Skocz do zawartości

Podstawowe audio do salonu - 1000 zł


Taylor20

Recommended Posts

Hej wszystkim,

chcę poprawić jakość dźwięku w salonie (ok 25m2). Obecnie oglądam netflixa i słucham spotify na telewizorze sony. Chciałbym dokupić jakiś sprzęt audio. Z racji tego, że nie jestem audiofilem, nie chce kupować wysokiej klasy sprzętu, gdyż na pewno nie wykorzystałbym jego potencjału. Dlatego budżet jaki zakładam to około 1000 zł. Z racji na ustawienie mebli - najlepszą opcją byłby dla mnie soundbar z subwooferem, nie mam niestety miejsca obok telewizora na jakieś większe głośniki. Miałbym miejsce nawet na tylne głośniki od jakiegoś bardziej rozbudowanego zestawu, ale na przednie niestety nie i nic z tym raczej nie mogę zrobić. Na tym forum (i na innych też) spotkałem się z opiniami, że soundbarów zdecydowanie nie opłaca się kupować i lepiej zainwestować nawet w podstawowe głośniki - rzadko padają jednak propozycje tego, jakie miałyby być to głośniki. Proszę więc o pomoc w wyborze czegoś co:
a) będzie lepsze od głośników w tv (przypominam zastosowanie: spotify i netflix)
b) nie będzie zajmowało dużo miejsca, duże kolumny odpadają
c) miło byłoby gdyby wyglądało jakoś ok ;)
d) bluetooth nieobowiązkowy, aczkolwiek mile widziany

Wiem, że istnieje coś takiego jak takie małe głośniki aktywne (jeśli używam złej terminologii - przepraszam), ale nie do końca jestem przekonany czy taki zestaw 2.0 faktycznie byłby lepszym rozwiązaniem do oglądania filmów (brak subwoofera). A jeśli soundbar - to jaki w tej kwocie? 
Pozdrawiam :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jak wnioskuję - piszesz o używanym sprzęcie, nie przeszkadza mi to w ogóle, problemem może okazać się jednak dostępność. Czy kupno takiego wzmacniacza nie będzie w moim przypadku trochę przerostem formy nad treścią? Co sądzicie o sprzetach typu microlab, edifier z wbudowanym już wzmacniaczem, pilotem, bluetoothem itd.? To rozwiązanie wydaje mi się nieco bardziej "smart". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25m2 i 1000zl i chcesz efekt Woow??? Czemu takie założenie, czytałeś fora, pewnie też przeglądałeś Internet i oferty to wiesz jakie są ceny i realia. Za 1tys na bank ani soundbar ani nic innego nie da efektu Woow w kd czy w muzyce. Soundbary od JBL czy Klipsch takie podstawowe to około 2tys a są jeszcze Focal czy Denon. Nie trzeba być melomanem aby trochę więcej przeznaczyć na sprzęt, poco masz dwa razy wydawać, kupisz coś taniego i za 3-5 miesięcy będziesz szukać czegoś nowego bo będzie brakować basu, przestrzeni, dynamiki w dźwiękach.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zdaję mi się, że dość jasno napisałem na początku, że "nie chce efektu woow", nie wiem skąd więc twoja reakcja. Szukam czegoś lepszego od głośników w tv (zdaje się, że mają 10w), to zapewni każdy dodatkowy sprzęt - pytanie tylko, który najlepiej wybrać. Za 1000 zł znajdę i soundbary i zestawy 2.0 czy nawet jakieś tanie 5.1 (i zdaję sobie sprawę, że dla osoby, która ma sprzęt za 20000 tysięcy wywołują one jedynie śmiech). Ja na pewno nie szukam w tym przypadku jakichś głębszych doznań. W każdym razie dziękuję za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi być to kino. Mam podobne głośniki logitecha (jakiś starszy model, też 5.1), ale nie da ich się podłączyć do telewizora, a przynajmniej ja nie wiem jak 😜 Do komputera podłącza je się trzema kolorowymi jackami. Sprawdziłyby się lepiej niż soundbar czy wyżej wymieniane przeze mnie 2.0 edifiera czy mircrolab? 
 

Edytowano przez Taylor20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz te Logitechy teraz, i jaki tv  ? W sensie dokładne modele , bo na pewno da się jakoś podłączyć 

A jakby co

https://www.amazon.de/dp/B015ZHZG1K/ref=sr_1_9?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=2Z18E4PB61K5X&keywords=smsl+q5+pro&qid=1582835020&sprefix=smsl+q5%2Caps%2C196&sr=8-9

https://www.amazon.de/Canton-206-Kompaktlautsprecher-schwarz-Paar/dp/B005MYQ7E2/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&language=pl_PL&tag=pepperpl09-21 

i ten zestaw mówi papa każdemu soundbarowi w cenie x2

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie potrzeba jakiejs super jakosci to jaki problem udac sie do sklepu z tym tysiacem i kupic to co bedzie najbardziej odpowiadac?

I tak bedzie lepiej jak z tv tylko trzeba miec swiadomosc ze apetyt rosnie w miare jedzenia i po niedlugim czasie moze byc niedosyt oraz zal ze sie pozalowalo dolozyc grosza. 

Koledzy wyzej dobrze prawia😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...