Skocz do zawartości

Wykończenie mieszkania pod hifi


Dawid Smoleń

Recommended Posts

Mimo że jest wiele tematów dotyczących adaptacji, to jednak nie mogę znaleźć tego, co interesuje mnie.

Przeprowadzam się do mieszkania, które jest w stanie deweloperskim i które będę wykańczał. Zastanawiam się o czym warto pomysleć przed rozpoczęciem prac, by cieszyć się później najlepszym dźwiękiem?

Jednym z pierwszych pomysłów jest specjalna pianka akustyczna pod panele. Byłbym skłonny dołożyć trochę funduszy, żeby nie utrudniać życia sąsiadom z dołu i rozkręcić muzykę czasem trochę głośniej. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?

Druga rzecz to aneks kuchenny na jednej ze ścian. Również chcielibyśmy mieć aż dwoje dużych drzwi, pozycja do ustalenia, wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Są też drzwi balkonowe.

Załączam plan. Dajcie proszę znać o czym mogę już teraz pomyśleć, a także gdzie widzielibyście stereo. Przykładowe pytania, które mnie nurtują - czy drzwi będą ok, czy jest jakaś specjalna podłoga, jakaś farba czy coś, jak zrobić najlepszą akustycznie kuchnię, czy da się coś zrobić z oknami, z grzejnikami etc. Nie pytam generalnie o typowe dyfuzory, absorbery i rozmaite zasłony, tylko poziom niżej.

Wysokość mieszkania 2.58, od wylewki do sufitu.

Posiadam wysokiej klasy monitory, które schodzą poniżej 40Hz i którym nie brakuje basu.

Zrzut ekranu 2020-02-27 o 14.18.01.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...