł bym w stronę dużego ekranu to zapewne byłby to Sony na dzień dzisiejszy. Ja na początku popełniłem błąd tak jak@BaliGdynia I kupiłem mniejszy tzn 55". Ale po trzech dniach podjąłem decyzję wymiany. I zamieniłam na 65" z dopłatą. Kupuj największy jaki możesz.@Master_PiT dobrze to opisał wyżej. Dolby Vision to podstawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak to prawda co pokazują i piszą w necie... Przy którymś z testów na yt pan mówił że naprawdę kiepsko to wygląda jeśli sceny są naprawdę ciemne.Jesli chodzi o Sony to właśnie kilka dni temu mój Sony KDL50W829B 50 3d 😁 odmówił posłuszeństwa. Telewizor 4 lata i 8 miesięcy... Trochę krótko. Został mi dźwięk i tyle.. Także została mi tylko plazma Panasonica  która ma ze 12 lat. To tak do porównania. Wracając jednak do 75 piątki  to kluczem tu jest budżet. Juz 9000 to sporo ale 11000.Nie wiem czy moja żona będzie wstanie mi to wybaczyć. Jak pisałem już wcześniej będzie tylko blu-ray grany i tv(dekoder) wszystko pójdzie przez stereo także samo DD czy DTS już nie ma znaczenia.

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Master_PiT napisał:

No właśnie gdyby budżet nie był ograniczony, łatwiej byłoby nam podejmować decyzje...

Wówczas sam kupiłbym 77" c9.

Może za kilka lat OLEDy potanieją na tyle, że będę mógł sobie pozwolić na niego. Chociaż już teraz wiem, że chyba mam ochotę na 85", 🙄

Czyli wyjdzie tak że kupię Samsunga. Jaki jest sens dokładania i dokładania kasy na lepszy jeśli podziała on 5 lat. Jakaś masakra się zrobiła. Ceny nie są niskie a trwałość produktów nie adekwatna..

Jeśli chodzi o oled to też mam nadzieję że za 5 lat po tym jak zepsuje się ten nowy tv też będzie mnie stać na takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do psucia to też nie powiedziane.

Mam plazmę Panasonica - świeci codziennie od ponad 10 lat i nic mu nie dolega.

 

Samsung hu7200 po 2 tygodniach matryca poszła, wymienili na nową i już 5 lat chodzi bez awarii.

 

Rodzice mieli jakąś plazmę ( jeden z pierwszych modeli w PL) to dopiero w zeszłym roku  szlag trafił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Master_PiT napisał:

No właśnie gdyby budżet nie był ograniczony, łatwiej byłoby nam podejmować decyzje...

Wówczas sam kupiłbym 77" c9.

Może za kilka lat OLEDy potanieją na tyle, że będę mógł sobie pozwolić na niego. Chociaż już teraz wiem, że chyba mam ochotę na 85", więc znów będzie ciężko 🙄

Nigdy więcej OLEDÓW, miałem dwa, jeden sos do po roku A drugi po roku miał tyle powypalanych pixeli że się oglądać nie chciało. Poszedł do serwisu ale na szczęście nie mieli "części" i dostałem zwrot 70% wartości :)

Teraz mam QLED i jest to coś pięknego  :)

przynajmniej o wypalanie pixeli się nie muszę martwić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sebastianw4 napisał:

Nigdy więcej OLEDÓW, miałem dwa, jeden sos do po roku A drugi po roku miał tyle powypalanych pixeli że się oglądać nie chciało. Poszedł do serwisu ale na szczęście nie mieli "części" i dostałem zwrot 70% wartości :)

Teraz mam QLED i jest to coś pięknego  :)

przynajmniej o wypalanie pixeli się nie muszę martwić 

Jakie modele miałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...