Skocz do zawartości

Telewizor 75 cali


Darek Zuk

Recommended Posts

Witajcie, szczerze powiedziawszy cały czas myślałem o Q-led Samsunga może z racji tego iż posiadam  Samsunga UE55HU7500 już kilka lat i raczej złego słowa powiedzieć nie mogę. No ale zaciekawiliście mnie tym Sony 9005, obecnie szukam telewizora 75"-85", gdybym mocno się postarał i naciągnął budżet to być może byłbym w stanie go kupić ale.... Mam na oku inną alternatywę mianowicie Samsung UE82RU8002 w cenie poniżej 7 tyś, wiem że to model z 2018 roku ale jak na moje potrzeby średnio wymagającego telewidza być może jest wystarczającą opcją. Ogólnie oglądam głównie TV z satki, trochę filmów, dużo z usb , no i trochę grywam na konsolach, oczywiście zdaję sobie sprawę że podobnie jak ze sprzętem najlepiej samemu sobie porównać, niestety na chwilę obecną jest to dosyć ograniczone ale może ktoś porównywał i ma skalę porównawczą tych dwóch modeli, z góry dzięki za opinie.

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Odświeżę trochę temat i napiszę kilka zdań na temat Panasonica. Napiszę że jak na moje potrzeby jest rewelacyjnie. Kolory są bardzo żywe, płynność obrazu jak dla mnie bez zarzutu ogólnie w porównaniu do mojego poprzedniego 3d od Sony to 100 procent poprawy. Wychodzi na to że 5 lat w telewizorach to naprawdę szmat czasu..Z mojej strony mogę polecić każdemu żeby w przypadku kupna tv w tym pułapie wziął go pod uwagę..

Jedyny minus to matryca glare która będzie uciążliwa w złym ustawieniu

Pozdrawiam Darek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek72 napisał:

 

Teraz raczej nacisk na striming 

Powiedz proszę , jak spisuje się tv i odbicia na matrycy ? 

Wolę zostać przy płytach zwłaszcza że można z nich wycisnąć dużo więcej niż przy strimingu 

Jeśli chodzi o matrycę glare tak jak ostrzegali mnie tu koledzy telewizor odbija punkty świetlne. Z tym że kiedy jest ciemno a wtedy oglądam filmy jak w kinie myślę że jest naprawdę dobrze. Nie robiłem żadnej profesjonalnej kalibracji i pewnie nie zrobię bo nie widzę potrzeby. Kolory są poprostu bardzo soczyste, żywe (nie koniecznie naturalne-ale oglądając filmy myślę że jest to fajne)

U mnie efekt glare został wykluczony ze względu na to że mam zewnętrzne rolety i dwujke dzieci co owocuje tym że mogę oglądać tv tylko w nocy jak wszyscy śpią😁😉

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darek Zuk napisał:

Patrząc z perspektywy, przepaść między uhd a blu-ray jest aż tak duża? Warto inwestować takie pieniądze?

Pościągaj sobie dema uhd bez kompresji lub pełne remuxy filmów i posprawdzaj na tv.

Materiały 4K HDR /DV to nie tylko wyższa rozdzielczość czyli więcej szczegółów to również szeroka paleta barw więcej kolorów i hdr/dv czyli gra światłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 21.06.2020 o 07:20, maciek72 napisał:

MożePanasonic DMP BDT 460 , skaluje BR do 4K.  Kupa kasy w kieszeni z odtwarzacza i płyt. 

Teraz raczej nacisk na striming 

 

Powiedz proszę , jak spisuje się tv i odbicia na matrycy ? 

Płyty Br już i tak mam więc szkoda by było się ich pozbywać więc stąd taki pomysł.Zawsze wolałem płyty niż ściąganie filmów z neta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...