Skocz do zawartości

Zakup kina domowego 30m2


Gość

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu kina domowego pokój 30m2

Filmy 70% reszta muzyka i playstasion.

Interesuje mnie zestaw Klipsch RP-6000F, RP-404C (ewentualnie RP-600C), RP-402S, sub SPL-100.

Do tego amplituner z earc będzie podłączony do LG C9 myślałem o Denon 2600H czy lepiej sprawdzi się 3600H?

Ewentualnie jakieś alternatywy dla tego zestawu bym poprosił.

Oferty cenowe poproszę na priv.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy Denon3600 będzie. Jest mocniejszy oraz posiada już wyjście pre-out. Mi osobiście od serii 4xxx się podobają, lubię minimalizm i fajny aluminiowy front jest. Z innych to masz Onkyo 696 lub serie Rz9xx czy 8xxx Co do Klipsch super wybór seria RP najlepsza jest, jedynie zamiast suba Klipsch to bym na SvS pb2000 lub 3000 spojrzał.

 

No i nie rp6000f tylko rp8000f masz 30m2 to raczej większe kolumny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Klipsch to bardzo dobry wybór jeśli głównym zastosowaniem będą filmy. Jeśli chodzi o pomieszczenie to faktycznie rp-6000f będą w 100% wystarczające i rp8000f po prostu by nie rozwinęły skrzydeł. Subwoofer zostawiłbym Klipscha, ponieważ jest to bardzo dobry stosunek jakości do ceny i w kinie domowym sprawdzą się bardzo dobrze. SVS to wyższa kultura brzmienia ale także i cena. Jeśli stawialbyś mocniej na stereo to svs czy Rel byłby słusznym kierunkiem.

Zapraszamy do kontaktu z nami w sprawie indywidualnej wyceny dla forumowicza oraz zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego odsłuchu w naszym salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli zostawiasz opcję Klipscha to zdecydowanie Denon X3600. Tu masz znacznie lepszą kalibrację. Dużo Ci to da.

Z mojej strony polecam Ci także sprawdzić Moniotor Audio bronze 6 póki jeszcze są. z FX na tył. Ewentualnie Magnat Signature 507. To równie mocne kolumny ale nie grają aż takimi skrajami pasma.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć,Też buduję kino na klipshach, mam rp 6000f, 404c, 115sw, zostały mi tylko tyły do dokupienia,celuję w 250s ,jak znajdę.

Fronty w moim pomieszczeniu okazuja się za małe, mam do miejsca odsłuchowego prawie pięć metrów.

Będę wymieniał na 8000, może chcesz za przyzwoitą cenę moje 600, koulmny maja niecałe trzy miesiące.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie

10 minut temu, halik napisał:

Czesć,Też buduję kino na klipshach, mam rp 6000f, 404c, 115sw, zostały mi tylko tyły do dokupienia,celuję w 250s ,jak znajdę.

Fronty w moim pomieszczeniu okazuja się za małe, mam do miejsca odsłuchowego prawie pięć metrów.

Będę wymieniał na 8000, może chcesz za przyzwoitą cenę moje 600, koulmny maja niecałe trzy miesiące.

pozdrawiam

odezwij sie na priv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2020 o 07:52, S4Home napisał:

No 5 metrów do 6000 to jednak za dużo. Pamiętaj tylko że 8000 wymagają znacznie mocniejszego amplitunera.

Mam onkyo rz 840 i powinien dać radę. Zaraz po wymianie kolumn na rp 280f zaczynam zbierać na atola in 80. 

Aż niewierze że to piszę, a miałem nie gonić kroliczka😁

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 502s, zawiesić je na wysokości uszu czy jak podaje producent od 180 cm? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podaje producent od ziemi 180cm. Możesz też zrobić tak, iść do jakiegoś sklepu typu Obi. Kupić kantówkę 250cm bo tyle zawsze jest w domu od podłogi do sufitu plus minus parę centymetrów to się przytnie. Przytwierdzić do ściany kantówkę i robić testy od 160cm wzwyż z kolumnami lepiej Katowice dziurawić niż nonstop w ścianie wierci dziury na uchwyty.
Hmmm...Atoll 80??? A czemu on akurat a nie 200??? Klipsch RP280 chcesz napędzać? To są dość duże kolumny i nie jestem pewien ale taki Atoll80 nie da rady aż tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tą kantowką. Dziękuję. Nawet nie musiałem nic wiecic i mocować. Miałem w garażu deski pod wymiar,dalem na górę jakieś ręczniki, co by sufitu nie upierd.... i trzyma się jak murowane. Teraz próbuje. Zacząłem od wysokosci uszu i na moje ucho to im wyżej tym lepiej. Chyba zamocuje sugerując się zaleceniami producenta, bo wydaje mi się że na wysokości 175 cm od podłogi do środka wykokotonowego brzmi najlepiej. 

Dlaczego atol 80, bo tak sobie wydedukowałem 😁 mam obecnie fronty Pr 6000 i radzono mi atola 50. To wiedz jak zmienię na większe to myślałem że 80 styknie. Taki jestem bystry. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...