Skocz do zawartości

Telewizor 75 cali


Darek Zuk

Recommended Posts

Może jak by mi rodzina oddała jeden pokój w którym mógłbym zrobić jako małą salkę kinową to też bym tak pewnie zrobił 😁A tak będzie jakiś 75 cali i tyle.Szkoda że jest tak mało osób które są tematem zainteresowanie i skłonne podzielić się swoimi wrażeniami z takim markami jak Panasonic, Philips. Nie wiem dlaczego ale zawsze Panasonic kojarzył mi się z dobrymi tv

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony, Panasonic to są mega tv. Tylko premium i drogie. I tu Lg czy Samsung trochę mieszają. Powiem szczerze, że mając chyba z 15 lat Philipsy ( najwyższe modele ) z ambilight to było dla mnie premium. Plus świetny dźwięk. Rzadko który tv mógł się pochwalić dobrym dźwiękiem. A teraz od ponad dwóch lat już tak nie twierdzę. Ale japońce to zawsze premium. Brakuje im tylko dobrego smart tv. Ale nie każdy to potrzebuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Master_PiT napisał:

Jakie modele miałeś?

W poprzednim poście miało być że "padł po roku" teraz zobaczyłem że jest jakieś SOS...

 

pierwszy model to LG  55EG910V dźwięk padł, a ze był na gwarancji więc zaoferował mi nowszy LG 55EG960V, w którym pixele się powypalały....

Ściągnąłem tak 3 lata aż później to była tragedia w oglądaniu, a że ubezpieczony był to co zabrali i na szczęście nie mogli naprawić :)

jakbym wiedział że oddadzą mi 70% tego co wydałem na OLEDA to poczekalbym jeszcze z rok lub dwa i miałbym na wypasie QLEDa 8k ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znów porównywałem suche fakty samsunga QE75Q70RA z Panasonic TX75FX780E . Samsung generalnie teoretycznie ma lepsze dane ale jest jedną dziwna kwestia. Wiem że to zabrzmi trochę śmiesznie ale jest to waga tv

Samsung 36.5 kg

Panasonic 54 kg

Spora różnica nawet jeśli by brać pod uwagę lepsze wykończenie Panasonica...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście miało być że "padł po roku" teraz zobaczyłem że jest jakieś SOS...
 
pierwszy model to LG  55EG910V dźwięk padł, a ze był na gwarancji więc zaoferował mi nowszy LG 55EG960V, w którym pixele się powypalały....
Ściągnąłem tak 3 lata aż później to była tragedia w oglądaniu, a że ubezpieczony był to co zabrali i na szczęście nie mogli naprawić
jakbym wiedział że oddadzą mi 70% tego co wydałem na OLEDA to poczekalbym jeszcze z rok lub dwa i miałbym na wypasie QLEDa 8k  
To były bardzo słabe modele od LG. Trzeba by co najmniej startować od serii 7. Faktycznie wiele osób narzekało na te starsze tv. Nie dziwię się że po takiej akcji nie chcesz już oleda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem bo niedawno kupowałem telewizor. Zacznijmy od tego, że Samsung nie wspiera Dolby Vision, które jest standardem w Netflixie i praktycznie każdym filmie na Blu-ray. Na nic te cudowne parametry, kiedy nie dostaniesz perfekcyjnie zmasterowanego obrazu, bo Samsung go nie obsługuje.

https://rms.pl/baza-wiedzy/2637-dolby-vision-nowy-standard-obslugi-obrazu 

 

Następnie, Samsung nie obsługuje ścieżek w DTS z plików. Więc jeśli chcesz oglądać filmy z plików to te w dobrej jakości zazwyczaj mają wielokanałową ścieżkę w DTS. Samsung tego nie ogarnie, nie prześle dalej do amplitunera. W końcu - QLED nie ma się nijak do OLED - https://m.sklep.rms.pl/oled-czy-qled-ktora-technologia-jest-lepsza.html  Tyle z wyboru Samsunga. Dla mnie - dyskwalifikacja. 

Po drugie, OLED jest spoko, jeśli nie korzystasz z klasycznej telewizji lub nie wyświetlasz długo pulpitu telewizora czy menu konsoli. W innych wypadkach pozostaje LCD, jako najpewniejsza i najbardziej uniwersalna technologia.  OLED jest idealny do kina domowego i gier - lepszy niż jakikolwiek LCD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybierając Samsunga nie będę mieć ścieżek dźwiękowych które zostaną przesłane do dac a później do wzmacniaczy? Oczywiście mówię tu o oglądaniu płyt Blu-ray
Jeśli będziesz używać blu-ray i ampli lub wzmak na kolumny to nie ma to znaczenia. Może być Samsung. Ale z samego tv tego nie uzyskasz. Obraz to inna sprawa. I jeśli z tv Netflix będzie to też dźwięk nie pójdzie taki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz mam Sony który odtwarza 3d które jak wiadomo są na blu-ray(nie pamiętam symbolu).Ale rozumiem że dźwięk stereo (po optyku lub HD)otrzymam nie zależnie od tv? Czyli telewizor przy dts nie będzie miał foni?Trochę to skomolikowane I nie bardzo fajne jeśli chodzi o Samsunga.

Podłączone to jest tak 

Odtwarzacz blu-ray do tv HD kabel

Z tv do dac optyk a reszta już normalnie po rca

 

 

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix nie używa DTSu, więc nie ma problemu. Ale jeśli zechcesz spiąć Blu-ray z telewizorem i potem wysłać sygnał do amplitunera to nie pójdzie ścieżka DTS. Zawsze możesz go podpiąć do amplitunera i z niego wysyłać video do telewizora. Wtedy będzie dobrze. 

5 minut temu, Darek Zuk napisał:

Odtwarzacz mam Sony który odtwarza 3d które jak wiadomo są na blu-ray(nie pamiętam symbolu).Ale rozumiem że dźwięk stereo (po optyku lub HD)otrzymam nie zależnie od tv? Czyli telewizor przy dts nie będzie miał foni?Trochę to skomolikowane I nie bardzo fajne jeśli chodzi o Samsunga.

Podłączone to jest tak 

Odtwarzacz blu-ray do tv HD kabel

Z tv do dac optyk a reszta już normalnie po rca

 

 

Jeśli masz zestaw stereo to Cię temat nie obchodzi. Ustawiasz na Bluray ścieżkę PCM i tyle. Optyk lub koaks wypuści stereo do DACa. Tak czy inaczej, uczulam na brak obsługi Dolby Vision przez Samsunga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej piszemy tym bardziej robi się ciekawie.A myślałem że to tylko telewizor 😁w blu-ray mam tylko HD którego nie będę wstanie wpiąć w dać .Chyba muszę się dokształcić jeśli chodzi o to wszystko co jest grane w tym dziale.. dziękuję za cierpliwość i tłumaczenia..

PS mam tylko stereo i nie zamierzam zmieniać tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek Zuk teraz noe zamierzasz, ale co będzie za 2,3,5 lat? Wbrew pozorom w Sony czerń i rozświetlenia nie są złe jeśli się poświęci parę minut na ustawienia obrazu.  Przy standardowych ustawieniach każdy TV będzie tragiczny. Po pierwsze jasność ustawiamy na dość niską wartość ( u mnie 8). Lokalne przyciemnianie na średni i jest bardzo sympatycznie. W zasadzie tylko napisy na czarnym robią rozświetloną otoczkę, ale bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Damian D napisał:

Szybkie pytanie poza konkursem. Czy któryś z forumowiczów stał przed wyborem OLED 65", a mianowicie między LG C9 a Sony AG8/AG9 i co skłoniło go, że wybrał ten a nie inny telewizor? 

Obecnie raczej nie warto stawiać na nic innego niż LG. Wszyscy i tak kupują od nich matryce. Różnica może być jedynie w jakości wykonania oraz procesorach obrazu, czy systemie. Ale czy to jest warte dopłaty kilka tysięcy złotych za tay samą matrycę? Gdybym w prezencie mógł sobie wybrać jaki chcę TV to zapewne brałbym Panasa.  Dodatkowym atutem LG oprócz ceny jest złącze HDMI 2.1

Mimo iż obecnie nie ma jak tego wykorzystać, to niedługo pewnie oprócz nowej generacji konsol zobaczymy wysyp sprzętów. Niby przyszłościowo, ale bez 8K to raczej bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim jeszcze raz za wytłumaczenie tematu.Teraz wszystko rozumiem. Będzie poprostu tak podłączone jak było do tej pory 😁

Podsumujmy więc fakty:

1Samsung qe75q70 nie obsługuje formatów DV,DTS

2Sony 9505 maproblemy ze smużeniem podczas ciemnych scen oraz napisów

3 Panasonic 75FX780E który ma zachowywać się jak lustro podczas oglądania

Jestem faktycznie ciekaw na ile każda bolączką  tych telewizorów faktycznie wyklucza je z ich kupna a na ile będzie to tylko jakiś mały defekt który w codziennym użytkowaniu nie będzie mieć większego znaczenia

Ps Master_PiT jestem fanatykiem stereo i to nigdy się nie zmieni. Miałem przez chwilę w głowie budowę kina domowego ale to tak naprawdę duże koszta które wolałbym spożytkować sprzedając obecne paczki dokładając kwotę z ewentualnego kina i kupując dużo lepsze kolumny do stereo..

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...