Skocz do zawartości

Porządne audio komputer stacjonarny :)


Recommended Posts

Witam,

W związku z odświeżeniem mojego PC chciałbym w końcu zrobić porządne audio, tak aby słuchawki i amplituner który podłącze do kompa zagrały w końcu jak trzeba ;). Do tej pory miałem zintegrowaną karte dźwiekowa w PC, miałem też kiedyś karte audiotrack, asus xonar ale słuchawki grały cicho i  jakość dźwieku też kulała. 
Mam kilka pytań, przejrzałem trochę kart/wzmacniaczy ale może wypowie się i doradzi ktoś siedzący w tym dłużej.
Z kart wewnętrznych jedyna którą polecają z dobrym wzmacniaczem to ASUS Xonar Essence STX II, karta droga ale ma dobre opinie i dodatkowo 7.1 ale nie wiem czy lepiej kupić  dobrą karte czy zostać przy zintegrowanej i dokupić dobry wzmacniacz słuchawkowy ? (słuchawki AKG 240). Czy można podpiąć karte ze wzmacniaczem i dodatkowo zewnętrzny wzmacniacz ? chodzi o to czy nie będzie się to gryzło.
Jestem zielony w tym temacie dlatego prośba o wyrozumiałość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

AKG K240 mają niską czułość i wymagają wzmacniacza o dość dużej mocy dla ich nie najniższej impedancji. Jeśli masz przyzwoitej jakości kartę dźwiękową zintegrowaną, której brakuje tylko odpowiednio dużej mocy do napędzenia tych słuchawek to warto skupić się na dobrym wzmacniaczu. Jeśli jest ona marna jako źródło dźwięku po podłączeniu do np. wzmacniacza z kolumnami to uzyskasz gównie wzrost mocy. Lepszej jakości DAC z wzmacniaczem rozwiązuje sprawę na obu poziomach, ale rozprasza środki na oba elementy w jednej obudowie. 2 osobne klocki rozpraszają je jeszcze bardziej. Tanie DAC/Ampy słuchawkowe zwykle nie posiadają oddzielnych wyjść do podłączenia wzmacniacza i słuchawek. Te bardziej wyspecjalizowane mają je 2 lub przynajmniej opcję przełączania wyjścia w dwóch trybach. Rozumiem że chciałbyś żeby grało to jak najlepiej i wyszło najtaniej. Jednak trzeba się zdecydować ile chcesz na to wydać i dobrze by było to po prostu posłuchać aby się przekonać. Jeśli chcesz posłuchać na prawdę głośno na tych słuchawkach to sprzęt przenośny i miniaturowy oraz większość kart dźwiękowych do komputerów temu nie podoła. Lepiej skupić się na zewnętrznym wzmacniaczu podłączonym do karty dźwiękowej w komputerze którą już masz i posłuchać jak to zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...