Skocz do zawartości

Jaki ampli i sub do setu indiana nota?


papaj

Recommended Posts

Mam leciwego denona 1910, którego chciałem podłączyć do komputera i oglądać sobie filmy na monitorze 21:9 + tuner satelitarny i tv. Do tego od lat  był przeznaczony zestaw jamo 400 z subem 200. Planowałem tylko wymianę kolumn, ale jak wymieniłem (m.in za namową tutaj na forum) na indiane nota x cały set......mamusiu -usłyszałem po tylu latach, że to naprawdę może grać -  bez dudnienia, zalewającego wszystko basu i mdłego całego wrażenia. Jest to o co mi chodziło - ocieplone fajne wyraźne granie  oraz jeśli dobrze rozczytuję, to co słucham -głównie eksponowany jest środek, ale tutaj w tym zakresie się lepiej nie wypowiadam bo taki ze mnie meloman, że........

Tak mnie ta wymiana ruszyła (różnica mnie trochę zszokowała) , że postanowiłem wymienić również amplituner na nowszy plus chciałem rozejrzeć się za jakimś subem.  Teraz dobry sub faktycznie byłby potrzebny (jak pod.łączyłem stary jamo 200 - było gorzej niż bez suba...bo tylko dudnienie). Pokój mam około 14-15 metrów czyli trochę słabo. I teraz pytania jaki ampli do tych kolumn ? (muzyki słucham trochę, ale bardziej słuchawki - więcej to jednak będzie używane do satelity i filmy netflix, blue -ray). Chciałbym to jakoś dobrać żeby nie "ocieplić" nadmiernie grania. Zastanawiam się nad onkyo 686 lub yamaha 685. Kasa ma oczywiście znaczenie, ale jeśli mam dopłacić 400 -500 zł i mieć znacznie lepsze granie to jakoś dorzucę (już raz się przekonałem że oszczędzając płace 2 razy). Nie wiem też jak do tego będą spasowane nowe denony. No i na koniec sub. Grunt i najważniejsze żeby nie dudnił tylko grał jak tego potrzeba...Tutaj też jeśli trzeba dołożyć trochę kasy - to odczekam miesiąc i tego suba kupie za miesiąc najwyżej. Z góry dzięki za pomoc, która przy wyborze samych kolumn była - rewelacyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR686, ewentualnie najnowszy model TX-NR696, a Denon AVR-X2600H. Onkyo jest szybsze, bardziej analityczne, dokładne. Denon natomiast oferuje bardziej ciepłe, plastyczne, dociążone granie. Obydwa amplitunery bardzo dobrze sprawdzą się w Twoim systemie.

Masz nieduże pomieszczenie, dlatego wybierając subwoofer zwróć uwagę bardziej na klasę, a mniej na moc. Z opcji tańszych proponuję Klipsch R-100SW, natomiast jeśli budżet pozwoli, najlepiej sprawdzi się REL T/5I oraz wersja zamknięta SVS SB-1000.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...