Skocz do zawartości

Jak rozbujać staruszka? (Philips SoundSphere)


Igor Igoryoshi

Recommended Posts

Witam, grono! Posiadam od długiego czasu tę oto wieżę. Urzekla mnie designem (do czego jestem szczególnie przywiązany do teraz), więc mimo, że od jakiegoś czasu nie słucham muzyki, przez nią chodzi mi po głowie do tego wrócić. Głównym powodem, tego że schowałem zestaw do pudełka, był brak basu na wystarczającym dla mnie poziomie. Podejmowałem próbę polepszenia sprawy poprzez podłaczenie samych głośnikow do specjalnie zakupionego Amplitunera DENON AVR-X540BT (ponieważ wyczytałem, że mają potencjał lecz nie z tym zródłem/wzmacniaczem, który jest w zestawie od Phillipsa), niestety nie poprawiło to brzmienia. Może subwoofer naprawi braki basu? Czy ktoś coś podpowie jak uratować przynajmniej głośniki od pudełkowania?

Tu więcej o sprzecie: http://www.high-tech.banzaj.pl/Philips-SoundSphere-mikrowieza-dla-wymagajacych-8807.html

philips_soundsphere_4.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BaliGdynia napisał:

Denon 540bt ma potencjał??? A to dobre sobie, niezły żart emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png kolego ale co chcesz uzyskać, lepszy dźwięk czy mocy brakuje czy tylko samych basów, jaki metraż pokoju masz, prędzej grało dobrze a teraz gra to źle?

Dźwięk jest Ok, mocy też wystarcza, głośniej niż 60 procent nie słucham, więc tak, brakuje basów, szczególnie na mniejszej głośności. Metraż 20. Grało od początku tak samo, tyle że w końcu doszedłem do wniosku ze chce mieć bas. Co do Denona, nie jestem znawcą, więc poczytałem opinie że jest Ok w swojej kategorii i postanowiłem że może taki kloc będzie jednak lepszy żeby „rozbujać” głośniki z zestawu, oryginalny wzmacniać philipsa wyglada jak zabawka w porównaniu 😉 Proszę czytać uważniej, z potencjałem chodziło o głośniki..

41 minut temu, STELVIO napisał:

Audiostereo.pl. Tam Cię czegoś nauczą/podpowiedzą. Nie opędzisz się od znawców tematu. Pozdrawiam.

Dzięki, na pewno spróbuje tam szczęścia , za dobrą radę karma do Ciebie bez wątpienia wróci 👌😉

Edytowano przez Igor Igoryoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie czytałeś o tym ale to najsłabszy model z gamy od Denona, ale jeśli już go masz to może po prostu sprzedaj to cudo zestaw stereo i jakieś kolumny podłogowe zainwestuje. 20m2 to już trochę jest i nie dziwne że basu brakuje bo nie ma możliwości aby takie maleństwa generowały fajny bass. Na topie kolumny to Heco Aurora700, Melodika BL40 MK3, Pylon Audio Pearl27, Monitor Audio Bronze6. Takie kolumny powinieneś bez problemu dostać w salonach audio i przesłuchać z Denonem. Dla mnie faworyt to Heco

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...