Skocz do zawartości

Soundbar do salonu 14m2


Kamil2807

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Po kilku wpadkach z błędnym dobraniem nagłośnienia zwracam się o pomoc do znawców tematu.

Proszę o poradę jaki soundbar do salonu 14m2 w bloku.

Mialem już Bose soundbar 700 ale nie wykorzystywałem jego mocy nawet w polowie ponieważ był za mocny na moje warunki (mały salon,mieszkanie w bloku),Soundbar Sony HT-NT5 z subwooferem ale dźwięk był tragiczny no i także nie wykorzystywałem mocy.

Podobno na małe metraże dobry jest Sonos Beam..co sądzicie?

Soundbar będzie wykorzystywany do filmów jak i muzyki.

Dzięki za jakąkolwiek poradę 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niestety tak długo będziesz zaliczał wpadki, jak długo będziesz trzymał się tych nieszczęsnych grajbelek.

Ciężko tutaj będzie Ci znaleźć zwolenników takiego rozwiązania nagłaśniania pomieszczenia.

Może napisz "dwa słowa" od siebie: do czego to będzie wykorzystywane i w jakich proporcjach, z jakich źródeł materiał, jakim budżetem dysponujesz? Może masz jakieś konkretne preferencje, jeżeli chodzi o samo brzmienie?! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli masz tylko miejsce, żeby postawić przynajmniej dwa monitory, to ja na Twoim miejscu tak bym zrobił.

Co prawda stereo, to nie do końca moja bajka, więc nie podpowiem Ci konkretnych zestawów w tym budżecie, ale na pewno pomocni koledzy coś podpowiedzą.

W każdym razie ja pomysłowi na soundbar i to jeszcze w takich pieniądzach, mówię stanowcze NIE! ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Był niedawno co do zasady zbliżony wątek 

Listwa zwana soundbarem jest urządzeniem do poprawy dźwięku z tv. Poprawia np. mowę. Posluchalem kiedyś u siebie BAR 400 kontra kolumny podlogowe. Soundbar Eksponuje pasma potrzebne dla tv. W filmie lepiej było słychać aktorowi , ale tło dźwiękowe było lepsze z stereo, wiadomo. Soundbar posiada małe przetworniki. Nie ma energii. Skoro w większości chcesz słuchać muzyki, rozważ stereo adekwatne do wielkości pokoju i słuchanej muzyki. Po pewnym czasie odkryjesz że netflixa też na tym dobrze się słucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonos Beam to bardzo dobry soundbar, który świetnie sprawdza się jako głośnik do telewizora ale jeśli chciałbyś uzyskać lepsze brzmienie i słuchać także muzyki to lepiej pomyśleć choćby o monitorach aktywnych takich jak System Audio Saxo 7 Active, które sprawdzają się fenomenalnie. Mamy w tym przypadku świetnie prezentowana scenę dźwiękową i dobrze zaakcentowany bas, który można w przyszłości uzupełnić jeszcze o subwoofer, który w przypadku oglądania filmów dopełni całości. Do obsługi Spotify możesz wykorzystać Chromecast Audio lub Audio Pro Link 1.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=48711]BaliGdynia[/mention] Wymienione przez Ciebie kolumny nie będą za duże do takiego metrażu? Mam pokój podobnych rozmiarów i odradzano mi podłogówki.
14m2 tak niektóre mogą być za duże, ale tak jak napisałem, chodziło mi o kolumny z przednim BR. Spokojnie Dali Zensor5/Oberony, Heco MusicStyle500, Melodika Bl30, Monitor Audio Bronze5. Nie bać się używanych kolumn, 3-5letnie praktycznie jak nowe są, ludzie sprzedają bo po prostu nie trafili z dźwiękiem, podstawkowe też nie będą złe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...