Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA61 + Pylon Audio Diamond 25


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Cambridge Audio CXA61 + Pylon Audio Diamond 25 to mój faworytny zestaw na dziś. Mam pytanie o źródło dźwięku. Do dyspozycji Laptop, Smartfon i Blueray SONY. W SONYm mam tylko wyjście HDMI. Proszę o pomoc w stworzeniu z tych komponentów najlepsze możliwe źródło dźwięku dla Cambridge Audio CXA61. Z góry dziękuję za każdą poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

CA CXA60 z Pylon Diamond to bardzo dobre rozwiązanie. Jako źródło najlepiej zastosować dobry cyfrowy transport. W przypadku laptopa dla uzyskania dobrej jakości dźwięku najlepiej wyjść kablem USB i zastosować interfejs USB-SPDiF. Może to być M2Tech HiFace Two. Natomiast rozwiązaniem bezkompromisowym poza oczywiście dedykowanym odtwarzaczem Cambridge Audio CXN v2 (to rozwiązanie najdroższe), może być bardzo dobry odtwarzacz Audiolab 6000N, ewentualnie transporty cyfrowe, przy których wykorzystamy przetwornik we wzmacniaczu  Yamaha WXC-50 oraz bardzo ciekawy Primare NP5 Prisma.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound Node 2 / 2i mam podpięte do CXA80 i jestem mega zadowolony. Głowie korzystam z Tidala.

Cena o wiele niższa niż CXN, a z przeczytanych artykułów, postów i innych raczej nie warto przepłacać.  Nie miałem niestety przyjemności korzystania z CXNa.

Plusy:

Obsługa MQA

Bardzo funkcjonalna aplikacja na telefon i support aplikacji.

Nie korzystam z dysku sieciowego, więc problem wolniejszego indeksowania plików mnie nie dotyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

CA CXA60 z Pylon Diamond to bardzo dobre rozwiązanie. Jako źródło najlepiej zastosować dobry cyfrowy transport. W przypadku laptopa dla uzyskania dobrej jakości dźwięku najlepiej wyjść kablem USB i zastosować interfejs USB-SPDiF. Może to być M2Tech HiFace Two. Natomiast rozwiązaniem bezkompromisowym poza oczywiście dedykowanym odtwarzaczem Cambridge Audio CXN v2 (to rozwiązanie najdroższe), może być bardzo dobry odtwarzacz Audiolab 6000N, ewentualnie transporty cyfrowe, przy których wykorzystamy przetwornik we wzmacniaczu  Yamaha WXC-50 oraz bardzo ciekawy Primare NP5 Prisma.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

W CA CXA80 jak i w CA CXA61 mamy USB typ B (Audio input). Czy wybierając jeden z tych wzmacniaczy mogę podpiąć laptop bezpośrednio, bez straty na jakości sygnału (np. FLAC)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie kumam tego co kto tu wyjeżdża że źródłami. Rozumiem że sprzęt jest Twoim faworytem ale jeszcze go nie masz?

Oczywiscie ze podłącz laptopa do USB. Posłuchaj tak 3 miesiące pół roku. Później sprawdź i oceń czego Ci brakuje.

Absolutnie nie podejmuj kroków za szybko i bez celu!

Foobar i Tidal na lapku i grasz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...