Skocz do zawartości

Problem z nawiązaniem połączenia chromecast z cambridge


Art39

Recommended Posts

Pytanie mam bo być może coś źle robię. Podłączyłem chromecast audio(zakup z empiku) do prądu  i jackiem do wyjęcia słuchawkowego. W cambridge ustawiłem bluthute i wyszukałem w telefonie Huawei p30pro. Telefon znalazł urządzenie ale za nic nie chce się sparować. Paruje paruje i Komunkat że brak możliwości. 

W tym czasie gdy paruje robie też kombinacje przytrzymując przycisk(jeden z resztą jest) na chromecast ale brak reakcji. Dioda mryga biała. Przed sparowaniem świeci czerwona. 

 

Problem zakładam że jest po stronie telefonu ale co jeszcze mogę zrobić? 

Chromecast audio służyć ma jako łącznik telefonu do wzmacniacza abym mógł słuchać spotify i przede wszystkim radia z aplikacji tuneln radio. 

Co mogę zrobić żeby to zadziałało? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kabelkiem jack nie podłącza się go do wyjścia słuchawkowego, bo możesz go w taki sposób tylko uszkodzić. Jeśli Twój wzmacniacz ma wejście dla sprzętu przenośnego w postaci gniazda jack ( niektóre wzmacniacze Cambridge go maja ), wtedy możesz użyć taki kabelek. Jeśli masz tylko takie wyjście słuchawkowe, wtedy musisz go podłączyć do wejść liniowych RCA. Potrzebny będzie do tego odpowiedni przewód. Jeszcze lepiej gdy podłączysz go do wejścia cyfrowego .....

Telefon nie komunikuje się z Chromecastem przez bluetooth tylko w sieci bezprzewodowej wi-fi. Dlatego lepiej do tego wyłącz bluetooth. Najpierw zainstaluj na telefonie aplikację Google. Obecnie nazywa się ona Home. Gdy ją będziesz miał w telefonie, postaraj się ograniczyć ruch w sieci. Wtedy dopiero podłącz Chromecasta i proces adaptacji w sieci  śledź w aplikacji na telefonie. Czasem trzeba ten proces powtarzać wielokrotnie, do skutku. Potem wszystko powinno działać dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak zrobiłem czyli zainstalowałem Homa. Niby wszystko działa ale teraz spotify mam okrojone do nawet braku możliwości przewijania utworu i przechodzenia na kolejny. Pojawia się info że mogę to zrobić do 6 razy na godzinę. Albo zbieg okoliczności bo wprowadzili dzisiaj to albo przez chromecasta google. Wcześniej przez komputer tak nie było. 

Drugie pytanie, bo podłączyłem tak jak w zestawie przez jacka. Czy dla lepszego odsłuchu mam zainwestować w kabel RCA? Optycznego wej#cia do tego chromecastu nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kabla analogowego na inny analogowy za dużo nie zmieni. Żeby użyć kabel cyfrowy, musiałbyś mieć DAC. Wbudowany w wzmacniacz lub zewnętrzny. Jeśli go nie masz, to ta droga podłączenia nie jest możliwa. Jeśli używasz Chromecasta, to on odtwarza a program w telefonie lub komputerze tylko steruje tym procesem. Możesz uruchomić przesyłanie z poziomu komputera z użyciem przeglądarki Google Chrome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta apka służy tylko do podłączenia Chromecasta do sieci. Możesz nią regulować i ustawiać pewne parametry oraz zainicjować proces aktualizacji jego oprogramowania. Poza tym nie jest ona dalej konieczna do używania i niczego nie może ograniczać. Sam Chromecast ma pewne ograniczenia i to on teraz jest urządzeniem odtwarzającym gdy go używasz. No może po za opcją Przesyłanie z Androida. Wtedy przesyła on dźwięki z pod tego systemu trochę podobnie do transmisji dźwięków przez bluetooth tylko że przez wi-fi.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Art39 napisał:

Tidal premium gra lepiej od spotyfite darmoszki.

Tidal Premium to usługa płatna 19,99 PLN o jakości AAC 320 kb/s. Darmowe Spotify to strumień Ogg Vorbis 160 kb/s.
Aby porównanie było właściwe, trzeba wziąć pod uwagę Spotify Premium też za 19,99 PLN. Wtedy dostępna jakość to 320 kb/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...