Skocz do zawartości

Witam serdecznie. Jaki wzmacniacz do głośników KEF 107.2


Tolomeo

Recommended Posts

Witam serdecznie 

Jest to mój pierwszy post na forum 

Witam serdecznie 

 

Mam pytanie odnośnie moich głośników Kef 107.2 i wyboru wzmacniacza do nich

Aktualnie KEFy są podpięte do Accuphase E-305 ale mimo ze jest to swietny wzmacniacz chyba jest nadal trochę za słaby do tych kolumn

Czy zna ktoś/miał ktoś z Was  te głośniki i z jakim wzmacniaczem ( mam na myśli końcówkę mocy- przedwzmacniacz ) by je można było zeswatać 

30A27111-D200-4782-8B33-ED89537100A7.jpeg

Edytowano przez Tolomeo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie Accuphase jest bardzo fajne. Soczyste i ciepłe. I całkiem mi odpowiada, jednak czuje ze te głośniki już świetnie brzmiące mogą więcej 

Przekopałam się przez internety ale nie za wiele się dowiedziałem, oprócz tego ze, moje KEFy są mocnożerne i przy dobrym wzmaku rozwijają  skrzydła.

Z budżetem wyglada następująco :

jezeli sprzedam moje Accuphase to myśle około 2500 euro jeżeli zostawiłbym Accu jako przedwzmacniacz to jakieś 1200-1500

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam te kolumny. Grają świetnie z większoscią wydajnych prądowo wzmacniaczy. Według jednego z uznanych fachowców dobrze sprawdziłyby sie z końcówką Sumo Andromeda. I raczej z MK II, choc i MK I byłby nienajgorszy. U mnie zasila je Sansui Alpha 607 XR, czasem Tandberg TR 2055. Sprawdzałem nawet ze wzmacniaczem lampowym. Też było nieźle, choć  mocy trochę brakowało. Pozdrawiam.

20180919_130634 (1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze Nakamichi Pa 7 i Krell Kav 250. Obie mieszczą się w budżecie. Najlepiej jakbyś mógł posłuchać w swoim systemie. 

Tę końcówkę ma o której pisał @Rega  ma @Pumpurek. Możesz spróbować wypożyczyć. 

@Rega w ilu metrach masz te "giganty"?? 😊

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tolomeo napisał:

Super 

Dzięki serdeczne 

Zaraz będę czytał o Sumo Andromeda 

Fajne masz głośniki ;) 

pozdrawiam 

Noooo, tez uwazam, że fajne. O brzmieniu nie wspomnę. Choć używam ich dość rzadko ze względu na ich gabaryty. Na codzień grają trochę mniesze, choć niekoniecznie gorsze jakościowo.

@1Ender na zdjeciu w pomieszczeniu 28 metrów. Ale w mniejszych (o dziwo) też są ok.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na bazie tych kolumn można spokojnie myślec o zbudowaniu systemu docelowego. Mnie np nie brakuje nic w ich brzmieniu. No, ale może nie jestem zbyt osłuchany i się nie znam.  Zmian na jeszcze lepsze można oczekiwać po odpowiednim zaadaptowaniu akustycznym pomieszczenia odsłuchowego. Zapomniałem dodać, ze czasem też ich używam w zestawieniu ze średniej jakości końcówką Rotel RB 1070. Tu bas jest tak potężny, że mógłby udusić, lecz pozostałe części pasma już nie są najwyższej jakości. DF tej końcówki to w/g specyfikacji powyzej 500, natomiast niektóre pomiary dają wynik prawie dwukrotnie wyższy. Oczywiście ,, nie samym DF wzmacniacz żyje,,, ale poziom niskich częstotliwości realnie spada poniżej 20 Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warunkiem jest odpowiednie dobranie wzmacniacza lub końcówki. W tym wypadku chyba nie ma co myśleć o pokazaniu wszystkich możliwości tych kolumn stosując wzmacniacze o mocy poniżej 120 W. Oczywiście ze wzmacniaczami o niższych mocach też zagraja bardzo poprawnie, jednak to co ,, w nich siedzi,, ujawnia się przy odpowiedniej mocy. Ja też nie mam zamiaru sie ich pozbywać. Zostaną u mnie na stałe w jednym torów. Obecnie, jednak preferuje troche delikatniejsze, lampowe brzmienie, a do lampy te kolumny  niekoniecznie są najlepsze. Dlatego słucham ich sporadycznie w zestawach ze wzmacniaczami tranzystorowymi. Od kilku lat jestem zdania, że moc to nie wszystko co potrzeba aby usłyszeć dobre brzmienie. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2020 o 11:11, 1Ender napisał:

Sprawdź jeszcze Nakamichi Pa 7 i Krell Kav 250. Obie mieszczą się w budżecie. Najlepiej jakbyś mógł posłuchać w swoim systemie. 

Tę końcówkę ma o której pisał @Rega  ma @Pumpurek. Możesz spróbować wypożyczyć. 

@Rega w ilu metrach masz te "giganty"?? 😊

Pozdrawiam 

Ale możesz dołożyć tylko końcówkę np. PA 7 zasilić nią basy ,na resztę accu… raczej wystarczy , dodatkową końcówkę zasilisz sygnałem pre aut( najlepiej LXR ami ) z accu.. , testowałem to rozwiązanie u siebie na też potworach kappa 9 , ale kupiłem e-470 (accu) i po problemie:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...