Skocz do zawartości

Alternatywa dla zestawu za 7000 zł


gpumanager

Recommended Posts

Witam,

planuję zakup kina domowego do salonu 33m, z czego część "kinowa" to połowa prostokąta (telewizor i sofa na krótszym boku). Najchętniej chciałbym wydać około 5000 zł, ale jak coś będzie warte ceny to chętnie się skuszę. Warunkiem koniecznym jest to, żeby wszystkie głośniki były małe i czarne (inaczej nie mam zgody żony;)). Zaproponowano mi taki zestaw: CLICK

Podobno bardzo dobry, ale nie miałem okazji samemu posłuchać. Czy macie może jakąś alternatywę wartą polecenia? Zestaw jedynie do filmów (muzyki nie słucham).

Zastanawiam się też nad sensem subwoofera. Filmy z żoną na ogół oglądamy wieczorem, jak córka już pójdzie spać, a na dodatek mieszkamy w słabo wygłuszonym bloku. Wydaję mi się, że basy mogą być niewskazane. Z drugiej strony, zawsze fajnie mieć taką możliwość. Więc rozważam opcję zarówno 5.0 jak i 5.1.

Edytowano przez gpumanager
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdecydowanie do tego alternatywę. Bo tu płacisz za slim amplituner i za napis bowersa. 

A np Yamaha 685 + dali fason ale z subem e9 da ci znacznie lepsze doznania. Dalej. Denon x2500 z heco ambient. Albo Onkyo 696 z tannoy tfx czy kef 305

Każdy z tych systemów nie zagra gorzej a zapewne będzie tańszy :)

zapraszam po wyceny i poradę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami subwoofer w takim wypadku jak kino z małymi satelitami jest niezbędny, gdybyś tego posłuchał bez suba wiedziałbyś dlaczego. Oczywiście podane propozycje  będą ciekawe i od siebie coś pozwolę sobie dołożyć. Propozycję miałbym taką amplituner Onkyo TX-NR686 i do tego np. Klipsch Reference Theater Pack 5.0 + Klipsch R-100SW i alternatywa zestaw głośników Focal Sib Evo 5.1 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rms.pl napisał:

Zestaw cenowo wygląda fajnie, tylko pytanie po co ten subwoofer z drugiego linku, skoro już jeden w zestawie jest? Bo tak to całość poniżej 6k by wyszła, co jest kuszące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 08:29, gpumanager napisał:

Zestaw cenowo wygląda fajnie, tylko pytanie po co ten subwoofer z drugiego linku, skoro już jeden w zestawie jest? Bo tak to całość poniżej 6k by wyszła, co jest kuszące.

Babol, czyli pomyłka. Ten subwoofer z pierwszego linku jest ok i nic mu nie brakuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 10:17, Kubad napisał:

A nie myślałeś nad większymi monitorami, można je powiesić na uchwytach np. elac debut 2.0 b6.2, c5.2, b5.2 sub też z tej serii, do nich amplituner Yamahy rx-v685. I na twoim miejscu tego slima bym sobie jednak odpuścił. 

Mało tego. Tutaj sub ma kalibrację i bierną membranę. Znakomita konstrukcja.

Masz tu teraz tyle lepszych propozycji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym - do Paradigma możesz podłączyć profesjonalny mikrofon kalibracyjny, bo ten z telefonu wiecej zaszkodzi niż pomoże

Tutaj jeszcze garść pomiarów - płaski jak stół Paradigm w trybie music (purpurowa linia, pierwsza grafika) vs górki Elaca (czerwona linia druga grafika). Widać, że korekcja ELACa kompletnie nic nie wnosi poza podbiciem całego pasma (fioletowa linia), w przeciwieństwie do Anthem Room Correction - czy to w subwooferze Paradigma, czy amplitunerze Anthema, który wyrównał górki ELACa (zielona linia corrected)

V12responses.jpg

fig-21-elac-debut-2-speaker-system.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...