Skocz do zawartości

Stereo czy kino domowe?? Pomożcie


kris220492

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem nowym na tym forum wiec nie wiem nawet czy dobrze umieściłem swój post, ale mam do was kilka pytań. Więc tak posiadam wzmacniacz Onkyo A-RV410 i altusy 140 w stanie wizualnym nie za ciekawym, mam w nich nie orginalne głośniki. I mój remont nich by polegał na:
-wymiana głośników wysokotonowych na nowe orginalne tonsile.
-wymiana głośników średniotonowych na nowe orginalne tonsila.
-wymiana głośników basowych na tonsil GDN 30/120/1 (wykorzystywane były w kolumnach tonsil zeus)
-oklejenie kolumn okleina
-kupno pierścieni na głośniki (ostatnio widziałem na allegro zestaw na 2 kolumny za 150 zł)
Wydatek mój to ok. 800zl, i właśnie tu się pojawia pytanie czy może kupić lepiej kino domowe do 1200zł. Mam pokój o powierzchni 20m2 i zależy mi na dobrym dzwieku muzyki i oglądaniu na nich filmów (70 % muzyka 30 % filmy)???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris220492

Do 1200 zł. to kupisz koszmarka a nie kino domowe z kolumnami. Takie zestawiki co można spotkać na Allegro to masakra a nie słuchanie muzyki czy nawet oglądanie filmów. Ale za 1200 zł. masz szanse skompletować sobie całkiem niezłe stereo co pozwoli ci pooglądać nawet film Star Wars z porządnym pierdyknięciem przy przelocie krążownika Republiki. Czyli brakuje ci dobrego odtwarzacza DVD i kolumn. Bo wzmacniacz już masz i to nie najgorszy. Reasumując - kowboju do boju i ..... www.allegro.pl icon_biggrin.gif

PS. A tym Altusom to odpuść. Wydasz kasę a i tak Dynaudio ci nie wyjdzie. To już historia i se ne wróti.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzymaj się tak kurczowo Altusów icon_smile.gif to nie są jedyne kolumny na rynku a na pewno nie żadne cuda icon_smile.gif za kasę 1200 zł można już wyrwać coś naprawdę przyzwoitego. Ja od siebie polecam Heco, całkiem fajne kolumny w tym przedziale cenowym



Edit:

http://allegro.pl/item504074758_heco_victa...owe_okazja.html

fajny wygląd i brzmienie ok ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o bas. Które lepiej zagraja jesli chodzi o bas

szukałem na allegro jakiś fajnych kolumn i zobaczyłem te STX F-180. czy warto wydac te pieniądze za nie? Czy takie 4 kolumny by grało fajniusko? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris220492
Najlepiej unikać kolumn mało znanych (albo nisko ocenianych) firm, takich jak właśnie STX czy MAudio. Dlatego większość odpowiedzi na Forum będzie brzmiało "daruj sobie".
Natomiast jeżeli dla Ciebie najważniejszy jest donośny bas to kolumny z dużym głośnikiem basowym jak Altus 110, a jeszcze lepiej Altus 140 czy Zeus wytworzą go najwięcej. I w tym przypadku chyba żadne kolumny w tej cenie nie zagrają mocniej i donośniej icon_eek.gif
Poza tym koszty ewentualnej naprawy Altusów są stosunkowo niskie, co w przyszłości może być ważne icon_cool.gif

Co do oceny brzmienia Altusów to podobnie jak Kolega Fisiu uważam, że głośniej nie znaczy lepiej...
Ale to Tobie ma się podobać dźwięk, więc nie ma sensu namawiać Cię na jakieś bardziej neutralnie grające kolumny jeżeli najważniejszy jest grzmiący bas.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku czy wiekszosc tu piszacych maja po 15 lat i chce miec bas duzy zeby sie przed koelgami pochwalic ?
osobiscie odechciewa mi sie odpowiadac na takie posty

wpisz w wyszukiwarce o kolumny z basem

masz tu np http://www.allegro.pl/item508089566_tonsil_voyager_200.html
chcesz mocniejsze ?? bo znajdz voyager 350 !! i koniecznie wzmacniacz z funkcja LOUDNESS!!
bedziesz mogl wpelni zachwycac sie muzyka techno i jej odmianami !!

;/


ps. bo maglisz te altusy non stop !! zagraja wiekszym basem i glosniej niz altusy !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...