Skocz do zawartości

Co wybrać do q acoustics 3020


kubek76

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od kilku tygodni mam dylemat - chcę się pozbyć kina domowego denon avr1611 i zamienic na stereo. Z kina domowego nie korzystam już wogóle. Denon był ze słabymi kolumnami koda. Do tego mieszkanie małe. 

Jakiś czas temu kupiłem kolumny q acoustics 3020 i szukam jakiegoś no właśnie - ampli / wzmacniacz ? Do tego chcę dokupić jakiś odtwarzacz cd. Możecie doradzić jaki amplituner lub wzmacniacz dobrać do 1000 zł który by ładnie zagrał z tymi monitorami ? Może być używany. Muzyka głównie rockowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubad napisał:

Nad c326bee to dobry wybór zresztą często polecany tu na forum. Tylko przekracza budżet który sam wcześniej określiłeś.  Tak czy siak przy zmianie raczej wolałbym pójść w klasyczny wzmacniacz niż amplituner. 

Ale używka, za około 1000 zł sądzę, że byłaby do znalezienia. Nówka kosztuje nie całe 2 k. A klepią tą integre odkąd pamiętam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Miras23 napisał:

Ale używka, za około 1000 zł sądzę, że byłaby do znalezienia. Nówka kosztuje nie całe 2 k. A klepią tą integre odkąd pamiętam...

Jeżeli znajdzie w takiej cenie w dobrym stanie to bym się nie wahał. A co do odsłuchu oczywiście warto wcześniej posłuchać a najlepiej wypożyczyć do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? 

Ja bym dołożył np do smsl. Może masz możliwość odbioru osobistego? 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/smsl-x-usb-konwerter-audio

Poniżej nowy 400 zł. 

https://allegro.pl/oferta/smsl-x-usb-konwerter-ostatnia-sztuka-okazja-8991109891

Lub Nostromo Wolf 1, 380 zł, który możesz apgrejdować u producenta. Po apgrejdzie masz całkowicie nowy dac. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nostromo-wolf-dac

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

I wierzycie że ten SMSL zagra lepiej niż ten NAD? Zaczynam zauważać niebezpieczny trend że to urządzenie do wszystkiego....

Ten smsl to tylko w celu podłączenia tv do wzmacniacza nad bo ten nie ma wejść cyfrowych. Chociaż bardziej mi ten fiio odpowiada ze względu na rozmiar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2020 o 08:07, 1Ender napisał:

@S4Home  otwierałeś linki? Bo z tego co piszesz to raczej nie! Gdzie tam widzisz wzmacniacz? 😱 

Żądło kiedy otwieram linki z tego forum. Jak sami wiecie botów to jest kilka. Takie przyzwyczajenie. Wiem że kolega nim nie jest. Po prostu tak domyślnie nie otworzyłem :)

8 godzin temu, kubek76 napisał:

A odsłuchiwał ktoś z was denona pma600ne ? Ponad planowany budżet ale licząc sam używany nad326 do tego jakiś DAC, pewnie za jakiś czas kombinowałbym jak podłączyć przez bluetooth, a tu wszystko w jednym klocku.

To jest 520 z wejściami cyfrowymi. Wzmacniacz za 700 zł nowy. 

Gra, hmm dość miękko. Do podstawowych twardych , suchych kolumn jest ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie mam teraz denon avr 1611. Podłączone mam kolumny koda av850 tylko z nich wywalone fronty  i zamienione na q acoustics 3020. Słucham głównie muzyki rockowej - jak z płyty cd to puszczam przez playstation ps3. Podłączone mam wszystko po hdmi więc i jakiś film jak leci w tv a i tak jak leci to w stereo.

Edytowano przez kubek76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie wybrałem. NAD 316. Wiem że 326 lepszy ale do moich q acoustics zdecydowanie wystarczy 316. Do tego jakiś CD np c515 i narazie myślę że będę zadowolony. Dałem sobie spokój z wejściami hdmi, optycznymi, bo musiałbym szukać nie wzmacniacza tylko amplitunera i wyszedłbym pewnie za chwilę powyżej 2 tys. Z czasem dokupię jakiś DAC do podłączenia tv, spotify (np przez chromecast audio).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...